Dodatkowe 2,3 miliona dla Kościerzyny

  • 02.12.2020, 09:54 (aktualizacja 02.12.2020, 13:00)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Dodatkowe 2,3 miliona dla Kościerzyny
2,3 miliona dodatkowych środków wpłynie do kasy miasta. Środki pochodzą z Unii Europejskiej i bedą przeznaczone na dofinansowanie inwestycji wokół kościerskiego dworca PKP.

Na te pieniądze nikt nie czekał. Okazało się jednak, że po przeliczeniu różnic w kursach walutowych, do kościerskiej kasy wpłynie dodatkowo 2,3 mln złotych.

 

Są to środki przeznaczone między innymi na rewitalizację i modernizację budynku dworca, który już został skończony, na modernizację i rewitalizację miejsc parkingowych przy budynku dworca, na zakup autobusów, które także zostały już zakupione. W tym projekcie do zrealizowania jeszcze zostało przejście pod torami, oraz drogi transportu rowerowego - mówi burmistrz Michał Majewski

 

Pozyskana kwota pozwoli na uzyskanie poziomu finansowania w wysokości 75 % kosztów kwalifikowanych. Oznacza to tyle, że miasto mniej wyda na realizowany projekt z pieniędzy mieszkańców.

 

Nie uzyskując tych środków musielibyśmy z budżetu miasta przeznaczyć pieniądze na wkład własny, teraz za pomocą tych pieniędzy nasz wkład własny się obniży - dodaje

 

Planowana budowa ścieżek rowerowych rozpocznie się już niebawem.

 

Jesteśmy już po rozstrzygnięciu dwóch przetargów na ścieżkę w kierunku Dobrogoszczy, oczywiście na terenie miasta, oraz w kierunku Wielkiego Klincza także na terenie miasta. Dzisiaj wybraliśmy wykonawców. Jak tylko pogoda będzie sprzyjać to te dwie inwestycje rozpoczniemy. Po uzyskaniu wszystkich zgód rozstrzygniemy także przetarg na budowę ścieżki w kierunku Wierzyska i w kierunku Skorzewa - zapewnia Majewski

 

Pierwsi cykliści będą mogli przejechać się nowymi ścieżkami już pod koniec przyszłego roku.

 

Przypomnijmy, że całkowity koszt rewitalizacji i modernizacji dworca wraz z zakupem autobusów i budową ścieżek rowerowych to prawie 50 milionów złotych. Po zwiększeniu o 2,3 mln zł dofinansowania tej inwestycji, poziom unijnego wsparcia dla tej inwestycji wyniesie 31 mln zł.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grzegorz Piechowski
Grzegorz Piechowski 03.12.2020, 13:05
Gmina Kościerzyna jest partnerem tego projektu, z kwoty blisko 50 mln zł udział gminy stanowi blisko 8,5 mln zł czyli ok. 17% wartości projektu. Z dodatkowej kwoty 2,3 mln zł dla gminy Kościerzyna przeznaczona jest kwota 473 tyś zł. Jako lider projektu Miasto Kościerzyna ma te środki zapisane w swoim budżecie (te dodatkowe 2,3 mln zostaną zapisane po podpisaniu stosownego aneksu do umowy). Szkoda, że nikt o tym nie wspomniał.
Pk
Pk 02.12.2020, 16:06
Jest napisane gminy miejskiej
bomba
bomba 02.12.2020, 12:59
A po co tam piechowski ? Przecież pisze ,że dla miasta ?

Pozostałe