Radny miejski zarzuca przewodniczącej nieporadność

  • 30.10.2020, 13:31 (aktualizacja 03.11.2020, 10:52)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Radny miejski zarzuca przewodniczącej nieporadność
Ostatnia sesja Rady Miasta Kościerzyna ze względów epidemicznych odbyła się w kinie Remus. Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że uczestników poinformowano o tym, że w obradach będzie można uczestniczyć online. Niestety ostatecznie możliwość taką odwołano, wobec czego część radnych nie mogła wziąć udziału w obradach.

Jednym z radnych, który chciał uczestniczyć online w sesji był Aleksander Mach, który w rozmowie z nami zarzucił przewodniczącej nieporadność.

Była sytuacja taka, że ustnie otrzymaliśmy informację. Podana ona była też w jednej z lokalnych stacji radiowej, o tym, że sesja odbędzie się przy użyciu środków kontaktu internetowego i nie będzie potrzeby fizycznego uczestniczenia w sesji. W związku z tym zaplanowałem sobie tak tydzień ,że czas miałem, ale nie byłem w Kościerzynie. Dziwi mnie trochę nieporadność związana z tym ,żeby zdalnie móc taką sesję zorganizować. Przecież nawet ościenne gminy , mniejsze gminy nie mają z tym problemu - mówi  radny Aleksander Mach 

Zapytany przez nas, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kościerzyna Tomasz Dargacz mówi, że taka sytuacja nie miała miejsca :

Rzeczywiście otrzymaliśmy od sekretarza informację o tym, że sesja będzie , ale stacjonarna. Wysłana była aplikacja z którą radni mieli się zapoznać, przećwiczyć próbne głosowania, żeby ostatecznie w przyszłych miesiącach sesje mogły odbywać się online. Zdarza się nieraz, że mamy te same teksty, mamy te same informacje, ale różnie je rozumiemy - odpowiada wiceprzewodniczący rady Tomasz Dargacz

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

radny
radny 03.11.2020, 16:06
Nieprawda! Radni otrzymali jeszcze 2 inne smsy od p. Szkobla, które pan Sikora nie udostępnił panu redaktorowi. Z nich ewidentnie wynika, że sesja RM miała być stacjonarna.
vvvv
vvvv 02.11.2020, 23:48
Brawo Olek! Punktować ich. Wszyscy potrafią zrobić videokonferencje, a miasto ma dwie lewe łapy. Tacy tam siedzą "urzędnicy" - rodziny na swoim.
Andzela
Andzela 02.11.2020, 09:07
Ha ha ha 🤣🤣
Prosze nie zapomnieć , ze został pan radnym nie od parady, to dzieki mieszkańcom tego miasta pan i pana krewni zasiedli w RM.
Ludzkie mają gorsze problemy i funkcjonują. A tu nadzwyczajniej gownoburza.
W kogo Pan wierzy
W kogo Pan wierzy 31.10.2020, 20:00
Panie Mach jakich umiejętności oczekuje Pan od obecnie rządzących Kościerzyną?
Oni są "jak ich PREZES", któremu internet drukują.
Pani Mach za bardzo Pan wierzy w ludzi.
Mieszkanka
Mieszkanka 30.10.2020, 22:51
Ja muszę iść do pracy i siedzieć na kasie .O pracy zdalnej to mogę tylko pomarzyć. Klientów dziennie kilkuset i trzeba sobie radzić.
jan
jan 30.10.2020, 21:05
Panie Aleksandrze, jest pan radnym, prawda ? Jeśli tak, to do roboty? Jeśli nie, może pan zrezygnować. Może następny radny będzie bardziej pracowity?
Julek
Julek 30.10.2020, 20:21
Pan radny na dziki spęd na ryneczku zdążył. Radna rodzicielka/katechetka organizuje ponoć wiec odnośnie "życia"-to są dopiero paranoje rodzinne.
Śmiechu warte-co się dzieje w tym zapiziałym grodzie.
Radny Nieporadny
Radny Nieporadny 30.10.2020, 15:46
haha, weź się chłopie nie ośmieszaj! jakos inni radni dotarli bez problemu. Pan Oleczek - były dyrektor duzej jednostki wojewodzkiej, przewodniczący rady nadzorczej, dyrektor dużej firmy, a biedak na sesje nie umie dotrzec, jak inni, śmiech na sali:) a pan panie *** już go tak nie promuj, bo już lepszego "hitu" nie mogłeś wymyśleć.
a
a 30.10.2020, 15:02
.... byznesowym .... 😀

Pozostałe