Weronika Lizakowska mistrzynią kraju U23

  • 03.12.2020, 14:23 (aktualizacja 04.12.2020, 10:36)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Weronika Lizakowska mistrzynią kraju U23 https://www.facebook.com/weronika.lizakowska
Lekkoatleci z Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Remus dali swoim kibicom kolejny powód do dumy podczas 92. Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów, które odbyły się w Kwidzynie.

Kościerski klub sportowy REMUS reprezentowali następujący zawodnicy: 

 

  • Olimpia Breza, 
  • Weronika Lizakowska,
  • Miłosz Kuczkowski 

 

Pierwsza do rywalizacji przystąpiła Olimpia Breza, która na dystansie 2 kilometrów zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal. 

Kolejna zawodniczka Remusa, Weronika Lizakowska startowała w kategorii młodzieżowej U23 i rywalizowała na dystansie 6 kilometrów. Na metę przybiegła jako trzecia, zdobywając brązowy medal w kategorii seniorskiej oraz złoto w kategorii U23.Tym samym Weronika zgarnęła tytuł mistrzyni kraju do lat 23.

Miłosz Kuczkowski wystartował w biegu na 8 kilometrów i ukończył bieg na 9 miejscu w swojej kategorii wiekowej.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomasz
Tomasz 06.12.2020, 18:14
Gratuluję panu Pobłockiemu i jego wychowankom wielu sukcesów. Tylko tak dalej! A Breza biegała w U23? Czy ona nie jest za młoda? Czy wcześniej nie biegała w innej kategorii?
Pogubiony
Pogubiony 04.12.2020, 10:58
Brawo WY -lekkoatleci!!! REMUS-OLIMPJCZYK-LIPUSZ....-BRAWO!! Moja prośba, jak dajecie coś do naszych powiatowych mediów - info o jakiś mistrzostwach to piszcie o wszystkich reprezentantach naszego kochanego powiatu,bo można się pogubić. Ostatnio czytałem że na Mistrzostwach Okręgu w LA najlepsi to z Olimpijczyka i Lipusza, a teraz w Polsce najlepsi to z Remusa. Pytanie czy np. zawodnicy z Remusa startowali w biegach przełajowych okręgu,a zawodnicy Olimpijczyka i Lipusza w Mistrzostwach Polski po brak informacji.

Pozostałe