Wielkanocne spotkanie w Grabówku

  • 25.03.2016, 10:52 (aktualizacja 29.03.2016, 13:05)
  • admin 24
Wielkanocne spotkanie w Grabówku
Tradycją stały się przedświąteczne spotkania w Grabówku. Wojewódzki radny Dariusz Męczykowski zaprasza na Kaszuby pomorskich samorządowców, którzy w środę spotkali się na wielkanocnym jajeczku.

Duchowni, parlamentarzyści, reprezentanci władz wojewódzkich i lokalnych, dyrektorzy oraz prezesi instytucji pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie Dariusza Męczykowskiego. Gospodarz spotkania chce, by była to okazja do rozmowy, również o perspektywach rozwoju regionu.

 

Dariusz Męczykowski: Myślę, że ta aplikacja nowych środków tez powoduje to, żę w samorządach jest pełna gotowość do kolejnych zadań. Polska rozwija się bardzo fajnie, dwubiegunowo politycznie i myślę, że to dogadanie i pobłogosławienie wspólnych działań na rzecz dobrego kierunku dla Polski chyba jest najważniejsze. Tutaj spotykamy się poza politycznie, dla samorządów, dla województwa pomorskiego.

 

Na Kaszuby przyjechał również Mieczysław Struk. Marszałek województwa pomorskiego podkreślał, że samorządy nie działają w podynkę, ale żyją w jednej wspólnocie regionalnej i we wszystkich interesie jest ich bliska współpraca.

 

Mieczysław Struk: Bardzo na zależy na tym, żeby konsolidowały się samorządy wokół najważniejszych spraw, żeby przekazywały sobie dobre doświadczenia. Jednym udaje się realizacja jakiegoś projektu, albo konkretnego udziału; warto się podzielić z sąsiadem. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina samorządowa.

 

Symboliczne świąteczne jajeczko poświęcił honorowy gość spotkania – biskup diecezji pelplińskiej ks. Ryszard Kasyna.  

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (82)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pan Majewski
pan Majewski 16.09.2016, 09:44
to dobry wspaniały, mądry i prawdomówny człowiek który każdemu pomoże. Przyjmuje w każdy wtorek od 7 do 17. Przyjdź a nie pożałujesz!
Kościerzak
Kościerzak 16.09.2016, 09:54
Powyższy komentarz to działania przeniesione z Monitora Kościerskiego. Wiadomo przez kogo pisanego. Monitor panu został zabrany, czy dlatego jest Pan tak sfrustrowany? Po co te wpisy, po co te brednie, weź pan się w końcu za siebie. Co za politykę Pan uprawia? Pana zachowanie jest co najmniej delikatnie mówiąc chore. Mimo, że Monitor umarł, to Pan nadal sieje zamęt i kłótnie.
mam pytanie
mam pytanie 05.04.2016, 07:13
Czy pan Kaliński jest jeszcze w PISie? On już chyba całkowicie jest poza ta partią.
ja się pytam
ja się pytam 04.04.2016, 16:47
Co tam robił Mirosław Kaliński członek PISu, działacz prawicowych stowarzyszeń, kogo tam reprezentował?
ona
ona 04.04.2016, 10:03
Darek weź Ty chlopie w końcu zrob u siebie w knajpie tą windę ,żeby tak nie halasowała.Psuje wszystko !!!!
Biada obłudnikom
Biada obłudnikom 04.04.2016, 07:30
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.
NIC NIE MOGĘ majka
NIC NIE MOGĘ majka 04.04.2016, 13:22
i wszystko jasne
buha haha
buha haha 04.04.2016, 08:10
Buhahaha hahaha
pan Mirosław Kaliński
pan Mirosław Kaliński 03.04.2016, 10:27
jest raz z PISem, innym razem z Nową Przyszłością, czasem z Civitas Christiana, a czasem z "grupą jacusia konkolka"...tyle w temacie
mark
mark 02.04.2016, 22:56
A może on jest zdrajcą PIS ? Tylko czemu wchodzi na tonący statek, jakim jest PO ?
bo mu michaś
bo mu michaś 03.04.2016, 10:59
każe dogadać się z PO
Nie mogę wyjść z POdziwu
Nie mogę wyjść z POdziwu 02.04.2016, 09:35
co tam robił Mirosław Kaliński, członek PISu, prezes Stowarzyszenia Civitas Christiana...?
z podziwu
z podziwu 02.04.2016, 09:14
W końcu ktoś potrafi być ponad podziałami i skupia wokół siebie ludzi z różnych środowisk. Widać, że nie wszystkim podoba się to, że ktoś chce rozmawiać, że ktoś to potrafi. Proszę się nie zrażać hejterami i działać dalej. Powodzenia również dla wspaniałej drużyny. To sukces doprowadzić drużynę do super ligii. Byle tak dalej
Popieram
Popieram 02.04.2016, 20:06
Popieram przedmówcę. Ludzie powinni się dogadać, porozumieć, być ponad niesnaskami i uprzedzeniami. To pokazuje jaką mają klasę, jak bardzo im zależy na dobrej przyszłości. BRAWO
ja się pytam
ja się pytam 02.04.2016, 06:29
CO TAM ROBIŁ MIROSŁAW KALIŃSKI członek PISu? on nie jest samorządowcem, kogo REPREZENTOWAŁ? POco tam POjechał?
pan Mirosław Kaliński
pan Mirosław Kaliński 01.04.2016, 16:54
jest z PISu czy PO?
Cleo
Cleo 01.04.2016, 12:48
Panie Darku takich spotkań więcej.
do Sebci L.
do Sebci L. 01.04.2016, 09:13
POwiadasz, że sPOtkali się POgadali i wszystko jest ok? Nic się nie stało? każdy może pójść zjeść obiad, wymienić się POgladami i dać się sfotografować? A czy POmyślałeś o wsparciu jakie dajesz swoim wizerunkiem POlitykom? Czy POmyślałeś o wyborcach którzy widząc Cię tam zastanawiają się jakie Ty masz POglądy, co reprezentujesz, kogo wspierasz? POwiadają: "...kto raz zdradzi będzie zdradzał zawsze..." zatem POco tam POjechaliście?
do Sebci
do Sebci 01.04.2016, 09:46
Toć to skandal jechać pojeść i pogadać... Sebciu L. nie waż się więcej nigdzie jeździć i siedź w domku. Kto raz swoją partię zdradzi będzie zdradzał zawsze.. będzie zmieniał partie jak rękawiczki i w żadnej się nie ostoi, ten będzie chodził do tej partii która władzę trzyma a przed wyborami kiełbaskę wyborczą będzie obiecywał.. o ile w wyborach oczywiście startował będzie... a czy Sebcio w wyborach startował?? z tego co wiem to nie startował.. ale startował ktoś inny kto stał się frustratem.. no i wyżywa się na innych za przegrane wybory i słaby wynik.. osoba ta zraża do siebie wszystkich.. a to przykre jest.
Sebciu mój drogi
Sebciu mój drogi 01.04.2016, 10:13
Ty akurat możesz jechać, POjeść, POgadać, i nawet POśmiać się z kolegi którego sam wcześniej wspierałeś rozdając kiełbaski przed wyborami...ale Ty w przeciwieństwie do innych przed wyborami wspierałeś dwóch kandydatów na burmistrza...bo jak jeden nie wygra to drugiemu się uda. No i się udało. W wyborach nie startowałeś bo boisz się jak Cię ludzie ocenią. A ocenia Cię tak jak Twoich kolegów...
gti
gti 01.04.2016, 08:15
To było zwykłe spotkanie przedświąteczne a zrobiliście z tego jakąś aferę!!! To co byście oczekiwali?. Aby na tym spotkaniu doszło do jakiegoś skandalu, albo lepiej w ramach przedświątecznej życzliwości, może akcja na siekierki czy co??? Wolny kraj każdy robi co chce, jak mają ochotę spotkać się ludzie z różnych opcji politycznych, to proszę bardzo. Bo z waszych wypowiedzi wynika, że jak ludzie za sobą nie przepadają to muszą być śmiertelnymi wrogami?! A może lepiej zwyczajnie się spotkać i porozmawiać ze sobą. Może właśnie takie kurtuazyjne spotkania będą początkiem do wypracowania jakiegoś kompromisu?! Poza tym polityka krajowa nie musi przenosić się na nasze podwórka!!!
CBA
CBA 01.04.2016, 08:34
Przecież wszyscy wiedzą że Grabówek obok Szymbarka Czapiewski to największe pralnie kasy Sejmiku ,
ew
ew 01.04.2016, 12:35
A dowody masz klepać ozorem to każdy potrafi.
sw
sw 01.04.2016, 11:55
Po 1. Grabówko a nie Grabówek. Po 2. od kiedy Grabówko jest koło Szymbarku tj. Gmina Nowa Karczma a zapewniam cię, że pieszo byś nie chciał iść z Grabówka do Szymbarku.
lodziarz
lodziarz 01.04.2016, 16:41
Tuman jesteś ,że obok Szymbarka to nie znaczy że Grabówko . Chodzi z pewnością liż podobne kanty chodzą w Szymbarku jak i w Grabówku . Czapiewski stary uwłaszczył się na mieniu Spółdzielni Rolniczej w Somoninie jak był jej Prezesem i Posłem za komuny. A Daruś teraz za "demokracji " lody kręci tak jak lody kręcił św pamięci Daniel ze starym Czapką
ja się pytam
ja się pytam 01.04.2016, 06:56
CO TAM ROBIŁ MIROSŁAW KALIŃSKI członek PISu? on nie jest samorządowcem, kogo REPREZENTOWAŁ? POco tam POjechał?
pozytywny
pozytywny 01.04.2016, 16:45
Zapytaj się towarzysza Śniadka ,który jest szefem PiSu na pomorzu Gdańskim Tel do Posła Śniadka 502 273 387 Proszę działac ,a nie tylko pisać
Kaszub
Kaszub 30.03.2016, 19:51
Jak mozna byc tak przewrotnym! Najedli sie i napili za darmo co poniektorzy i jeszcze nie obcierajac do konca ust juz jada na czlowieka, ktory ich niedawno goscil w swoim domu! Nie uszanuja gosciny gospodarza i okazji, z jakiej ich goscil. Swiadczy o tym ta glupia dyskusja i niechec niektorych do pana Darka, z jak durnym, prymitywnym i zasciankowym elementem ma sie do czynienia w tej zapyzialej Koscierzynie. Przepraszam z gory normalnych mieszkancow i uczestnikow spotkania w Grabowku na zaproszenie p. Darka, ktorych na szczescie jest wiekszosc i ktorych serdecznie pozdrawiam. Powinno sie byc wdziecznym, ze ma sie takiego dobrodzieja, ktorego stac na zaproszenie ludzi ponad podzialami politycznymi z okazji wielkiego swieta Chrzescijan, by porozmawiac o swojej malej Ojczyznie! Wcale nie dziwi mnie to, ze tak wyglada dzisiaj Polska! Niektorym nie wystarczylo 168 lat lat obcego zniewolenia i nic ich to nie nauczylo! Stad ten PRL-bis do dzisiaj i ten sposob myslenia co poniektorych o p. Darku i Jego dobrych intencjach. Niektorzy sa jeszcze na etapie 22 lipca 1944 roku i PKWN-ü!
Męczyk to wyrachowany cwaniak
Męczyk to wyrachowany cwaniak 31.03.2016, 07:34
Męczykowski to wyrachowany cwaniak. Nie robi nic, z czego nie ma korzyści. Próbuje lansować się na lidera politycznego w regionie, KTÓRYM OCZYWIŚCIE NIE JEST. Przy okazji promuje swój prywatny biznes
imie
imie 01.04.2016, 06:10
Męczykowski to porządny, pracowity, człowiek. Ma dużą wiedzę i przede wszystkim podejmuje wiele działań na rzecz regionu, ludzi.. sportu.. trzeba być ślepym aby tego nie widzieć.
do zazdrośnika
do zazdrośnika 31.03.2016, 20:37
a kto jest liderem w naszym regionie? Napisz coś więcej o liderach.. o tych którzy działają na rzecz jednoczenia społeczności...
xxx
xxx 30.03.2016, 18:06
dziwne że każdy kto pisze pozytywne komentarze ( a przynajmniej większość ) podpisuje się imieniem... albo jest to zbieg okoliczności, albo pisze je jedna i ta sama osoba..... poza tym skoro mądralo uważasz, że to taki dobry człowiek to zobacz na ilość polubień i negacji przy pozytywnych i negatywnych komentarzach na temat w/w Pana...... może zaczniesz dzięki temu myśleć...
Judasz
Judasz 31.03.2016, 20:37
ktoś podpisuje się trzema X tak jak to robili analfabeci.. to nie jest ciekawe...
CO TAM ROBIŁ KALIŃSKI MIROSŁAW
CO TAM ROBIŁ KALIŃSKI MIROSŁAW 30.03.2016, 08:43
katecheta, Prezes Civitas Christiana, członek PIS, zaufany burmistrza majki, zagorzały przeciwnik PO... czyżby zmiana POglądów?
pindel
pindel 31.03.2016, 15:56
To jest manteltryger tak jak Maszk
Krystian
Krystian 30.03.2016, 09:39
Pan Męczykowski rozmawia ze wszystkimi, nie dyskryminuje nikogo z powodu poglądów, wiary, czy czegokolwiek innego co i Tobie radzę.. przestań szufladkować ludzi. Trzeba umieć i chcieć rozmawiać.. to świadczy o chęci dialogu i o wielkiej kulturze..
xxx
xxx 30.03.2016, 18:08
jasne tak to sobie tłumacz.... zmieniła się opcja polityczna to Pan Darek nagle powoli zmienia poglądy polityczne a właściwie ludzi ze swojego otoczenia po podejrzewam, że on nie ma pojęcia ani o pogladach Pis-u ani o poglądach PO...
POdpis
POdpis 30.03.2016, 18:38
Nie tylko darek się przefarbowuje. Jest u nas na komendzie taki jeden koleś co też to robi. To niedoRZECNe
POwiadasz
POwiadasz 01.04.2016, 10:33
że harcerz POlycyjant tez się przefarbował? Przecież to jest zatwardziały POlitycznie leming. Wyśmiewał się z każdego kto myśli inaczej niż on.
ha ha ha kupa śmiechu
ha ha ha kupa śmiechu 30.03.2016, 11:00
że co? Tak jak POtrafią szufladkować ludzi przedstawiciele świata POLityki tak nikt inny. Tak ma pani z jednym rację pan Męnczykowski rozmawia z każdym kto jest mu POtrzebny. Pan Kaliński (członek PIS, bliski współpracownik burmistrza zapewne do takich osób należy....)
Maurycy
Maurycy 30.03.2016, 12:06
Myślę, że trzeba jednak być ponad podziałami. Zaściankowość niektórych, sztuczne mury.. to nie służy dobru społecznemu. Może czasami warto wyjść ze swojej skorupy i posłuchać innych, wymienić poglądy. Widać, że jeszcze sporo osób tego nie potrafi. Gratuluje panu Darkowi inicjatywy i zjednywania sobie ludzi.
Wiola
Wiola 28.03.2016, 00:06
Myślę że P Darek jest całkiem spoko gość. ',,,krytykować kogoś za plecami to najprostsze i najgłupsze nikt by tego w oczy mu nie powiedział co tam piszecie poniżej dużo się udziela w różnych dziedzinach 'jak on to ogarnia biedak pewnie nawet dla rodziny nie ma czasu,ja mu nie zazdroszczę bo tak to już jest że te osoby które się starają dozą do czegoś a nie daj Boże miały by się wzbogacić o przysłowiową złotówkę to już jest pozamiatane !!! Chcecie pisać to piszecie pozytywny a negatywny to w oczy nie burzcie opini Pana D czytają to różne osoby a może i dzieci że szkoły czy drużyny .Typowe zacofanie polaczka i fantazja Dukana.
CBA
CBA 01.04.2016, 08:38
Pierdzielisz Wiola czy może masz coś z deklem
xxx
xxx 26.03.2016, 19:47
Darek jesteś hipokrytą.... Jestem przekonany, że sam o sobie piszesz te pozytywne komentarze bo żaden myślący człowiek nic pozytywnego by nie napisał... Piszecie głupoty, że on komuś pomógł to proszę podać chociaż trzy przykłady...
Martyna S
Martyna S 28.03.2016, 15:18
Jestem za Męczykowskim, bo widzę jak dużo działa dla naszego regionu, a ponad to dla ludzi. Jestem za BRAWO, takich ludzi nam potrzeba
Zbych
Zbych 27.03.2016, 10:48
Męczykto dobry człowiek, taki swój chłop
s
s 27.03.2016, 00:54
Witam serdecznie jestem osobą która dzięki Panu Męczykowskiemu i jego żonie może pomagać innym. 3 przykłady, bezproblemowo. 1. Pomoc osobom biednym i wspieranie imprez jedzeniem. Chociaż by wigilie czy spotkania wielkanocne dla najbardziej ubogich. 2. Pomoc dzieciom z Ukrainy i nie tylko. Organizacja ich przyjazdów i pobytu... to duża logistyka. 3. Ostatni przykład.. to wiem, że państwo Męczykowscy pomogli kilku bezdomnym wyjść na prostą. To są 3 przykłady, tylko 3. Pan Darek nigdy się nie afiszował z tym, że pomaga, dlatego mało kto o tym wie. Hipokrytą jest osoba która sama nie pomaga a chce by inni pomagali. Człowieku zacznij działać na rzecz innych chociaż w 1/10 tak jak robią to państwo Męczykowscy, a na pewno dużo dobrego zrobisz. Wesołych Świąt.
xxx
xxx 27.03.2016, 11:15
A poza tym te przykłady to żadne konkrety tylko podobnie jak wypowiedzi Pana Darka same polityczne oględne stwierdzenia...
Katolik
Katolik 27.03.2016, 14:00
To są konkrety. Jakie konkrety byś chciał? Wyciąg z konta?? Jak będziesz chciał kogoś oczerniać, to bzdury będziesz pisał nawet jak konkrety będziesz miał pod nosem. Oczernianie dla oczerniania?? Po co Ci to? chcesz mu zaszkodzić? dlaczego? co Ci to da?
xxx
xxx 30.03.2016, 18:01
tyle, że może co niektórym otworzą się oczy...
xxx