Dobra sytuacja pensjonariuszy DPS w Cisewiu

  • 16.11.2020, 11:57 (aktualizacja 16.11.2020, 12:38)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Dobra sytuacja pensjonariuszy DPS w Cisewiu
Na dzień dzisiejszy w naszym powiecie aż 489 mieszkańców przebywa w izolacji domowej z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Zakażenia nie omijają pracowników i pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Na szczęście tam sytuację udaje się kontrolować.

Koronawirus wciąż jest obecny w domach pomocy społecznej. W DPS w Cisewiu zakażonych jest 6 osób, w tym 3 pracowników i 3 mieszkańców, natomiast w DPS w Stawiskach 7 mieszkańców i 2 pracowników.

Mogę powiedzieć,że do września udało nam się omijać sytuacje  dramatyczne. Przypomnę, że jest to placówka dla 114 pensjonariuszy psychicznie i przewlekle chorych. Gdzie mamy ponad 60 pracowników. To są pensjonariusze którzy tam mieszkają, żyją i funkcjonują - mówi starosta Alicja Żurawska

Władze powiatu wraz z dyrekcją placówki zakładały wzrost zagrożenia od miesiąca września, kiedy to z dnia na dzień rosły wskaźniki zakażeń, ale na szczęście w tym przypadku nie nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań.

 

Dzisiaj mogę powiedzieć, że zachorowalność idzie nam stopniowo. Czyli nie mamy ogniska zakażeń, ale mamy świadomość, że z tygodnia na tydzień pojedyncze przypadki zachorowań mogą wystąpić zarówno wśród pracowników jak i pensjonariuszy - dodaje starosta

 

Sytuację udaje się kontrolować ponieważ od marca wprowadzono na terenie DPS w Ciesewiu bardzo regorystyczne ograniczenia.

 

Nie można było odwiedzać pensjonariuszy w domu opieki, ani też pensjonariusze nie mogli wyjeżdżać do swoich rodzin. Taki stan jest do dzisiaj.Mam świadomość, że to nie jest dobre rozwiązanie , ale na tą sytuację jest najlepsze.Z perspektywy czasu widzimy, że to procentuje, ponieważ dzisiaj możemy sobie z tą sytuacją stopniowo radzić - dodaje

 

W tym miejscu należy podziękować dyrektorowi placówki, oraz wszystkim pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 16.11.2020, 23:28
Skąd ty bierzesz swoją wiedzę? Z TV, radia, czy prasy - mediów głównego ścieku? Gdzie sączy się jad, propaganda strachu i manipulacja jak za czasów Goebbels'a a nawet i lepiej?? Ty chcesz mnie edukować ?!?
Janek
Janek 16.11.2020, 18:37
Koncerny farmaceutyczne, lobbing, wielkie pieniądze i... szczepienia ! https://www.youtube.com/watch?… . Jak się do tego odniesiesz "Realisto"? Proszę tylko o rozumną odpowiedź.
Over
Over 16.11.2020, 21:14
A ten swoje, że to spisek. Człowiek odporny na wiedzę i fakty - szkoda słów i czasu na edukację no chyba że troluje.
Janek
Janek 16.11.2020, 17:28
Szpital na stadionie narodowym jest pusty - taka to "pandemia" ! https://www.youtube.com/watch?…
Krystyna
Krystyna 16.11.2020, 17:38
Ale prosektoria pełne.
Janek
Janek 16.11.2020, 18:21
Krystyna - prosektoria pełne ale nie ofiar Cow-ID'a a osób pozbawionych fachowej opieki służby zdrowia, która w sumie już nie działa. To jest katastrofa !
Realista
Realista 16.11.2020, 17:36
Zapytaj Dziambora zanim napiszesz coś nieodpowiedzialnego on oświadczył, że z powodu covida płuca ma w rozsypce.
https://www.medonet.pl/koronaw…
Janek
Janek 16.11.2020, 18:15
Nieodpowiedzialne?? - przecież to fakt ! Nie mam żadnego zaufania do Konfederacji. Są tak samo sprzedajni jak cała reszta pseudo-opozycyjnych partyjek. W Polsce nie ma opozycji - mają sprawiać tylko takie wrażenie, by stłumić gniew ludu ! Od zawsze tak jest.
Realista
Realista 16.11.2020, 14:52
Artur Dziambor z Konfederacji przekonał się sam że COVID 19 to nie jakaś zwykła grypa i wygląda na to że póki co wywinął się kostusze z objęcia. No tak ale on jako poseł może więcej i lepiej, a my zwykli zjadacze chleba dbajmy o swoje zdrowie stosujących zasadę
Dystans, dezynsekcja i maseczka
Przykład Dziambora to dowód na bzdury antycovidowe szerzone przez ludzi Konfederacji.
https://www.o2.pl/informacje/p…

Pozostałe