O kilogramach złota... - Zmień myślenie i zacznij żyć

  • 14.11.2020, 18:03
O kilogramach złota... - Zmień myślenie i zacznij żyć
Trzydziesta Trzecia Niedziela zwykła, ROK A (15.11.2020) ks. Paweł Obuchowski

Ewangelia (Mt 25, 14-30)

Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść: «Podobnie jest z królestwem niebieskim jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obieg i zyskał drugie pięć. Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i, rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: „Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem”. Rzekł mu pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!” Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: „Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem”. Rzekł mu pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!” Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: „Panie, wiedziałem, że jesteś człowiekiem twardym: żniesz tam, gdzie nie posiałeś, i zbierasz tam, gdzie nie rozsypałeś. Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!” Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że żnę tam, gdzie nie posiałem, i zbieram tam, gdzie nie rozsypałem. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz – w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”».

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 15.11.2020, 19:04
Janku, jestem przy Kościele blisko 50 lat. Błądzisz. Ja zarabiam więcej niż każdy ksiądz w Kościerzynie, mimo że mam rodzinę. Nie mam firmy. Co może mieć ksiądz, który zarabia 2000-3800 złotych?
Janek
Janek 15.11.2020, 23:55
Za tak czystą, raczej nie trudną pracę zgodziłbym się zarabiać podobną sumę. Jednak ja mam trochę większe ambicje - tworzę w ciężkim trudzie coś, co komuś realnie poprawia byt, status społeczny i komfort życia samemu będąc w pełni zadowolonym i usatysfakcjonowanym z dobrze wykonanego zadania. Coś ostatnio usłyszałem, że Franek przyzwala na rodziny homoseksualne? Czy to wymaga jeszcze jakiegoś komentarza??
Janek
Janek 14.11.2020, 23:13
Złotem opływacie, w złocie się pławicie, złota oczekujecie od pospólstwa - z Bogiem nie macie nic wspólnego!

Pozostałe