Rząd zamknął cmentarze

  • 30.10.2020, 16:15 (aktualizacja 30.10.2020, 16:33)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Rząd zamknął cmentarze
Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w dniu 30 października poinformował, że w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada wszystkie cmentarze w Polsce będą zamknięte. W tych dniach, nie będzie możliwości odwiedzenia grobów zmarłych. Zakaz nie obejmuje pogrzebów, które są zaplanowane w tych dniach.

Tak jak przypuszczaliśmy wcześniej, rząd zamknął cmentarze. W związku z tym, nikt z nas nie odwiedzi w tych dniach grobów swoich zmarłych. Problem będą mieli także sprzedawcy kwiatów oraz zniczy, którzy szczególnie w tych dniach liczyli na zarobek. Argumentacją jest lawinowy wzrost zachorowań i troska o zdrowie Polaków.

Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi ...nie chce doprowadzać do takiego ryzyka, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach wiele osób poniosło śmierć".- powiedział premier

Czekaliśmy z tą decyzją, ponieważ cały czas żyliśmy tą nadzieją, że ta liczba zachorowań będzie przynajmniej chociaż trochę malała, ale ona dzisiaj jest znowu większa niż wczoraj, wczoraj była większa niż przedwczoraj i nie chcemy prowadzić do zwiększenia ryzyka na skutek tego, że na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej, przed cmentarzami gromadzić się będą duże grupy osób - wyjaśnił Mateusz Morawiecki

 

Premier zwrócił się z apelem do Polaków o powstrzymanie się od wyjazdów, również wyjazdów poza miasta w których mieszkają ponieważ, jak mówił "cmentarze mają być zamknięte".

To będzie też w naszym rozporządzeniu, a jak pandemia nie będzie się nasilała w drugiej połowie listopada, upewniwszy się, że nie ma dużych skupisk ludzkich będzie można odwiedzić pewnie groby" - dodał

 

Zamknięcie cmentarzy oznacza ,że nie odbędą się na nich żadne uroczystości religijne, oprócz pogrzebów.

 

Poniżej wspomnienie Święta Zmarłych z lat ubiegłych :

 

 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 02.11.2020, 21:42
Racjonalne spojrzenie na obecną rzeczywistość, głos rozsądku : https://www.youtube.com/watch?…
Maryś
Maryś 03.11.2020, 12:53
Fakty, a nie racjonalne spojrzenia pana z hameryki
https://www.money.pl/gospodark…

Mocno niepokojące dane przyznacie.
Janek
Janek 04.11.2020, 22:07
Maryś, czyli chyba "ty", spójrz na łapki pod tym sponsorowanym (jakich wiele) artykułem. Myśleć ludzie, bo wszyscy polegniemy !
Janek
Janek 04.11.2020, 21:55
Statystyki mówią coś zupełnie innego - rok do roku, miesiąc do miesiąca wręcz zmniejszyła się śmiertelność wśród Polaków - czy ja mówię głupoty, czy statystyki kłamią?? Oczywiście grypa już nie istnieje, nowotworów nie ma, innych chorób też niema - wystarczy diagnoza zastraszonego lekarza, który nie ma wyboru, bo może stracić prawa do wykonywania zawodu i stwierdza kowid (i bonus+). To, że umarli z chorobami towarzyszącymi nieistotne - należy zastraszyć ludzi i zarżnąć gospodarki państw, by poprzez udzielanie kolejnych pożyczek w walce z tzw. świro-pandemią całkowicie zniewolić ludzkość ! Wy się pod tym podpisujecie. Nie wiem tylko, czy z pazerności, czy z głupoty. Jak nie będziecie mieli czego do ust włożyć, to szybko zrozumiecie.
Kościerzak
Kościerzak 01.11.2020, 22:42
A dziś już brama środkowa na stary cmentarz otwarta.
Chyba ktoś przeciął łańcuch.
Janek
Janek 31.10.2020, 21:12
Coś pozytywnego dla młodszych i starszych, zanim skupimy naszą uwagę i przypomnimy sobie o bliskich i nie tylko, którzy już niestety odeszli [i] : https://www.youtube.com/watch?…
mieszkaniec
mieszkaniec 31.10.2020, 18:03
Sobota, ok. 8 rano, co najmniej kilkadziesiąt osób na starym cmentarzu. Wejście przez odsuniętą siatkę od strony działek.
Polak potrafi.
Janek
Janek 01.11.2020, 03:11
- kapuś !
@Janek
@Janek 01.11.2020, 17:42
A gdzie tu kapowanie? Po 10 godzinach od stwierdzenia faktu? Raczej wskazanie na tych, którzy "muszą" obchodzić zakazy.
Czytelnik
Czytelnik 01.11.2020, 14:46
Janek zanim nazwiesz kogoś KAPUSIEM pomyśl, że jesteś zwykłym przygłupem i internetowym trolem, a do tego hipokrytą.
Twoje mało wartościowe opinie nadają się do ścieków i świadczą o karłowatej moralności. Uczyniłeś sobie z internetu i tego portalu miejsce do moralnych wynurzen na poziomie hejtu.
IDŹ PRECZ I UMYKAJ CHYŻO żeby nie napisać w..........j.
Janek
Janek 01.11.2020, 22:00
Ukrywasz się pod różnymi nick'ami typu "Kaszub", "Mieszkaniec", czy "Czytelnik" i bronisz skorumpowanego anty-Polskiego zamordystycznego reżimu za wszelką cenę. Odnosząc się pogardliwie do moich postów potwierdzasz tym samym, że jestem dla ciebie bardzo niewygodny a wręcz wrogi. Chcesz ustawiać wszystkich po swojemu - nie, nie będzie tak ! Mamy wolność słowa i mam prawo uświadamiać ludzi, skoro ten portal tego nie robi.
NO i JEP
NO i JEP 31.10.2020, 09:12
Co tak zamilkli czciciele jednej słusznej partii co nie spodobała się wam ta decyzja czujecie się oszukani opluci ...
Zebu
Zebu 30.10.2020, 20:24
i bardzo dobrze.Koronawirus niech zostanie w domu.Nie trzeba kupować nowych płaszczy,kurtek,butów i torebek.Będzie taniej a modlitwę za zmarłych można odmówić poobiedniej kawie.

Pozostałe