Szpital w Kościerzynie dostał kabinę do szybkiej dezynfekcji. Podarował ją były pacjent

  • 30.11.2020, 11:59
  • Źródło: www.pomorskie.eu
Szpital w Kościerzynie dostał kabinę do szybkiej dezynfekcji. Podarował…
Kabinę do dezynfekcji przekazał starogardzki przedsiębiorca. Na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie powstało specjalne pomieszczenie do dezynfekcji dla personelu leczącego i opiekującego się covidowymi pacjentami. Tam kabina została zamontowana i oddana do użytku 21 listopada przez firmę Budownictwo Kowalczyk ze Starogardu Gdańskiego. 

Po co taka kabina?

To specjalna mobilna kabina do dezynfekcji kombinezonów ochronnych, która została zamontowana na korytarzu Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. To jeden z dwóch oddziałów w województwie pomorskim, w którym leczeni są pacjenci zarażeni wirusem SARS CoV-2, wymajający opieki ortopedycznej. Personel, który wychodzi z oddziału covidowego, jeszcze zanim zdejmie kombinezon tzw. bałwanek, zostaje opryskany środkiem dezynfekcyjnym, unieszkodliwiającym wszystkie wirusy typu SARS, bakterie i grzyby. Medyk, po wejściu do kabiny, włącza elektryczny wtrysk dozownika i wytwarzana jest mgła, która eliminuje zanieczyszczenia z zewnętrznej powierzchni kombinezonu. Dopiero po takiej dezynfekcji pracownik szpitala może zdjąć uniform, gogle, maski, przyłbice, rękawice, ochraniacze na buty i wziąć prysznic.

– Dla personelu medycznego jest to ogromne ułatwienie. Do tej pory moment, zdejmowana odzieży ochronnej generował największe ryzyko zakażenia. Za każdym razem wiązało się to z dodatkowym stresem, którego od wielu miesięcy nam nie brakuje. Sama dezynfekcja trwa kilka sekund, po czym następuje zdejmowanie odzieży, dzięki czemu możemy szybciej przystąpić do dalszych czynności wykonywanych podczas dyżuru – mówi Maria Jolanta Dzionk, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Skąd taka pomoc?

Ofiarodawcą jest firma budowlana na Starogardu Gdańskiego. Jej właściciel Adam Kowalczyk na profilu facebookowym przedsiębiorstwa tak napisał:

„Bo pomagać i wspierać trzeba! Zwłaszcza służbę zdrowia”.

Właściciel firmy zgłosił się z inicjatywą pomocy dla oddziału, którego kiedyś sam był pacjentem. Z darowizny cieszy się nie tylko personel opiekujący się covidowymi pacjentami, ale także prezes szpitala.

– To wielki gest lokalnego przedsiębiorcy. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Cieszymy się, że w tym trudnym dla pracowników opieki zdrowotnej czasie spotykamy się z pomocą i życzliwością wielu osób. Takie gesty pokazują, że nasza praca ma sens i dają nam jeszcze większą  motywację do walki o zdrowie i życie zwłaszcza ciężko chorych – tłumaczy Marzena Mrozek.

Źródło: www.pomorskie.eu

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aaa
aaa 02.12.2020, 16:21
Widocznie ten pan dobrze wspomina pobyt w szpitalu-widzicie,że warto być po prostu dobrym człowiekiem i dobrze wykonywać swoją pracę?? a nagroda przyjdzie sama
brawo
brawo 01.12.2020, 09:34
no chyba nikt nie myslal ze pisowski rzad badz samorzad lokalny by nam pomogl ;) brawa dla tego Pana

Pozostałe