Jest szansa, że w Kościerzynie powstanie szkoła wyższa

  • 04.12.2020, 12:40 (aktualizacja 04.12.2020, 13:37)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Jest szansa, że w Kościerzynie powstanie szkoła wyższa
2 grudnia w kościerskim „Ekonomiku” przedstawiciele Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie, kościerskiego Starostwa, Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia w Kościerzynie filii Powiślańskiej Szkoły Wyższej.

Właściwie to już rok temu rozpoczęły się rozmowy pomiędzy Starostwem Powiatowym a Szpitalem Specjalistycznym w Kościerzynie, na temat ogromnych potrzeb kadrowych w kierunku pielęgniarstwa i ratowników medycznych. Widzimy, że  te potrzeby wywołała nie tylko epidemia, ale też wcześniej szpital borykał się z brakiem kadr personelu medycznego - mówi starosta Alicja Żurawska

 

Podpisanie listu było konsekwencją ustaleń ze spotkania z dnia 26 listopada br., które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie, dotyczącego uruchomienia w naszym mieście filii Powiślańskiej Szkoły Wyższej z Kwidzyna.

 

Pierwsze kroki zostały zrobione. Podpisaliśmy list intencyjny a właściwie podpisały go cztery strony, mianowicie PZS nr1 , Szpital, Prorektor Szkoły Powiślańskiej i starostwo. Tę szkołę wybrano dlatego, ponieważ jest ona od roku zaprzyjaźniona ze strukturami medycznymi kościerskiego szpitala. Mogę śmiało powiedzieć, że część kadry ze szpitala kształci jako wykładowcy w Powiślańskiej Szkole i ten pomysł zrodził się w zasadzie w szpitalu. Ta szkoła ma 16- letnie doświadczenie i bardzo często nasi mieszkańcy tam właśnie jeżdżą - dodaje 

 

List intencyjny to pierwszy krok w kierunku uruchomienia szkoły. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pomysł uda się zrealizować najwcześniej za rok.

 

Teraz już właściwie większość spraw jest po stronie szkoły. Mianowicie, musi ona ubiegać się w Ministerstwie Zdrowia  i w Ministerstwie Edukacji o odpowiednie pozwolenia na uruchomienie placówki w Kościerzynie i będzie to trwało rok jak nie więcej a pierwszy nabór teoretycznie mógłby się odbyć w październiku 2022 roku - zapewnia starosta

 

Kościerzyna ze swoim centralnym położeniem, oraz bezpośrednim sąsiedztwem szpitala jest idealnym miejscem na uruchomienie takiego właśnie kierunku. Dodatkowym atutem jest fakt, że w sąsiednich powiatach szkół o takim profilu nie ma.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Leon
Leon 04.12.2020, 20:27
Politechnika w Budowlance też była
I się zmyła
Dziękujemy Panie Grzegorzu
Dziękujemy Panie Grzegorzu 04.12.2020, 15:39
Pan Grzegorz Czajkowski znowu pokazuje w jaki sposób po cichu bez blasku fleszy i zbędnych kłótni rozbudowywać oświatę. Gratulacje Panie Czajkowski. Dzięki Panu Czajkowskiemu wszystko w szkołach prowadzonych przez Powiat Kościerski zmienia się bardzo pozytywnie i dogania Trójmiejski system edukacji. Pan Grzegorz Czajkowski to najlepszy lobbysta Kościerskiej edukacji ponadpodstawowej w historii Powiatu Kościerskiego.

Pozostałe