Nie będzie płatnego parkingu przy cmentarzu. Radni nie wyrazili zgody

  • 29.10.2020, 13:29 (aktualizacja 29.10.2020, 14:36)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Nie będzie płatnego parkingu przy cmentarzu. Radni nie wyrazili zgody
Na środowej sesji jednym z punktów obrad była zmiana w miejskim systemie parkowania. Przedstawiony przez burmistrza projekt wprowadzenia strefy płatnego parkowania przy cmentarzu nie uzyskał poparcia radnych. Władze miasta zapowiadające do tematu powrócą.

W poniedziałek na naszym profilu facebookowym opublikowaliśmy artykuł w którym burmistrz Michał Majewski zapowiadał wprowadzenie strefy płatnego parkowania przy kościerskim cmentarzu. Pod postem pojawił się komentarz radnego Przemysława Brzeskiego, który skrytykował ten pomysł i zapowiedział, że na sesji zgłosi swój przeciw.

 

 Tutaj przede wszystkim kierowałem się tym co pisali do mnie mieszkańcy, którzy mnie znają . Chodzi o miejsce, dokładnie parking przy cmentarzu, gdzie żegna się bliskich, odwiedza się groby zmarłych. Z uwagi na to , że jestem listonoszem, widzę co się dzieje w tym miejscu . Uważam, że takie parkingi jak przy cmentarzu i przy szpitalu, nie powinny być płatne - mówi radny Przemysław Brzeski

Projekt w trakcie głosowania pomysł nie uzyskał akceptacji radnych. Zastępca burmistrza Kościerzyny Tomasz Nadolny mówi, że pomysł  był podyktowany chęcią wprowadzenia rotacji samochodów w tym miejscu.

Radni nie przyjęli naszej argumentacji o wprowadzeniu podstrefy na parkingu przy cmentarzu. My tą uchwałę wprowadziliśmy, wsłuchując się w głos mieszkańców, którzy bardzo często zgłaszali problem, że parking przy cmentarzu jest ciagle zajęty i nie można z niego korzystać. Uznaliśmy, że jedynym rozwiązaniem będzie wprowadzenie podstrefy, która umożliwi pobieranie opłaty w wysokości 1 złotówki za jedną godzinę. Ta godzina w zupełności wystarczy do tego, abyśmy mogli odwiedzić groby naszych bliskich, również wystarczy na to, aby móc uczestniczyć w pogrzebie. Z uwagi na brak miejsc samochody pozostawiane są w różnych miejscach, także tych gdzie jest to niedozwolone. Myślę, że do tematu będziemy musieli wrócić- wyjaśnia zastępca burmistrza Tomasz Nadolny

Na potwierdzenie swojej tezy , Tomasz Nadolny przedstawił zdjęcia parkingu wykonane o godzinie siódmej rano na których widać, że prawie wszystkie miejsca są zajęte.

Do tematu będziemy wracać.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Javor
Javor 04.11.2020, 00:42
Ten burmistrz to porażka tego miasta. Za jego kadencji miasto stanęło w miejscu. Nie ma żadnego pomysłu na jego rozwój. Jedyne pomysły to statuetki, pomniki i podwyżki dla mieszkańców.
Marian
Marian 30.10.2020, 14:48
Jako mieszkaniec miasta czuję się coraz bardziej "legalnie skrajany" i to w białych rękawiczkach... śmieci parkingi przy szpitalu, coraz więcej ulic cichaczem dołącza do płatnych stref i co to wszystko w imię dobra jego mieszkańców? Teraz jeszcze parking przy cmentarzu? Nie podoba mi się ta sytuacja i to bardzo.
mieszkanka
mieszkanka 30.10.2020, 11:41
do hmm- radny to osoba publiczna,wiec po co kamuflować kto za,kto przeciw,kto się wstrzymał??? to jest INFORMACJA JAWNA,WIĘC NIE ROBICIE NAM ŻADNEJ ŁASKI!!!!!!!!!!!!!!!!
hmm
hmm 30.10.2020, 13:12
Nikt niczego nie kamufluje, jest wyraźnie pokazane, w materiale filmowym, kto był za, kto przeciw, a kto się wstrzymał... wystarczy obejrzeć.
Kazio
Kazio 30.10.2020, 11:32
2 godziny darmowe i sprawa załatwiona!!!!!!!!!!! wystarczy na mszę pogrzebową,pochówek i odwiedzenie innych grobów. Za 3-cią i każdą kolejną godzinę 50zł-skończy się darmowy parking dla cwaniaków.
kolo
kolo 01.11.2020, 17:45
Kaziu, masz mój głos w następnych wyborach na burmistrza!
ja
ja 29.10.2020, 19:15
NO tak. Pracownicy kamieniarzy, budowlańców i innych firm parkują samochody na tym parkingu i przez 8-10 godzin stoją. Żałobnicy mają tylko 2-3 miejsca wolne. Przyjeżdża ich na pogrzeby 20-300-500 ludzi. Gdzie mają parkować? Jak pracownicy będą płacić, to zwolnią miejsca parkingowe. Inaczej panie Brzeski żałobnicy nie będą mogli parkować, będą szukali wolnego miejsca po połowie miasta!
P.Brzeski
P.Brzeski 30.10.2020, 11:49
Cenna uwaga dziekuje
zzz
zzz 29.10.2020, 18:32
poproszę o nazwiska tych 5 radnych,którzy byli ZA
hmm
hmm 30.10.2020, 09:07
są w materiale filmowym...
gmina pamieta
gmina pamieta 29.10.2020, 17:41
Pan Majewski daję się wkręcać swojemu zastępcy Tomaszowi Nadolnemu. Traci wizerunek burmistrza, traci miasta. My mieszkańcy gminy poznaliśmy się na Panu Tomku i pokazaliśmy mu czerwoną kartkę w wyborach. Teraz chce na grzbiecie burmistrza wspiąć na jego stołek!
mieszkaniec
mieszkaniec 29.10.2020, 17:24
Niech karawany zakładu pogrzebowego p. A.P nie stoją non stop na tym parkingu .Bardzo nie ładnie to wygląda !!!!
Kościerzak
Kościerzak 29.10.2020, 16:55
A dlaczego zaraz "złotówkę", rotację pojazdów można wymusić stawiając parkometr, lecz pierwsze załóżmy 1,5 godziny za free. Przy założeniu że trzeba wpisać nr rejestracyjny pojazdu i nie możności przedłużania bez uiszczenia opłaty.
Drugie rozwiązanie, to ruszyć *** Straży Miejskiej. Niech co godzinę robią objazdówkę i robią zdjęcia zalegaczom. Przecież Kościerzyna to nie New York, poza tym mają blisko niech się przewietrzą.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.10.2020, 15:10
Co się dzieje z naszym burmistrzem , mieszkańcom coraz bardziej nie podobają się pomysły. Najpierw wydaje się na Stolemy a później szuka się pieniędzy na parkingach w całej arterii Miasta. Ludzie czekają na drogi i media do działek oraz pożądku z problemem śmieci. I wiele wiele innych problemów a u nas stagnacji. Wada wzroku lub brak słuchu Włodaża. Nie słyszy potrzeb mieszkańców. Ps.
A jak wyglonda cmentarz gdzie jest 10% które pobiera się od pomników przez wiele lat. Są to pieniadze spożytkowane na inne cele. Gdzie są pieniądze?.
Ktoś
Ktoś 29.10.2020, 21:54
Wlodarza i porządku piszemy przez RZ
ja
ja 29.10.2020, 19:22
Naucz się pisać, bo nie rozumiem tego tekstu.

Pozostałe