Dymisja Dawida Jereczka - nieodwołalna

  • 16.11.2020, 14:59 (aktualizacja 16.11.2020, 15:55)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Dymisja Dawida Jereczka - nieodwołalna
9 listopada na Facebookowej stronie ruchu Polska2050 Szymona Hołowni, pojawił się wpis informujący o tym, że Dawid Jereczek - wiceburmistrz Kościerzyny został oficjalnie liderem tego ruchu w powiecie Kościerskim. Informacja spowodowała natychmiastową reakcję burmistrza Kościerzyny Michała Majewskiego. Była nią zdymisjonowanie Jereczka z funkcji zastępcy burmistrza.

13 listopada nie będzie zapewnie dobrze wspominany przez byłego już zastępcę Michała Majewskiego , czyli Dawida Jereczka. To właśnie w tym dniu Majewski zarządał od swojego podwładnego, aby ten złożył rezygnację ze stanowiska. Powodem rezygnacji , jak uzasadnia burmistrz Majewski miało być niepoinformowanie przełożonego o zaistniałej sytuacji. 

Zaskoczenie było dla mnie duże, wcześniej pan Dawid Jereczek informował mnie o tym, żeby w przyszłych wyborach aby zwiększyć szanse, wystartować z dwóch ugrupowań. Odłożyliśmy tą rozmowę na później, ponieważ stwierdziłem, że skoro do wyborów jest jeszcze ponad 3 lata to jeszcze nie czas na takie decyzje. Do wyborów startowaliśmy razem, także decyzja o ewentualnej koalicji także powinna być podjęta razem z grupą radnych - mówi Michał Majewski

 

Niestety, pomimo braku zgody przełożonego, Dawid Jereczek samodzielnie podjął rozmowy z formacją Polska2050 i zadecydował o tym, że będzie tworzył struktury powiatowe. 

W komentarzach które pojawiły się pod informacją zarzucano, że Burmistrz Majewski zwolnił zastępcę za jego poglądy.

decyzją która wpłynęła ostatecznie na to, że poprosiłem o złożenie dymisji była utrata zaufania. Czułbym się bardzo niekomfortowo, przychodząc do pracy i pan Dawid zamknął by się u siebie w gabinecie a ja u siebie. Zawsze drzwi do mojego gabinetu były otwarte i nie wiem jak bym się czuł i czy nie następowałyby sytuacje konfliktowe wiedząc, że obok siedzi osoba na której nie mogę w 100 procentach polegać - wyjaśnia burmistrz

 

Dawid Jereczek w ubiegłej kadencji pełnił funkcje radnego z ramienia ugrupowania „Inicjatywa dla Kościerzyny”. W ostatnich wyborach w wyniku porozumienia pomiędzy klubami radnych, wystartował z ugrupowania Moje Miasto, którego liderem był właśnie Michał Majewski .

W nagrodę za zaangażowanie w kampanii wyborczej, został mianowany przez zwycięzcę, drugim zastępcą burmistrza.

Zaangażował się w naszą wspólna inicjatywę gdzie zdecydowaliśmy, że startujemy razem . Rzeczywiście był zaangażowany w pracę . Uważam, że zachowałem się lojalnie i zaproponowałem stanowisko wiceburmistrza - mówi Majewski

Burmistrz uważa, że jego zastępcę wmanewrowano w tę całą sytuację i tak do końca nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji, które może ona wywołać. Natomiast ma świadomość, że  celem było wystawienie w kolejnych wyborach kandydata na burmistrza.

Ja będąc w strukturach partyjnych wiem dobrze, że jak się zakłada takie struktury to partia nie pozwoli na funkcjonowanie niezależne i nie wysunięcie kandydata na burmistrza jeżeli chodzi o wybory w Urzędzie Miasta. Sam osobiście z taką sytuacja się spotkałem i musiałem samo podpisać taką rezygnację - wyjaśnia

 

Włodarz miasta jest pewny ,że były zastępca poradzi sobie w życiu i znajdzie dla siebie miejsce. Dodaje jednak, że w każdej sytuacji najważniejszy jest kręgosłup moralny i nie należy zachowywać się jak chorągiewka na wietrze.

Na dzień dzisiejszy burmistrz nie widzi potrzeby powołania drugiego zastępcy.

Niestety, pomimo prób nie udało nam się uzyskać komentarza Dawida Jereczka w tej sprawie.

Na jego profilu facebookowym, udostępnia on tylko komentarze, które pojawiły się  po całym zdarzeniu.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czarnek
Czarnek 26.11.2020, 13:40
Dargacz na burmistrza !!!!
Swoją drogą, ciekawe co zrobi teraz radny Krzysztof Jażdżewski?. Kolega Dawida z Inicjatywy. W sprawie działek listonosz siedzi cicho, a to przecież jego rejon , jego wyborcy . Mam nadzieję, że będzie wierny PIS owi
Jas
Jas 19.11.2020, 18:12
Nie ma żadnej Kasi w PiS w powiecie, w Kościerzynie chyba też nie. Sprawdźcie to.
Info
Info 18.11.2020, 18:54
Zastępcą burmistrza będzie Pani Katarzyna K. z PiS radna Rady Powiatu.
Wyborca
Wyborca 18.11.2020, 15:19
Referendum pokaże kto stracił zaufanie.
Ja
Ja 20.11.2020, 10:30
Nie będzie żadnego referendum. Niech nasz droga opozycja wybije to sobie z głowy.
jan
jan 18.11.2020, 08:31
Nie, osobiście widziałbym na stanowisku wiceburmistrza nie Dargacza, a dyrektora Karola Narlocha. On jest chyba lepszy.
Marcin
Marcin 18.11.2020, 18:38
Obaj są dobrzy, ale bardziej doświadczony w samorządzie jest Dargacz. Ja zawsze stawiałem na niego.
ja
ja 17.11.2020, 17:14
A kogo burmistrz zatrudni w miejsce Jereczka? Macie info ?
Wnikliwy
Wnikliwy 21.11.2020, 23:20
No chyba nikogo, bo po co.
Najlepszy kandydat
Najlepszy kandydat 17.11.2020, 22:14
Tomasz Dargacz jest najlepszym i najbardziej doświadczonym kandydatem.
Obserwator
Obserwator 17.11.2020, 11:05
Jereczek nie pierwszy i nie ostatni, który stracił zaufanie do tego Burmistrza.
Dzordz
Dzordz 17.11.2020, 11:32
Burmistrz miał prawo tak postąpić,nie bijcie piany.Wiekszosc by tak zrobiła.Jest szefem i ma prawo indywidualnie dobierać współpracowników.A skoro wygrał wybory demokratyczne to znaczy,że większość go popiera.Bez sensu ta afera.
kaszuba
kaszuba 17.11.2020, 05:24
Co tak ten temat jest wałkowany ? Czyżby darmowa reklama Bleczka Hołowni ?Burmistrz stracił zaufanie do zdrajcy ,który po kryjomu robił lody z Hołownią ,więc go wy****ił aby mu pod ogon dalej nie robił ,Każdy z nas by tak zrobił ,bo kto by trzymał pracownika ,który nas nie poinformował ze zamierza być lojalnym wobec innego ?
Pytanie
Pytanie 16.11.2020, 21:55
Jakie Pan Jereczek ma wykształcenie?
Łap Poziom
Łap Poziom 16.11.2020, 21:31
Jak zwykłe zabójczo elokwentna wypowiedz burmistrza. Płakać się chce...kto nami rządzi...
żenada
żenada 16.11.2020, 19:09
majewski i kręgosłup buahahaha

Pozostałe