Parking przy cmentarzu będzie płatny

  • 26.10.2020, 14:15 (aktualizacja 26.10.2020, 15:05)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Parking przy cmentarzu będzie płatny
W ostatnich tygodniach ulica Dworcowa w Kościerzynie zmienia całkowicie swój wygląd. Nowy parking przy dworcu PKP, zagospodarowanie mokradeł, ustawienie drewnianych rzeźb, które z pewnością staną się nową atrakcją turystyczną, to tylko niektóre ze zmian.

Kolejną inwestycją w tej części miasta jest budowa, niedaleko budynku sądu 100 nowych miejsc parkingowych.

najważniejszym dla nas celem było po wejściu w życie plany zagospodarowania, zbudowania tutaj parkingu na około 100 miejsc. Parking w tym miejscu będzie bezpłatny - mówi burmistrz Michał Majewski

Po zakończeniu tej inwestycji, władze chcą uporządkować sytuację, która ma miejsce na parkingu przy Ogródku Jordanowskim. To właśnie tam, codziennie wieczorem zjeżdżają się młodzi kierowcy, zakłócając ciszę okolicznym mieszkańcom.

spróbujemy na pół roku znaleźć takie rozwiazanie, że na pół roku wydzierżawimy ten teren podmiotowi prywatnemu i on będzie miał pokazać co zrobi przez te pół roku i jak uporządkuje ten teren. A dodatkowo jako miasto dostaniemy dodatkowy przychód z tego tytułu i jeśli to się uda to przedłużymy umowę , a jeśli nie to będziemy szukać innego rozwiązania. Bo celem nadrzędnym jest uporządkowanie sytuacji w tym miejscu - dodaje burmistrz

 

Zgodnie z założeniem, parking przy Ogródku Jordanowskim nie będzie częścią miejskiej strefy parkowania.

Kolejna zmiana dotyczy parkingu przy cmentarzu. Z informacji burmistrza wynika ,że za parkowanie w tym miejscu niebawem też trzeba będzie zapłacić.

 tak samo został juz wciągnięty uchwałą Rady Miasta parking przy cmentarzu i tam tez będziemy chcieli uporządkować funkcjonowanie . Zostanie tam postawiony słupek, bardzo dużo osób , które chcą przyjechać na cmentarz i skorzystać z parkingu, chętnie wrzuci tą złotówkę po to żeby mieć miejsce i spokojnie móc odwiedzić groby - obiecuje Michał Majewski

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 28.10.2020, 22:28
Radca prawny o obowiązku zakładania "maseczek" i innych bublach prawnych w dobie zastraszania nas pseudo pandemią : https://www.youtube.com/watch?…
Kaszub
Kaszub 29.10.2020, 11:27
Janek już raz przepraszałeś za publikowanie bzdur. Co się z tobą dzieje. Dzisiaj ponad 300 osób umarło a ty namawiasz do zdejmowania maseczek?
Janek
Janek 07.11.2020, 22:35
Ponad 300 zgonów z chorobami współtowarzyszącymi, ale ze stwierdzeniem w akcie zgonu jako przyczyny "Covid", bo za to szpitale dostają extra (nie małe) pieniądze a te przecież nie biorą się z nikąd - rząd wyciągnie je wraz z kolejnymi nowymi podatkami, lub zapożyczy się u globalnych lichwiarzy/tym samym doprowadzi do mega inflacji! Ludzie zaczynają masowo umierać nie z powodu jakiegoś wyimaginowanego Covida, tylko z powodu zapaści służby zdrowia, co już od kilku lat było wiadome, że jest niewydolna i zadłużona na amen !
Janek
Janek 07.11.2020, 22:18
"Kaszubie" z nazwy jedynie, sam się podszyłeś pod moją osobę i napisałeś jakieś bzdury, że niby za coś przepraszam. Nic takiego nie miało miejsca z mojej strony i przepraszać jak do tej pory nie zamierzam. No, chyba że ktoś przekona mnie jakimiś twardymi dowodami, iż tkwię w błędzie lub nieświadomości. Twoja opinia mówiąca o jakiejś zasadzie DDM świadczy o bezwarunkowej służalczości wobec już jawnie anty-Polskiego "systemu". Każda z kolejnych informacji od niezależnych youtuberów, dziennikarzy, naukowców, lekarzy, publicystów, prawników czy profesorów i doktorów (zamieszczam linki do wartościowych, czy rzeczowych materiałów) wyłącznie potwierdza, że moja świadomość i logika działają jak najbardziej poprawnie. Po raz wtóry mówię: sprzedajecie się za drukowane z d-y pieniądze, które same w sobie nie są nic warte. Tacy jak ty mierni, ale bierni doprowadzą ten Świat do totalnej katastrofy na podstawie tezy o fałszywej pandemii, absurdalnym obostrzeniom i lockdown'om. Spójrzcie na Szwecję, Białoruś, czy państwach Afryki - tam koronka jakoś nie szaleje ! Tak naprawdę posłużyło to wszystko tylko, jako pretekst do wywołania światowego "RESET'u". Długi większości państw przekraczają granice absurdu i są niemożliwe do spłacenia, więc posłużono się plandemią, by wszystkich dobić i zrównać do roli niewolników. Jak myślisz, że zawsze będziesz górował nad innymi - to mam złą wiadomość: w razie jakiegoś większego konfliktu zdrajcy narodu mają przerypane...
Ja
Ja 28.10.2020, 21:05
Parking przy cmentarzu jest zajęty przez ok. 9 godzin, od 7.00 do 16.00. Jest 1,2 miejsca. Ci, którzy jadą na pogrzeb znajdują tylko 1,2 miejsca.
Mark
Mark 28.10.2020, 21:28
No tak, bo zajmują je najczęściej pracownicy wszystkich firm, które są wokół cmentarza. Potem przez cały dzień żałobnicy nie mają gdzie zostawić auto!
Gość
Gość 28.10.2020, 19:12
Miejsce nowego parkingu chyba po to, aby zniechęcić klientów konkurencyjnego dewelopera.
siux
siux 28.10.2020, 08:41
..."władze chcą uporządkować sytuację, która ma miejsce na parkingu przy Ogródku Jordanowskim. To właśnie tam, codziennie wieczorem zjeżdżają się młodzi kierowcy, zakłócając ciszę okolicznym mieszkańcom." ...
i wysyłają tych gówniarzy pod okna wielorodzinnego budynku. Dziękujemy !
Oj nie ładnie
Oj nie ładnie 26.10.2020, 20:56
Widać że ktoś tu nigdy nie płacił za postój bo opłata minimalna to 2 złote a nie złotówka.
kaszub
kaszub 26.10.2020, 19:47
Nareszcie będzie można znaleźć miejsce nawet o 7 rano.Obecnie jest to niemożliwe.
kolo
kolo 28.10.2020, 10:25
Przecież wszyscy po prostu przeniosą się z parkowaniem w nowe miejsce. Nocni "wściekle szybcy" gówniarze też.
W grobie sie przewrocilem
W grobie sie przewrocilem 26.10.2020, 18:47
Płatny parking przy cmentarzu? Wszyscy beda parkować na głównej drodze na Markubowo i blokować ruch. Nigdy nie slyszalem zeby parking przy cmentarzu był płatny nawet w duzych miastach.
s.
s. 26.10.2020, 20:31
To sobie pojedź na Cmentarz łostowicki w gdańsku
lora
lora 27.10.2020, 00:22
Jest bezpłatny
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.10.2020, 16:56
To jest skandal by płacić przy cmentarzu, Burmistrzu zastanow się co robisz .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.10.2020, 15:56
A przyjazd na pogrzeb też będzie płatny? Nigdzie nie widziałem płatnego parkingu przy CMENTARZU!!! Co się w naszej Kościerzynie dzieje!?
Barbara
Barbara 26.10.2020, 16:55
Koscierzyna to specyficzne miasto w ktorym pks nie ma dworca dzieci zima marzna starsi ludzie ze wsi czekaja na autobusy pod wiatkami a czemu nie to jeszcze parking na cmentAarz platne takiego burmistrza mozna pozazdorsci
maciekabiks
maciekabiks 29.10.2020, 13:36
no właśnie!! Na tych mokradłach zamiast jakiś mini Golfów powinien stanąć porządny dworzec autobusowy z poczekalnią kibelkami. A dlaczego ludzie mają zasuwać na PkP żeby czekać na autobus???

Pozostałe