Magdalena Majewska Mistrzynią Polski w Ratownictwie Wodnym!

  • 08.12.2020, 14:08 (aktualizacja 08.12.2020, 14:48)
  • Mat .Nadesłane
Magdalena Majewska Mistrzynią Polski w Ratownictwie Wodnym!
W dniach 5-6 grudnia 2020 roku w Szczecinie na pływalni Floating Arena odbyły się XI Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach wystartowało również Kaszubskie WOPR, które pojechało w 18-osobowej ekipie zawodników oraz trener, a wyjazd sfinansowały Kruszywa Polskie S.A.(SANDBERG), natomiast koszty zakwaterowania i wyżywienia pokryło Słupskie WOPR oraz firma transportowa z regionu. Nasi reprezentanci 29 listopada zakończyli zmagania w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego, gdzie aż pięcioro z nich było najlepszymi zawodnikami w swoich grupach wiekowych w 2020 roku. Teraz poprzeczka powędrowała zdecydowanie wyżej, bo do rywalizacji przystąpiły najlepsze ekipy z kraju. 

Dominujące w lidze dziewczęta z grupy Młodzik(12-13 lat) musiały uznać wyższość zdecydowanie lepszych rywalek z południa Polski i zadowolić się najwyżej 6 miejscem, lecz wielokrotnie plasując się w pierwszej 10. W konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach najlepiej poradziła sobie Iga Góralczyk zajmując 6 miejsce, a Klaudia Bida uplasowała się na 9 pozycji w tej konkurencji. Również w tej konkurencji na 9 miejscu uplasował się Maciej Zaborowski, a na 10. Jan Marchewicz. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie zawodnicy z grupy Junior Młodszy(14-15 lat), ponieważ wśród dziewcząt na 7 pozycji dopłynęła Daria Freda, a pierwszy medal dla Kaszubskiego WOPR zdobyła Maria Schutz plasując się na 3 pozycji i ustanawiając jednocześnie nowy rekord życiowy 1:11,22. Również chłopcy w tej grupie wiekowej pływali bardzo dobrze, bo na 11 miejscu ukończył Karol Rozgoński, na 9 pozycji Kacper Brandt, a z brązowego medalu cieszył się Maksymilian Okrój ustanawiając rekord życiowy 1:02,01. Zdecydowanie największym osiągnięciem może pochwalić się Magdalena Majewska, która rywalizowała w grupie Juniorek(16-18 lat), ponieważ ustanowiła wspaniały rekord 1:01,73, a wynik Magdy dał jej nie tylko Mistrzostwo Polski Juniorek, lecz czas uzyskany przez Magdę okazał się być najlepszy w kraju wśród wszystkich startujących kobiet, więc Magda zgarnęła również złoto wśród seniorek!

W kolejnej konkurencji zawodnicy rywalizowali po przerwie obiadowej, a było to najpierw 50m ratowanie manekina, gdzie wśród grupy Młodzik najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Brandt zajmując miejsce 6., tuż za nią dopłynęła Klaudia Bida, a na 9 miejscu ukończyła Iga Góralczyk. Wśród grupy Junior Młodszy na 4 miejscu rywalizację ukończyła Maria Schutz, a wśród chłopców Maksymilian Okrój dopłynął na 5 miejscu. Nasza Juniorka Magdalena Majewska ukończyła tą konkurencję na 10 miejscu.

Drugą konkurencją po południu było 100m ratowanie manekina z pasem, a w tej konkurencji najlepiej wśród grupy Młodzik zaprezentowała się Klaudia Bida uzyskując 7 wynik, a na 10 pozycji ukończyła Iga Góralczyk. Natomiast wśród chłopców na 6 miejscu ukończył Jan Marchewicz. W grupie Junior Młodszy również na 6 miejscu dopłynął Maksymilian Okrój, a wśród dziewcząt na 6 pozycji dopłynęła Daria Freda z nowym rekordem życiowym 1:19,98. Zdecydowanie bardziej cieszyła się jednak Maria Schutz, która została Vice Mistrzynią Polski w tej konkurencji również ustanawiając wspaniały rekord życiowy 1:13,79.

W niedzielę natomiast zawodnicy rywalizowali w konkurencji 100m kombinowane, gdzie wśród grupy Junior Młodszy Daria Freda zajęła 7 miejsce, a Maria Schutz ukończyła na 5 miejscu do podium tracąc niecałą sekundę. Wśród juniorek na 7 pozycji ukończyła Magdalena Majewska. Ostatnia konkurencja przeznaczona była tylko dla grupy Junior i Open, a było to 200m Super Ratownik, więc w konkurencji tej wystartowała jedyna nasza juniorka Magdalena Majewska, która ukończyła rywalizację na 6 pozycji.

Nasi zawodnicy rywalizowali również w sztafetach 4x50m Super Ratownik MIX, gdzie popłynęli w składzie: Daria Freda, Magdalena Majewska, Maksymilian Okrój i Kacper Brandt. Ostatecznie po udanym wyścigu zajęli 7 miejsce w Polsce. Sztafeta 4x50m z pasem ratowniczym  wśród dziewcząt zajęła 9 miejsce, a chłopacy ukończyli na 15 pozycji.

Zawody te były ostatnimi, na jakich rywalizowali zawodnicy Kaszubskiego WOPR w tym dziwnym 2020 roku. Do sukcesu drużyny niewątpliwie przyczyniło się Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie, które od kilkunastu lat prowadzi sekcję pływania i ratownictwa wodnego pod kierownictwem trenera Michała Zaracha, który jest zatrudniony jako instruktor, więc zawodnicy mają opłaconego trenera. PCM Garczyn zakupił również manekina do holowania i przekazał na treningi dla Kaszubskiego WOPR. Bardzo ważne jest również wsparcie ze strony Urzędu Miasta w Kościerzynie zarówno przy organizacji Mistrzostw Kościerzyny w Ratownictwie Wodnym(I Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego), jak również zakup nowoczesnych pasów ratowniczych oraz strojów dla zawodników, a także dofinansowanie wynajmu torów na treningi. Bardzo duże wsparcie przy wyjazdach drużyna otrzymuje również od Słupskiego WOPR, którego Kaszubskie WOPR jest oddziałem. Cieszy również fakt, że zaczynają włączać się w promowanie działalności drużyny sponsorzy, czyli Kruszywa Polskie S.A.(SANDBERG) oraz szkoła pływania AQUA SPORT, która udostępnia sprzęt treningowy w postaci desek pływackich, płetw itd. 

Kaszubskie WOPR nadal zamierza rozwijać ratownictwo sportowe i już na początku roku przeprowadzi nowy nabór zawodników z rocznika 2009 i starszych. Chętni proszeni są o kontakt z trenerem Michałem Zarachem pod nr 606 948 660.

Komplet wyników i relacja video z zawodów:

http://megatiming.pl/contest/ad42a7c5-e193-492a-8ed6-dfdfe4d22c5f

 

Mat .Nadesłane

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan Paweł
Jan Paweł 09.12.2020, 16:43
Ciekawe czy teraz miasto przyzna jej nagrodę finansową za osiągnięcia sportowe w 2020 r? Przypomnę tylko, że jak ten nieogolony buc został burmistrzem, to natychmiast przestano nagradzać medalistów Mistrzostw Polski i Europy, którzy reprezentowali kluby z Kościerzyny a nagrodzono figurantów z niepotwierdzonymi wynikami.
Aaa
Aaa 08.12.2020, 23:23
Pierwszy sukces burmistrza. Chociaż coś mu wyszło...
kierowca
kierowca 08.12.2020, 19:40
Ciekawe która firma transportowa sponsorowała Majewską, może to ta przepisana.
Tomasz
Tomasz 08.12.2020, 17:10
Gratuluję trenerowi, młodzieży i rodzicom, w tym także burmistrzowi i małżonce.
Jurek
Jurek 08.12.2020, 14:54
Brawo. Gratulacje

Pozostałe