Jak doświadczyć cudu? - czwarta niedziela adwentu

  • 19.12.2020, 18:06 (aktualizacja 19.12.2020, 22:33)
Jak doświadczyć cudu? - czwarta niedziela adwentu
4 niedziele - 4 osoby. Rozważaniem podzieliła się s. Mirona Turzyńska OSF. Adwentowe krótkie niedzielne rozważania. Tylko tyle i aż tyle.

Ewangelia (Łk 1, 26-38)  

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a dziewicy było na imię Maryja. Wszedłszy do Niej, Anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami ». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie on wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. a oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego». Wtedy odszedł od Niej Anioł.

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Beata
Beata 21.12.2020, 10:50
Siostra Mirona!!! Jak zawsze prosto i na temat. Uczyła mnie w Dziemianach :)
Katolik
Katolik 19.12.2020, 23:28
Maryja nie byla poslubiona, to po pierwsze! Jozef byl dobrze po 40-tce a Maryja miala wowczas 14 lat! (zobacz Apokryfy)!
Katolik również
Katolik również 20.12.2020, 10:53
Biblia jest ważniejsza od apokryfów. Jest zbyt mało danych, by stawiać takie tezy. Ale kulturalnie podyskutować to lubię. Siostra zachęciła mnie, bym poczytał sam Biblię. Pozdrawiam
Słuchacz
Słuchacz 19.12.2020, 21:15
Lubię słuchać jak ktoś mówi tak prosto z serca. Dziękuję!

Pozostałe