Powracają problemy z nauką zdalną

  • 28.10.2020, 11:54 (aktualizacja 28.10.2020, 12:48)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Powracają problemy z nauką zdalną pixabay.com
Obowiązek nauki na odległość zaskoczył w tym roku wszystkich. Rodziców, uczniów i nauczycieli.Od samego początku więcej było pytań niż odpowiedzi. Próby efektywnej nauki na odległość obnażyły to , że nasz system edukacji do nowego trybu nauczania nie był i nie jest przygotowany. Niestety jesienny powrót zdalnej szkoły, potwierdził ten fakt po raz kolejny.

Na początku brakowało wiedzy, brakowało sprzętu, brakowało wsparcia dla dzieci, nauczycieli i rodziców. 

Październikowy powrót nauki zdalnej obnażył kolejny problem. Okazuje się, że pomimo podłączenia wielu szkół do nowoczesnej sieci światłowodowej płynne prowadzenia zajęć nadal nie jest możliwe.

były faktycznie problemy i nie powiem ,że jest pięknie i jest idealnie, bo nie jest i te serwery e-dziennika i Vulcana , one też się zapychały- mówi zastępca burmistrza Dawid Jereczek 

Uczniowie i nauczyciele skarżą się na zrywanie transmisji i słabą jakość połączeń internetowych.

my te sygnały zbieramy wszystkie i dyrektorzy szkół także ze swoimi informatykami wspomagaja nas, nasz informatyk także pomaga szkołom w takich przypadkach. I w zasadzie te problemy są rozwiązywane na bieżąco . Każda szkoła ma łącze światłowodowe w sumie dwa łącza, jedno komercyjne a drugie dostarczane przez ogólnopolską sieć edukacyjną. Te łącza pracują równolegle bo w większości naszych szkół , część szkoły pracuje na jednym a część na drugim, aby obciążenie było równomiernie  - dodaje Dawid Jereczek

 

Pojawiły się sugestie aby nauczyciele nagrywali swój wykład  na platformę YouTube, udostępnili uczniom link, a następnie w trakcie lekcji prowadzili dyskusję dotycząca danego tematu.

myślę, że jest to jakiś temat do rozważenia i sam tego doświadczam. Natomiast jeżeli nauczyciel prowadzi te lekcje zdalne i one są na żywo to interakcja z uczniami z drugiej strony ekranu, jeżeli my nagramy taki suchy wykład to on nie będzie miał oddziaływania edukacyjnego jak  spotkanie na żywo - wyjaśnia 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

%
% 29.10.2020, 10:14
W szkołach powiatowych używane są Teamsy od Microsoftu i problemów ze strony tej platformy nie ma praktycznie żadnych.
Rodzic
Rodzic 28.10.2020, 21:13
Nikt nie widzi problemu. Ale ktoś kto ma do czynnienia na codzień z informatyką to transfer danych to jest problem. Rodzice na zdalnej pracy plus dziecko a może jeszcze kilka dzieci które w tym samym czasie pracują. A internet ktory się posiada niestety mowiac językiem prostym "już nie uciągnie" wymagań. Wrowadzenie YouTube niestety nie rozwiąże ale pogłębi problem. To nie jest wyjście.
Nl
Nl 28.10.2020, 19:40
Brawo Panie Burmistrzu! Mądre słowa w ostatnim akapicie. 👏 Tego się trzymajmy!
Brawo!
Brawo! 28.10.2020, 19:27
Będzie policyjne postępowanie ws. nielegalnego marszu w obronie praw kobiet! My zastanawiamy się na złożenie zawiadomienia do prokuratury org odnośnie organizatorów marszu w Kościerzynie.
Do brawo
Do brawo 28.10.2020, 21:06
Temat dotyczy szkoły a tu jakiś spam

Pozostałe