"Niewiele się dzieje w naszym mieście"

  • 25.03.2016, 11:16 (aktualizacja 01.04.2016, 12:24)
  • Krzysztof Wencki
"Niewiele się dzieje w naszym mieście"
Zgodnie z zapowiedziami gościem „Przesłuchania” jest Katarzyna Knopik – radna miejska i sekretarz Gminy Kościerzyna.

Naszemu gościowi zadaliśmy pytania, które zaproponowali Widzowie. Rzomawialiśmy między innymi o tym, jak Katarzyna Knopik ocenia pracę dwóch rad: miejskiej i gminnej. Zapytaliśmy też o to, jak układa się współpraca z burmistrzem Michałem Majewskim.

 

Dużo czasu poświęciliśmy drodze Kościerzyna Północ, której budowa już ruszyła. Mieszkańcy mają co do tego pomysłu wiele zastrzeżeń.

 

Kolejny temat to Dom Dziennego Pobytu Seniora. Czy takie miejsce jest potrzebne w naszym mieście? Gdzie i kiedy miałoby powstać?

 

Wiczowie chcieli też wiedzieć na co miasto przeznaczy pieniądze uzyskane z tytułu odszkodowań na grunty przejęte pod budowę obwodnicy oraz jak radni angażują się w walkę o bezpośrednie połączenie kolejowe kościerzyny z Gdańskiem.

 

To tylko część poruszonych w programie kwestii. Zapraszamy do oglądania!

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (116)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktoś
Ktoś 30.04.2016, 10:02
Droga północna na ostatniej sesji zaklepana.
Mieszkaniec z Kopernika.
Mieszkaniec z Kopernika. 02.05.2016, 17:39
Maja nas gdzieś.
Kopernika
Kopernika 22.04.2016, 15:55
Ani słuchu o obwodnicy północnej.Może da się przeczekać-nie liczyłbym na to.
były mieszkaniec miasta, obecnie gminy kościerzyna
były mieszkaniec miasta, obecnie gminy kościerzyna 14.04.2016, 14:32
Pani Knopik chwali się drogami i obwodnicami jak i były z-ca burmistrza Stoltman, i gdzie wylądował.
Warto pożegnać opozycjonistkę z PO, która zamiast pracować w Gminie Kościerzyna ciągle się zwalnia, bo woli na rzecz Miara Kościerzyna, albo KIR-u.
oj joj joj
oj joj joj 14.04.2016, 16:43
Nie dziw się temu. Ciężko jest chodzić do kilku różnych prac i jeszcze one są w tych samych godzinach. Pani Kasia przecież się nie rozdwoi. Nie czepiaj się proszę.
xenia
xenia 13.04.2016, 22:27
Więcej takich inicjatyw Pani Kasiu. Proszę nie zwracać uwagi na ludzi tylko na miasto. Czekałam na ten wywiad. Chcę aby ta droga powstała i lepiej by było wszystkim mieszkańcom. Jakieś koszty muszą być, a Ci pieniacze się nie znają. Pozdrawiam Panią. PO górą, jeszcze pan Czucha wróci i wam wszystkim pokarze co potrafi.
Femina
Femina 14.04.2016, 06:03
My feministki powinnyśmy się trzymać razem i działać na lokalnym terenie. Powinniśmy sie zrzeszać i robić akcje jak w Warszawie. Dobrze, że jest Pani z nami, wolna niezależna i potrafi mimo wszystko robić karierę po trupach.. po męskich trupach.. Kobiety górą...
Ja
Ja 13.04.2016, 18:56
Może zbudujmy dla Pani Knopik pomnik.
Maria
Maria 12.04.2016, 21:32
Ta Pani ma dobry pomysł i słusznie walczy o tę drogę pod lasem.. byle tak dalej Pani Kasiu jestem za. Niech ta droga powstanie. Ci wszyscy ludzie którzy tak źle piszą zazdroszczą Pani kariery i wizji miasta. Tamte działki i tak są daleko, a te parę domków to tylko kilka rodzin, a jakieś koszty muszą być. Ma Pani wspaniałą wizję miasta. Mam nadzieję że doprowadzi Pani do tego uzdrowiska.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.04.2016, 18:54
Idź powiedz to mieszkańcom ul .Kopernika i kilku sąsiednich.
Mario
Mario 13.04.2016, 17:17
A ty z choinki się urwałaś.
K
K 13.04.2016, 15:24
"Tamte działki i tak są daleko, a te parę domków to tylko kilka rodzin" ?! Czy autor tego komentarza rozumie w ogóle, co napisał? Po pierwsze te działki nie są daleko, bo droga ma pójść między domami na ulicy Kopernika i o to właśnie jest bunt, bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby przebiegała wzdłuż lasu, albo i w lesie. "Te parę domków" to jest dla jednych dorobek całego życia. Życia, które ludzie zaplanowali sobie spędzić na spokojnym osiedlu w pobliżu lasu. A teraz ani spokoju, ani czystego powietrza, bo pewnej pani zamarzyła się wizja przerzucenia ruchu z centrum miasta na obrzeża.
ja
ja 12.04.2016, 17:18
No i obniży to bardzo wartość działek.
K
K 13.04.2016, 15:26
Właśnie tak będzie.
K
K 10.04.2016, 14:55
Ta nieszczęsna droga będzie uciążliwa nie tylko dla mieszkańców ulicy Kopernika. Na Strzeleckiej, Mickiewicza i Słowackiego ruch będzie znacznie większy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.04.2016, 17:35
Mam nadzieję,że nie zbudujecie nam obwodnicy na ul.Kopernika
?
? 06.04.2016, 23:22
kto to jest ta Pani?źle z oczu patrzy..
K
K 07.04.2016, 12:28
To jest pani, która chce zniszczyć życie mieszkańcom osiedla "pod lasem".
to je Kachna
to je Kachna 07.04.2016, 06:53
z Gminy, prezeska Zrzeszeniu Kaszubścigo i członek Platformy
JA
JA 02.04.2016, 18:40
Nie dla drogi północnej.
Zbynio
Zbynio 02.04.2016, 18:44
Jestem za
Marta
Marta 02.04.2016, 09:17
Niewiele Pani działa w naszym mieście...
Stefan
Stefan 02.04.2016, 18:04
Podzielam opinię.
Kit
Kit 01.04.2016, 06:48
Dlaczego nie przedłużyć obwodnicy aż do drogi na Skorzewo?! To jest rozwiązanie. Ta "obwodnica północ" nic nie zmieni bo ruch od strony Stężycy pójdzie przez miasto by dotrzeć do nowo budowanej obwodnicy!
Jacek
Jacek 01.04.2016, 07:47
Nie pójdzie - droga Północ połączy się z obwodnicą, więc samochody od strony Stężycy nie będą musiały jechać przez centrum miasta.
Pieknie
Pieknie 01.04.2016, 02:02
Kolejne zwolnienia podatkowe dla miejskiej spółki KOS-EKO
http://radiokaszebe.pl/kolejne…
K
K 31.03.2016, 22:56
Wie ktoś, czy jest organizowany jakiś oficjalny protest przeciw budowie tej drogi? Obawiam się, że będzie konieczna jakaś Uwaga, Interwencja czy inny program działający w sprawach społecznych.
M
M 31.03.2016, 15:44
droga północ - TAK !! ale przez Kopernika stanowcze - NIE !!!ciekawe kto te badania robił ze niby taka ta droga potrzebna, pewnie by się przydała ale jakim kosztem ?
Anna
Anna 02.04.2016, 18:06
Popieram.
Marcin
Marcin 30.03.2016, 21:28
Czy Pani Knopik jako radna w związku proponowaną przez nią realizacją dziennego pobytu seniora negocjowała rozwiązanie umów najmu pomieszczeń zajmowanych przez organizacje społeczne w budynku Traugutta 7.Czy wiedział o tym Burmistrz.
Marcin
Marcin 30.03.2016, 21:28
Czy Pani Knopik jako radna w związku proponowaną przez nią realizacją dziennego pobytu seniora negocjowała rozwiązanie umów najmu pomieszczeń zajmowanych przez organizacje społeczne w budynku Traugutta 7.Czy wiedział o tym Burmistrz.
zyczliwa i wrazliwa
zyczliwa i wrazliwa 30.03.2016, 20:13
Wyglada na to, ze ta pani ma ochote byc burmistrzem. To brak dobrej woli do konstruktywnej wspolpracy ze strony pani i waszej przegranej opcj z p. burmistrzem! Kolezanka Walesy, ten sam sort, tylko rodzaju zenskiego, ja, ja ja i ja i jeszcze raz ja! Jak zardzewiala sieczkarnia, uszy bola pani Knopik! Niech sie pani "przeslucha" i nastepnym razem bedzie nieco skromniejsza., Wiem, ze stac pania na tyle, bo inaczej zjedza motyle....!
do poprzedniego
do poprzedniego 30.03.2016, 19:08
ale pani Teresa Preis uważa,że to dobra inicjatywa? głosowała za tą drogą?

Pozostałe