"Strajk Kobiet" i „Młoda Lewica” prawie zablokowały Kościerzynę

  • 27.10.2020, 12:41 (aktualizacja 27.10.2020, 13:09)
  • Redakcja koscierzyna24.info
"Strajk Kobiet" i „Młoda Lewica” prawie zablokowały Kościerzynę
"W poniedziałek blokujemy miasto - samochody, rowery, pieszo" - tak zapowiadał akcję protestacyjną Ogólnopolski Strajk Kobiet. Demonstracja była sprzeciwem wobec czwartkowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Manifestacja w której uczestniczyły tysiące ludzi, rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 18.00 na kościerskim Rynku.

Od czwartku w całej Polsce trwają protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Są one skutkiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł w czwartek, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

W reakcji na wyrok Trybunału, na ulice polskich miast wyszły tysiące demonstrantów. Podobnie było też w Kościerzynie.

Według zapowiedzi organizatorów w kościerskim marszu miało uczestniczyć około 500 osób, tymczasem frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów oraz policji. Według nieoficjalnych danych w demonstracji wzięło udział ponad 3000 osób. Wśród demonstrantów przeważali ludzie młodzi. Większość z nich niosła na swoich transparentach „niegrzeczne hasła”. 

Według obowiązującego prawa, demonstranci złamali obowiązujące od soboty obostrzenia według których, zakaz zgromadzeń większy niż 5 osób jest nielegalny. Policja nie reagowała. Służby blokując skrzyżowania na trasie przejścia marszu, umożliwiły uczestnikom bezpieczne przejście ulicami Kościerzyny.

 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zzz
zzz 02.11.2020, 19:47
widzę na jednym z kartonów napis "to jest moje ciało i życie wyp...."dodam jeszcze że macica jest też twoja.I ok.Tylko czemu z tym przyszłaś na rynek .Tak to jest twoje ciało,twoje życie,twoja macica =to zabieraj to co twoje i wypad do twojego domu.Czemu wystawiając się na widok publiczny zmuszasz innych do zajmowania się tą sprawą.Wszak to wszystko nie moje,nie tego czy tamtego tylko TWOJE.Dodając jeszcze tą wulgarną ..kropkę? wykrzyknik? w postaci słowa wyp.... spowodowałaś co najwyżej że to twoje ciało,twoje życie,twoja macica ,sięgneło rynsztoku








polak
polak 03.11.2020, 11:55
co za bełkot.
nauczyciel
nauczyciel 30.10.2020, 21:25
NIEPRAWDA, 3 Trybunały Konstytucyjne ograniczały aborcję, za Lewicy ze względów społecznych, np. biedę, wycofano aborcję mimo większości sędziów wybranych przez Lewicę, konserwatystą był tylko jeden - prof. Zoll. Potem prof. Rzepliński, wybrany przez PO, też wydał korzystny wyrok. 8 dni temu obecny TK, gdzie większość stanowią sędziowie wybrani przez PO i PIS, wydał wyrok, że zabijanie dzieci z powodu wady płodów też jest niekonstytucyjny. Sorry, taką mamy Konstytucję! Sędziowie wybrani przez Lewicę, PO i PIS wydają ciągle podobne wyroki konstytucyjne, gdyż ustawa zasadnicza z 1997, mimo że przygotowana przez lewicę i za życia Jana Pawła II, w gruncie rzeczy była dość konserwatywna. Definiuje życie każdego człowieka, a więc dziecka również, JAKO NAJWYŻSZĄ WARTOŚĆ!
a
a 30.10.2020, 20:06
Winny tych zgromadzeń jest Jarosław Kaczyński. To z jego polecenia polityczny, pisowski trybunał wydał takie a nie inne oświadczenie powodując protesty.
Julita
Julita 30.10.2020, 11:28
Proszę o rozsądek i szczyptę rozumu-rozumiem,że Wasze sprawy są MEGA WAŻNE!!! ale na litość boską czy musicie powiększać PANDEMIĘ KORONAWIRUSA??? Walczycie o siebie nie zwracając uwagi na innych??Ile ludzi może umrzeć z powodu Waszych zgromadzeń?? Czy wśród organizatorów nie ma ludzi logicznie myślących-sądzę,że są,więc odłóżcie te marsze.
Janek
Janek 30.10.2020, 01:39
Są rzeczy na które nie mam większego wpływu, ale w świetle mojej obecnej wiedzy wiem, że te słowa muszę publicznie wykrzyczeć ! Może wpłynę na to, że Świat stanie się lepszy.
Janek
Janek 30.10.2020, 01:06
Młodzi ludzie, młodzieży kochana nie dajcie się podpuszczać rządzącym i słuchajcie dziadków, babć, bo tylko ich wiedza i doświadczenie pozwoli Wam przetrwać. Nie słuchajcie i nie polegajcie na main-stream'ie, który ma w tym ewidentną korzyść - kreowanie konsumpcjonizmu i zyski kosztem waszego zdrowia i zniewolenia. Nie jesteście jeszcze świadomi zagrożeń, do których zdolna jest "demokratycznie wybrana władza" - to co robią od wielu już lat, to napuszczają was (nas) na siebie w tle rozkradając nasz majątek narodowy gromadzony z wielkim trudem przez pokolenia naszych przodków (stale zagrabiany przez zaborców). Coś jest tu stanowczo nie tak. Chyba należy się trochę cofnąć w czasie i z pełnym szacunkiem odnieść się do heroicznie, bohatersko nastawionych Polaków, ofiarnie i mężnie broniących naszego kraju w czasie kolejnych wojen. Ginęli w najgorszych mączarniach, by Wam (ich dzieciom) tu i teraz żyło się lepiej. Co robicie, by to docenić? Pamiętajmy przynajmniej, że ponosili heroiczny tród - naród bez historii nic nie znaczy... . Nie dajmy się otumanić drukowanym bez pokrycia w czymkolwiek pieniądzom, bo one nic nie znaczą wobec naszej bardzo starej kultury, zasad i tradycji a politycy od wielu już lat, to banda kupionych, najpewniej zaszantażowanych łotrów, na których są "kwity" i robią wyłącznie to, co ktoś "z zewnątrz" im każe. Jak żyję nigdy nie widziałem przemocy czy wyzwisk wobec osób o odmiennej "orientacji", a jest to obecnie usilnie wykorzystywane do podzielenia naszego narodu ! Musimy być rozsądni, mądrzy, silni, ale przede wszystkim zjednoczeni i wszyscy razem przeciwko okupantom Polski ! Watykan - won, pseudo ideologia LGBT - won, dominacja korporacji na naszym rynku - won! Wszyscy won ! (Cejrowski). Uwolnić handel z uczciwymi rolnikami bez jakiegokolwiek udziału glifosatu czy innej zaawansowanej chemii ! Tolerujemy wszystkich, jeśli chcą z nami współżyć, ale to my jesteśmy tu suwerenem bando post magdalenkowa !!! Młodzi ludzie chcą się rozwijać i to wy jesteście od tego, by zapewnić im przyszłość - bando sprzedajnych politykierów!
Kaszub
Kaszub 30.10.2020, 09:07
Janek ty znasz się na wszystkim bo jesteś pożytecznym i....ą dla indoktrynerów. Staw czoła faktom, które są takie, że w sąsiednim powiecie na covid zmarło rodzeństwo 19 i 25 lat, a ty dalej opowiadasz dyrdymały.
https://www.o2.pl/informacje/k…
Janek
Janek 30.10.2020, 09:59
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Na "covid" zmarła wyłącznie dziewczyna z ośrodka specjalnego. Nie wiemy z jakiego powodu umarł jej brat. Kto tu bardziej ulega manipulacjom?
Janek
Janek 30.10.2020, 09:44
Jakiś lakoniczny ten artykuł. Przez 7,5 miesiąca w całym powiecie Bytowskim zmarło łącznie 12 osób. Zaiste pandemia... Ile z nich miało "choroby towarzyszące" i zmarło w wyniku powikłań? Wyczytałem w komentarzach, że Ci młodzi ludzie chorowali na inne choroby. Może to właśnie maski ich dobiły, co? Nie zastraszaj ludzi !
ki
ki 29.10.2020, 22:27
no LEWAKI bedzie dodatni, spacerujcie dalej,połgofki
Jinx
Jinx 31.10.2020, 01:09
Lewactwo to PIS towarzyszu .
ja
ja 29.10.2020, 19:26
Wobec groźby utraty zdrowia i życia Polaków będę kary za Strajk Kobiet. Są już wytyczne Prokuratora Krajowego. Prokurator Krajowy przygotował wytyczne dla śledczych wobec organizatorów strajku i osób, które do nich nakłaniają oraz atakują kościoły czy policjantów.
Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski wystosował do podległych sobie jednostek pismo, w którym przekazuje wytyczne dla śledczych w sprawie postępowania z organizatorami masowych protestów ws. aborcji i nakłaniającymi do nich (źródło: RMF FM). Mogą być im postawione zarzuty zagrożone karą do 8 lat więzienia.
"Każde zachowanie osoby organizującej nielegalną demonstrację albo podżegającej lub nawołującej do udziału w niej winno być przede wszystkim oceniane w kontekście wyczerpania czynu zabronionego z art. 165 par. 1 pkt 1 kk w zakresie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego" (źródło: RMF FM).
Bogdan Święczkowski cytuje przepis: "Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".
no tak...
no tak... 29.10.2020, 21:32
...historia kołem się toczy. I tak zataczamy ... zataczamy... bach i znów jakiś Chruszczow... wszystko w imię "jedynej prawdy i dobra ogółu"
Nina
Nina 29.10.2020, 19:33
Należy jeszcze dodać, że osoby które biorą udział w tych "marszach" opowiadają się za zgodą na zabijanie życia nienarodzonego. Szokująca była wypowiedź dwóch matek w TVN, że one walczą o przyszłość swoich córek. O jaką przyszłość? Oby te córeczki w przyszłości nie wysłały swoich mamuś na eutanazję. Ludzie - świat do góry nogami stanął !
Jinx
Jinx 31.10.2020, 01:14
Sperma i jajko to jeszcze nie istota ludzka towarzyszko ,do kościoła marsz ! Przez setki lat wchodziliście do ludzi z buciorami i torturami -***ać zboczeńcy .
Ja
Ja 28.10.2020, 19:25
Najprawdopodobniej o to się "protestującym" siksom rozchodzi... Seks bez umiaru i bez konsekwencji... . A św. Jan Paweł II nauczał, że pożycie małżeństwo musi charakteryzować "miłość i odpowiedzialność"!
Jinx
Jinx 31.10.2020, 01:17
Jak w Watykanie zboczeńcy i JP2- jego pseudonim artystyczny ich krył .
ja
ja 31.10.2020, 13:25
Ale ty głupi jesteś. JP II nie dorastasz do najmniejszego palca. I jakieś dowody proszę.
Ja
Ja 28.10.2020, 21:58
Św Jan Pawel nauczał. Ale nie wiem czy nauczali katecheci na lekcjach religii. Protestuja rownież uczęszczający na religię.
Brawo!
Brawo! 28.10.2020, 19:19
Będzie policyjne postępowanie ws. nielegalnego marszu w obronie praw kobiet!
s.
s. 28.10.2020, 14:00
Może ktoś mi wyjaśni ile zwieziono do mojego miasta lewackich zadymiarzy. Ja naliczyłem 8 autobusów, które zajechały na targ
Jinx
Jinx 31.10.2020, 01:19
Sam jesteś lewak ,wspomagasz i jesteś zakochany w Jarosławie K.
kosc
kosc 29.10.2020, 13:48
...a było że to mają być tylko kościerzacy?... Protest to protest- możesz głosić gdzie chcesz. Gdzie mieli iść ci z Kiszewy, na przykład?..
stare
stare 28.10.2020, 12:10
Skad przykre założenie że "gówniażeria" i że "nie identyfikuje problemu"?! A kto ma się w tym orientować? Czy tylko panie po menopauzie? Lub może lepiej szacowni panowie? Osobiście poszłabym, ale nie chcę świecić gębą-bo nie chcę, aby mnie rozpoznano- to nie opłaca się w takich środowiskach, jak nasze. Młodzi idą, bo nie maja nic do stracenia. A kto uważa, że są nieświadomi, to proszę- można do nich przemówić -w końcu to my starzy mamy brać za nich odpowiedzialność.
Centrysta
Centrysta 28.10.2020, 11:03
Przeciez to sa dzieci 15-16 lat. Gdzie sa rodzice? Nudzą sie w domach na zdalnej nauce to chociaz moga pochodzic wieczorem po miescie... Żal...
Karolina
Karolina 27.10.2020, 22:37
Brawo młodzi ludzie. To musiała być dla was niezła wścieklica. Otworzyliście oczy na polityczne i obyczjowe średniowiecze pisu.
T
T 27.10.2020, 20:43
Tłumaczę sobie hasła z języka angielskiego. Są obrzydliwe i wulgarne. Kto wychowuje tę młodzież? Nie chcesz aborcji, to nie podejmujesz stosunków młoda dziewczyno, jesteś czysta, wierna, a nie biegasz od ptaszka, do ptaszka.
Jan
Jan 27.10.2020, 19:21
Mach był obecny? Hańba. Jak radny mógł firmować tak fatalny, wulgarny, ohydny i beznadziejny język? To wielki wstyd. Jak można tak nisko upaść! Na pytanie skierowane do 17-latnich dziewczyn o co chodzi, to one nie umieją wytłumaczyć i pokazują środkowy palec i fack you? Albo inne, które burmistrzowi zawiozły świeczki z napisem "To jest wojna" i wulgaryzmami wyzwały sąsiadkę pana Majewskiego? To jest przyszłość Narodu? Dno, dno i dno. Lewica na ogłupi dzieci. A gdzie są rodzice ?
***** ***
***** *** 28.10.2020, 13:59
Starszych nie ma po co szanować skoro zachowują się jak zachowują :/
OBRONA PRAW LUDZKOŚCI
OBRONA PRAW LUDZKOŚCI 27.10.2020, 20:00
Czemu Kościerski PIS nie zorganizuje marszu za obroną ŻYCIA!!!!!!!
o
o 28.10.2020, 11:31
organizujcie, chetnie zobaczymy to pisowskie komunistyczne mordy
ja
ja 27.10.2020, 20:39
Będzie po Civid-19. Kochamy bliźnich, starszych ludzi. Teraz nie będziemy ryzykowali ich życia. Niestety, ta zagubiona młodzież nie kocha, nie szanuje starszych i ryzykuje ich zdrowiem i życiem.
andrzej
andrzej 28.10.2020, 08:29
to starzy ludzie nie szanują młodych, a teraz oczekują go od nich.
Wyborca PO
Wyborca PO 27.10.2020, 15:36
Kościerską PO znowu tylko Aleksander Mach reprezentował na proteście. Aleksandrze dziękujemy. Reszcie radnych miejskich i powiatowych, wojewódzkich zapamiętamy tę nie obecność i brak wsparcia kobiet przy urnach.
Pro-life
Pro-life 27.10.2020, 15:32
I z czego się cieszy? Że gówniary chcą, jak napisały na jednym z transparentów w Polsce "rżnąć się bez umiaru"? Najprawdopodobniej o to się "protestującym" siksom rozchodzi... Seks bez umiaru i bez konsekwencji... To po pierwsze. Po drugie, gdyby te "protestujące" siksy wczytały się tekst orzeczenia TK, dotyczy ono TYLKO zakazu aborcji z powodu ciężkiej wady płodu. Ile takich płodów się wykształca? Mniej niż promil? W dużej ilości badań okazuje się że były błędne. Dzieci rodzą się zdrowe. Czy o to "protestującym" się rozchodzi? Wczytanie się w orzeczenie do dla wielu z protestujących jest ponad ich siły...
.