Młoda Lewica chce zablokować Kościerzynę

  • 26.10.2020, 16:44 (aktualizacja 26.10.2020, 19:49)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Młoda Lewica chce zablokować Kościerzynę pixabay.com
"W poniedziałek blokujemy miasto - samochody, rowery, pieszo" - informuje na swoim fanpage’u Ogólnopolski Strajk Kobiet. Ma to być sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Swoją manifestację zapowiedziała też kościerska "Młoda Lewica". Ma ona się odbyć w poniedziałek o godzinie 18.00 na kościerskim Rynku.

Od czwartku w całej Polsce trwają protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. 

Protesty są skutkiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł w czwartek, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. W związku z tym protest w tej sprawie zapowiedziała na swoim fanpage'u "młoda lewica". Do godziny 17.00 udział w zgromadzeniu zadeklarowało ponad 600 osób. 

 

Według obowiązujących od soboty przepisów epidemicznych, cała Polska jest w czerwonej strefie i każde zgromadzenie powyżej 5 osób jest nielegalne. W związku z tym policja informuje, że planowany protest jest nielegalny i zapowiada karanie uczestników mandatami karnymi oraz kierowanie wniosków do sądu za udział w nielegalnym zbiegowisku.

 

W komentarzach pod artykułem zapowiadającym akcję pojawiają się wpisy o planowanych atakach na kościoły. W odpowiedzi głos zabrał Instytutu „Ordo Iuris” informujący o tym, że:  

 "Każdy akt wandalizmu wymierzony w: - Kościoły - Msze Święte i nabożeństwa - Znieważanie miejsc kultu Należy zgłosić do Ordo Iuriz wraz opisem i dowodami ( zdjęcie, nagranie)„ - informuje na swoich stronach organizacja Ordo Iuris i zapowiada ,że w każdym zgłoszonym przypadku podejmie interwencję.

 

 

Specjalnie na protest przygotowano tematyczne maseczki, które są dostępne w jednym z kościerskich sklepów:


 

 

 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nauczyciel
nauczyciel 30.10.2020, 21:32
NIEPRAWDA, 3 Trybunały Konstytucyjne ograniczały aborcję, za Lewicy ze względów społecznych, np. biedę, wycofano aborcję mimo większości sędziów wybranych przez Lewicę, konserwatystą był tylko jeden - prof. Zoll. Potem prof. Rzepliński, wybrany przez PO, też wydał korzystny wyrok. 8 dni temu obecny TK, gdzie większość stanowią sędziowie wybrani przez PO i PIS, wydał wyrok, że zabijanie dzieci z powodu wady płodów też jest niekonstytucyjny. Sorry, taką mamy Konstytucję! Sędziowie wybrani przez Lewicę, PO i PIS wydają ciągle podobne wyroki konstytucyjne, gdyż ustawa zasadnicza z 1997, mimo że przygotowana przez lewicę i za życia Jana Pawła II, w gruncie rzeczy była dość konserwatywna. Definiuje życie każdego człowieka, a więc dziecka również, JAKO NAJWYŻSZĄ WARTOŚĆ!
ja
ja 29.10.2020, 19:31
Wobec groźby utraty zdrowia i życia Polaków będę kary za Strajk Kobiet. Prokurator Krajowy przygotował wytyczne dla śledczych wobec organizatorów strajku i osób, które do nich nakłaniają oraz atakują kościoły czy policjantów.
PK Bogdan Święczkowski wystosował do podległych sobie jednostek pismo, w którym przekazuje wytyczne dla śledczych w sprawie postępowania z organizatorami masowych protestów ws. aborcji i nakłaniającymi do nich (źródło: RMF FM). Mogą być im postawione zarzuty zagrożone karą do 8 lat więzienia.
"Każde zachowanie osoby organizującej nielegalną demonstrację albo podżegającej lub nawołującej do udziału w niej winno być przede wszystkim oceniane w kontekście wyczerpania czynu zabronionego z art. 165 par. 1 pkt 1 kk w zakresie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego" (źródło: RMF FM).
Bogdan Święczkowski cytuje przepis: "Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".
Janek
Janek 27.10.2020, 21:58
Polski, jako spójnego narodu już nie ma. Młodzież, czy wręcz dzieci zmanipulowane przez media głównego ścieku, facebook czy różne macki wpływów Sorosa staje się wrogiem samych siebie, swojej przyszłości. Intelektualna patologia, indoktrynacja LGBT i żadnych wartości kulturalnych, czy patriotycznych... Rebelie na ulicach, pełna anarchia a milicji brak. Gdyby chodziło przeciwników obostrzeń i korona-ściemy, to milicji byłoby więcej niż protestujących, pałki, gaz, armatki wodne i prowokacje ze strony służb. Porównajcie sobie protesty w Wa-wie w zeszłą sobotę (Wolnych Ludzi) i poniedziałek (Feministek). Rządzący bezczelnie przyzwalają na rozpieprzenie naszego kraju. Opamiętajcie się proszę i zacznijcie myśleć logicznie, bo to już jest katastrofa i preludium do wojny bratobójczej !...
https://youtu.be/E_YbZyeOP2A?t…
heh
heh 28.10.2020, 11:20
nie ma, pis go podzielil.
ja
ja 27.10.2020, 21:44
Magda, bieduleńka jesteś. Idź do mamusi, niech cię przytuli i będziesz porządna, nie będziesz mięsem rzucać! Im więcej razy, tym większa zmiana na lepsze będzie. Nie chcesz katoli, to jedź do Niemiec, Belgii czy Francji. Tam już muzułmanie na Ciebie czekają. Oni ci pokażą tolerancję, twoje miejsce a i pewnie w sek...e pokażą, co potrafią. Gwarantuję ci, że nie będą tak grzeczni dla ciebie, jak my katolicy. My nie będziemy wypie......ć, bo to nasz kraj i jest nas tu gdzieś 70-80%, a wy, lewica i jesteście mniejszości. I nas nigdy nie wyrzucicie stąd. A jeśli przegniecie, co się stanie? Już w kilku miastach Polski puściły nerwy katolikom, tym mniej pobożnym i łagodnym. Już szpitalach leżą kobiety i mężczyźni, którzy przegięli pałę. My katolicy potrafimy się bronić! Kiedy przekroczycie dziewczyneczki granicę, to się zdziwicie jak zrobi się gorąco! Na razie modlimy się, obserwujemy wasz strajk i generalnie się nie bronimy!
ja
ja 27.10.2020, 21:17
Nie zabijaj ! Nie chcesz dziecka - oddaj. Nie chcesz chorego dziecka - oddaj! W Polsce tysiące ludzi oczekują dzieci. Setki zakonnic i zakonników zajmuje się dziećmi, wychowuje je - nie muszą być zabijani! Nie musisz zabijać, wyzywać katolików w imię lewicowej tolerancji czy niszczyć Kościoła. Dziś już tego żałują na Zachodzie. Po Kościele przyszedł islam, w Niemczech, Belgii, Francji czy Szwecji. Zwiększyła się liczba molestowanych, zgwałconych i pobitych kobiet. Zwiększyła się liczba godzin policyjnych, strachu i lęki o dzieci. na Zachodzie już boją się wychodzić na miasto sami. Muzłumanie są niebezpieczni nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.10.2020, 18:41
Oddaj sie sam w rece pisu
Janek
Janek 27.10.2020, 22:13
Muzułmanów sprowadził nam "przyjaciel" zza oceanu i jego podnóżki typu Macron, czy Merkel i cała ta lewacka Bruksela - co by Europa, nigdy nie stworzyła konkurencji gospodarczej i militarnej dla USA. Z niczego to się nie wzięło. Oczywiście w mediach rynsztokowych mówi się zupełnie co innego - ubogacenie kulturowe, czy co tam jeszcze... . Dodam, że mamy do czynienia z całkowitym brakiem reakcji, ze strony wierchuszki watykańskich purpuratów - milcząc przyzwalają na rebelię. Jak zwykle.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.10.2020, 18:44
Czlowieku lecz sie pis sasral ci głowę
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.10.2020, 16:36
Czlowieku lecz sie na głowę
Jarek
Jarek 27.10.2020, 09:46
Popieram Panie,które walczą o swoje prawa-przecież nie mamy niewolnictwa.
Życie z dzieckiem nieuleczalnie chorym to niewolnictwo.Czy na prawdę facetom to tak trudno zrozumieć? czy my mamy 1/2 mózgu?
eee
eee 27.10.2020, 10:55
W Polsce "nie trzeba" żyć z dzieckiem nieuleczalnie chorym. Jest wybór - Okno życia. Darmowe, bezpieczne i anonimowe.
Stokrotka
Stokrotka 26.10.2020, 22:22
Jestem kobietą i popieram manifestujące kobiety, gdyż nikt nie ma prawa narzucać nam swojej woli. Natomiast nie popieram aktów wandalizmu, do których dochodzi na miejsca kultu religijnego, rozumiejąc frustracje obywateli to miejsca te powinny pozostać w spokoju. W kobietach siła.....
Koscierzacy
Koscierzacy 26.10.2020, 21:21
https://www.facebook.com/dziki…
Tomasz
Tomasz 26.10.2020, 20:58
Myślimy o tym po Covidzie - teraz jest niebezpiecznie. Będzie na wiosnę! My katolicy nie ryzykujemy zdrowiem bliźnich, naszych przyjaciół czy też wrogów.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.10.2020, 20:54
Popieram dzialania 100%tak trzymac i zatopic PiS
KATOLIK
KATOLIK 26.10.2020, 19:03
Proszę Panów: Senatora Waldemara Bonkowskiego, Wojewody Piotra Karczewskiego, Burmistrza Michała Majewskiego o zorganizowanie marszu w obronie ŻYCIA.
Magda
Magda 26.10.2020, 22:07
Zajmij się swoim, a my same o siebie zadbamy!
Koscierzak
Koscierzak 26.10.2020, 20:57
Ten Bonkowski to juz senatorem nie jest i nigdy nie powinien byc .Marsz w obronie zycia na cmetarzu
katolik
katolik 26.10.2020, 20:12
Ci lewaccy zadymiarze są spod znaku szatana używają znaku błyskawicy i również symbolu SS.
sratol
sratol 27.10.2020, 13:03
wyprany mozg od tvp
Piekło kobiet
Piekło kobiet 26.10.2020, 22:09
Uważaj bo cię zaczarujemy. Wypier*dalać
katolik
katolik 26.10.2020, 19:23
Niech sobie pokrzyczą lewacy i LGBT. Psy szczekają karawana idzie dalej.
Piekło kobietb
Piekło kobietb 26.10.2020, 22:09
Wasze dni są policzone i całej tej zakłamanej czarnej mafii
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.10.2020, 21:25
Ty do tej karawany nie pasujeszi
Bodek
Bodek 26.10.2020, 18:35
zwykłe bydło. bez kultury. słyszę co wołają, więc wolno mi napisać, że ci co wołają "*** PIS" (wołają to chyba wolno, bo inaczej Policja by interweniowała) to sa zwykłe s***syny
Kriss
Kriss 26.10.2020, 18:19
"Mój k-tas moja sprawa" najnowsze haslo protestów
Tomasz
Tomasz 26.10.2020, 17:42
Każdy akt wandalizmu w naszym kościele osobiście zgłoszę do prokuratury!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.10.2020, 18:18
Idioto zglos sie do psychiatry
Kobieta
Kobieta 26.10.2020, 22:12
Twoj kościół?! Twoje to mogą być najwyżej gacie. Wypierd*lac
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.10.2020, 21:29
Lecz sie na nogi bo na glowe za pozno
Japa
Japa 26.10.2020, 20:26
Nie strasz nie strasz bo się ze.....sz
To ja
To ja 26.10.2020, 17:51
Co ma akt wandalizmu do protestu przeciwko sadystą? Jestes zrowy umysłowo?
To ja
To ja 26.10.2020, 17:25
Brawo dla lewicy !!!
Jan
Jan 26.10.2020, 17:13
Protestujmy!

Pozostałe