"Unibud" dofinansował zakup karetki dla szpitala

  • 02.11.2020, 11:17 (aktualizacja 02.11.2020, 11:23)
  • Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
"Unibud" dofinansował zakup karetki dla szpitala
Do floty Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. dołączyła nowa karetka transportowa. Jej zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od lokalnego przedsiębiorcy, firmy UNIBUD z Wielkiego Klincza.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie pozyskał nowy ambulans marki Fiat Doblo ze świadectwem homologacji, spełniający wszelkie normy i wymagania Narodowego Funduszu Zdrowia.

W piątek 30 października nowa karetka pojawiła się fizycznie w Kościerzynie, aby już w poniedziałek rozpocząć pracę jako karetka medyczna, która ma służyć przede wszystkim do transportu pacjentów między placówkami medycznymi oraz wracających do domów wymagających zabezpieczonego transportu medycznego.

Samochód jest wyposażony w profesjonalne nosze, fotel transportowy, szyny do instalacji fotela kardiologicznego i centralną instalację tlenową.

Zakup nowego pojazdu transportowego był planowany już wcześniej, natomiast wydatki spowodowane  pojawieniem się pandemii Covid-19 wymagały zmiany w planach budżetowych szpitala.

Z pomocą przyszedł K.P.P.U UNIBUD Sp. z o.o., który przekazał 100.000 zł na zakup nowej karetki.

Statystycznie w ciągu miesiąca karetka transportowa Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. wykonuje 15 tys. km. Wynik ten pokazuje jak znacząca jest jej funkcja w systemie logistycznym ochrony zdrowia.

W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na covid-19 przewiduje się konieczność zwiększenia ilości transportów  z pacjentami, a to wymaga niezawodności pojazdu i zapewnienia komfortu  pacjentom i personelowi. 

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolo
kolo 02.11.2020, 13:55
I to właśnie takie działania, a nie puste gesty i czcze gadaniny się dzisiaj liczą.
Patrz Bonkowski, jak można celowo wykorzystać środki, a nie budować jakieś kamienne byle co.

Pozostałe