Stworzeni do miłości - Zmień myślenie i zacznij żyć

  • 24.10.2020, 18:03
Stworzeni do miłości - Zmień myślenie i zacznij żyć
Trzydziesta Niedziela zwykła, ROK A (25.10.2020r.) ks. Tomasz Dawid


EWANGELIA (Mt 22, 34-40)
Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»

On mu odpowiedział: «„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy».

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 04.11.2020, 21:07
Bracie Tomaszu i to zupełnie serio, bo najpewniej nasi przodkowie krzyżowali się (bez krzyża) wielokrotnie na przestrzeni wieków. Chociaż "Rodaku" bardziej, by tu pasowało. Nie myślałem wcale o molestowaniu dzieci przez członków hierarchii kościelnej, ale chyba coś jest na rzeczy, skoro tam czuli się bezpiecznie. KK jest w posiadaniu ogromnych majątków w Polsce, które przejął, czy wykupił wykorzystując do tego celu indoktrynację religijną. Co roku do Watykanu wpływa kwota na sumę około 20.000.000.000 (20 mld. zł.). Na co idą później - nawet nie chcę myśleć... . Swoje "Słowo Boże" opierają na celowo wybranych cytatach z biblii ale niewygodnych nigdy się nie porusza. Bazują na tym, że ciemny plebs nie będzie doszukiwał się prawdy, bo z racji poczucia się do końca życia grzesznym i uniżonym po prostu uwierzy w słowa "kapłana" a odstępców naznaczą heretykami i gdyby tylko prawo zezwalało ukamieniowaliby czy spalili na stosie. Nagroda dla pokornych zacna - będziesz zbawiony i czeka cię "niebo". A zmieniali tą swoją książkę, tuszowali, przeinaczali, nad interpretowali setki razy, że i tak pozostały sodomickie smaczki a wiele rzeczy nawet dla laika kupy się nie trzyma. Jak wiemy stary testament został sporządzony przez żydów i oni uważają się za tych "jedynie wybranych". Nie prawda, w znacznej mierze sporządzili ją na poprzednich kulturach jak np. Sumeru i to jest plagiat. W jakim celu to zrobiono chyba nie muszę wyjaśniać. Zarobek był dobry, więc tumaniono i rozgrywano mniej zamożne społeczności, co trwa aż do dzisiaj. Ja w odmienności do Tomasza polecam oglądać ciekawe tzw. "bzdury", ale wyciągać logiczne wnioski i przyjrzeć się kto ma w tym interes. Zdziwicie się bardzo jak niskimi i prymitywnymi ludźmi rządzony jest ten Świat. Tylko prawda jest ciekawa. Pozdrawiam
Tomasz
Tomasz 03.11.2020, 17:11
Bracie Janku naoglądałeś się bzdur. To, w jaki sposób grzeszą nieliczni w danej grupie społecznej, nie może rzutować na całą resztę. Pod koniec XX w. pewien profesor molestował chórzystów, chłopców. Dostał wyrok itd. Jednak ludzie XX w byli mądrzejsi, niż ty. Nie słyszałem wtedy opinii, że wszyscy profesorowie lub wszyscy dyrygenci w Polsce molestują chłopców, bo to nieprawda. Ty natomiast kłamiesz, więcej pleciesz głupoty, a w dodatku płoniesz nienawiścią. To o jakiej duchowości piszesz? Nie chciałbym z taką duchowością mieć nic wspólnego.
Janek
Janek 24.10.2020, 21:51
Faryzeuszami jesteście wy, kieckowi hipokryci i zakłamańcy ! Odciąć wam pieniądze, to szybko ta szopka się skończy jak na zachodzie gdzie z kościołów robią knajpy, burdele i inne cuda. Czy tam "heretycy i dewianci" siłą, a może przekupstwem je przejęli? - nie, kościół sam je sprzedał, bo najzwyczajniej się nie opłacało. Tyle znaczy wasza wiara - naznaczona odpowiednią kwotą. Wypowiedzieć konkordat podpisany przez szuję Kwaśniewskiego natychmiast ! Zgodziłbym się na religię uznaną przez większość za narodową, jeśli tego ludzie naprawdę potrzebują (sam stanowczo preferuję naukę i wiedzę a nie mitologie) ale taką, która może jedynie rozwijać wartości duchowe a nie zniewalać psychicznie i finansowo otumanione społeczeństwo. Pełne opodatkowanie obowiązkowe.

Pozostałe