Sukcesy kościerskich pływaków

  • 16.11.2020, 11:03 (aktualizacja 16.11.2020, 11:29)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Sukcesy kościerskich pływaków
W dniu 11.11.2020 odbyła się 3 runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Gdańsku, gdzie rywalizowało ponad 80 zawodników ze Słupska, Ostrołęki, Koszalina, Gdańska, Ustronia Morskiego i Kościerzyny. Zawody odbyły się dzięki podzieleniu rywalizacji na osobne bloki dla poszczególnych kategorii wiekowych.

Najpierw rywalizację rozpoczęli najmłodsi sportowcy w wieku 12-13 lat, czyli kategoria Młodzik. Tym razem zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach, a mianowicie 100m ratowanie z pasem, 100m kombinowane i 50m ratowanie manekina. Wśród zawodników tej grupy wiekowej najwięcej było reprezentantów Kaszubskiego WOPR, co dało się zauważyć również na podium. W konkurencji z pasem ratowniczym wśród chłopców zwyciężył Maciej Zaborowski, a wśród dziewcząt całe podium należało do Kaszubskiego WOPR, bo zwyciężyła Iga Góralczyk przed Anną Tarnowską i Klaudią Bidą. 100m kombinowane nasze zawodniczki ukończyły na miejscu drugim(Klaudia Bida) oraz na miejscu trzecim(Iga Góralczyk), a Maciej Zaborowski również zdobył medal srebrny. W ostatniej konkurencji ponownie dziewczęta musiały uznać wyższość zawodniczki z Ustronia, bo srebro wywalczyła Zuzanna Brandt, a brąz Klaudia Bida. Maciej Zaborowski również musiał uznać wyższość zawodnika z Ustronia Morskiego i cieszył się ze srebrnego medalu.

    Po młodzikach rywalizację rozpoczęła grupa wiekowa Junior Młodszy w tych samych konkurencjach. Bezkonkurencyjna okazała się Maria Schutz w konkurencji z pasem ratowniczym, natomiast druga na mecie Daria Freda otrzymała dyskwalifikację za zbyt późne zabezpieczenie manekina. Niestety podobnie wyglądało to wśród chłopców, bo najlepszy Maksymilian Okrój i drugi Karol Rozgoński otrzymali dyskwalifikacje za problemy z zapięciem pasa na manekinie, a sytuację wykorzystał Kacper Brandt zdobywając brązowy medal. W kolejnej konkurencji Maksymilian Okrój nie miał sobie równych pewnie wygrywając, natomiast na najniższym stopniu podium zameldował się Karol Rozgoński. W tej konkurencji na 2 miejscu rywalizację ukończyła Maria Schutz. W konkurencji 50m ratowanie manekina Maria była trzecia, a wśród chłopców wygrał ponownie Maksymilian Okrój, a drugi dopłynął Karol Rozgoński ustanawiając rekord życiowy z czasem 39.83.

    W ostatnim bloku wystartowały razem kategorie Junior oraz OPEN, gdzie wśród dziewcząt wszystkie konkurencje wygrała Magdalena Majewska, natomiast 100m z pasem ratowniczym na drugiej pozycji ukończył Jakub Chmurzyński. Po raz pierwszy w historii występów Kaszubskiego WOPR mieliśmy zawodniczkę w kategorii OPEN, a była to Martyna Daft. Martyna wywalczyła srebro w konkurencji 100m kombinowane i brąz w konkurencji 100 m z pasem.

    Warto zauważyć, że Kaszubskie WOPR wygrało sztafety w kategorii Młodzik kobiet(Iga Góralczyk, Zuzanna Brandt, Klaudia Bida i Anna Tarnowska), Junior Młodszy kobiet(Zuzanna Olszewska, Wiktoria Rogowska, Daria Freda i Maria Schutz) i mężczyzn(Kacper Brandt, Maciej Zaborowski, Maksymilian Okrój i Karol Rozgoński) oraz Junior kobiet(Wiktoria Jakusz, Kinga Bida, Monika Daft i Magdalena Majewska).

    Warto dodać, że Kaszubskie WOPR reprezentowało aż 27 zawodników, co jest absolutnym rekordem naszej drużyny. Cieszy fakt, że przybywa nowych zawodników w najmłodszej grupie wiekowej, bo to gwarantuje kontynuację świetnych wyników uzyskiwanych przez starsze koleżanki i kolegów. Również nie bez znaczenia jest fakt trenowania w sekcji pływania i ratownictwa wodnego PCM Garczyn najlepszych naszych zawodników, bo dzięki temu nie muszą pokrywać kosztów trenerskich, a dzięki wsparciu Urzędu Miasta ponoszą niższe opłaty za wynajem basenu na treningi. Warto nadmienić, że również sprzęt do treningów(manekiny i pasy ratownicze) zakupiony jest ze środków PCM Garczyn oraz Urzędu Miasta w Kościerzynie, natomiast w doskonaleniu pływania wsparcia sprzętowego udziela szkoła pływania AQUA SPORT. 

    Już teraz zapraszamy do śledzenia wyników Finałowej Rundy Pomorskiej Ligi w Słupsku w dniu 29 listopada 2020, gdzie poznamy również najlepszych zawodników i zawodniczki roku 2020.

Natomiast najważniejsze zawody w tym roku odbędą się w Szczecinie, a będą to Mistrzostwa Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Kaszubskie WOPR poszukuje wsparcia finansowego na koszty transportu, noclegów i wyżywienia dla trenera i zawodników. Kaszubskie WOPR zaprasza na treningi osoby 12-letnie i starsze oraz posiadające wysokie umiejętności pływackie na treningi. Kontakt do trenera tel. 606 948 660

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe