Kościerzyna. Świąteczne choinki już na miejscu

  • 02.12.2020, 14:30 (aktualizacja 02.12.2020, 16:26)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Kościerzyna. Świąteczne choinki już na miejscu
2 grudnia w Kościerzynie postawiono świąteczne choinki. Jedna ozdobi płytę Rynku, natomiast druga znalazła swoje miejsce przy pomniku Józefa Wybickiego. Zanim jednak drzewka pojawiły się mieście, trzeba było wykonać bardzo skomplikowaną akcję transportową.

Tegoroczne jodły bezpłatnie pozyskano od mieszkańców Kościerzyny, którym tak duże drzewa po prostu przeszkadzały.  Akcję ścinania i transportu jak co roku koordynowali kościerscy strażacy. Na szczęście wszystko poszło gładko i choinki za pomocą dźwigu bez problemów ustawiono w wyznaczonych miejscach.  Jedną na płycie Rynku, natomiast drugą przy pomniku J.Wybickiego. Oprócz drzewek, niebawem pojawią się także świąteczne ozdoby. Podobnie jaw w ubiegłym roku będzie to bombka i prezenty.  Nowością jest świecący napis "Wesołych Świąt" , który w tym roku pojawił się przy kościerskim magistracie. 

" Oprócz tradycyjnych ozdób, chcemy zrobić dla mieszkańców prezent. Na razie nie zdradzę co nim będzie, ale mogę powiedzieć ,że pojawi się przy kościerskiej choince , która stoi na rynku tuż przed samą wigilią - zapowiada burmistrz Michał Majewski

Teraz pozostaje liczyć na śnieg, by drzewka mogły cieszyć oczy w zimowej odsłonie.

 

 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe