11 listopada wywieś flagę

  • 09.11.2020, 13:07 (aktualizacja 09.11.2020, 13:39)
  • Redakcja koscierzyna24.info
11 listopada wywieś flagę
W tym roku z uwagi na panującą epidemię, nie będzie tradycyjnych obchodów Święta Niepodległości, informuje Starostwo Powiatowe w Kościerzynie. Starosta Alicja Żurawska zachęca mieszkańców powiatu do wywieszenia flagi narodowej, aby chociaż w taki sposób wyrazić swój patriotyzm.

Organizacyjnie nie będziemy w tym roku, po raz pierwszy od 20 lat jak istnieje samorząd powiatowy, organizować obchodów Narodowego Święta Niepodległości w powiecie kościerskim. Wszyscy doskonale wiedzą dlaczego tak jest, dlaczego taka decyzja zapadła. Obowiązujące przepisy dotyczące obostrzeń i stanu epidemicznego oraz rosnąca liczba zakażeń też w powiecie kościerskim uniemożliwiają zorganizowanie uroczystości. Starostwo jako główny organizator czyni to z żalem, bowiem organizowane od wielu lat, powiatowe obchody oraz towarzyszące temu świętu różne wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem z roku na rok - mówi Alicja Żurawska

 

Brak oficjalnych obchodów nie oznacza, że powinniśmy o świętowaniu zapomnieć. Starosta namawia mieszkańców do tego, aby w ten dzień chociaż przez chwilę wspomnieć naszych rodaków którzy przelali swoją krew, abyśmy my mogli żyć w wolnym państwie.

W zależności od ochoty mieszkańców, czy to będzie film poświęcony historii, czy to będzie książka, czy to będzie nawet indywidualne uczczenie poprzez krótki spacer w kierunku pomnika, który też będzie formą upamiętnienia - dodaje

Od lat najbardziej widoczną formą pamięci jest wywieszenie flagi narodowej na naszych budynkach, do czego bardzo gorąco namawia Pani starosta.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe