Będą niższe stawki za korzystanie z Hali Sportowej „Sokolnia”

  • 23.12.2020, 10:41
  • Mat.Nadesłane
Będą niższe stawki za korzystanie z Hali Sportowej „Sokolnia”
Zarząd Powiatu Kościerskiego, na swoim posiedzeniu w dniu 15 grudnia br., określił nowe wysokości opłat za udostępnianie Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie. W trzech najbardziej popularnych kategoriach, zdecydowano o obniżeniu stawek.

Obniżka ta dotyczy: 

  • szkół podstawowych wykorzystujących obiekt na cele dydaktyczne bez udziału publiczności – stawka 80 zł za 1 godzinę lekcyjną (było 100 zł), 
  • podmiotów wykorzystujących obiekt bez udziału publiczności na cele sportowe i okolicznościowe – stawka 100 zł za 1 godzinę zegarową (było 150 zł),
  • podmiotów wykorzystujących obiekt z udziałem publiczności na cele sportowe i okolicznościowe – stawka 170 zł za 1 godzinę zegarową (było 200 zł).

 

W niezmienionej wysokości pozostały stawki za 1 godzinę lekcyjną odbywającą się na nie więcej niż 1/3 części hali, w przypadku szkół podstawowych wykorzystujących obiekt na cele dydaktyczne – 35 zł oraz za 1 godzinę zegarową w przypadku podmiotów wykorzystujących obiekt z udziałem publiczności na cele sportowe i okolicznościowe i pobierających opłaty za wstęp na halę sportową – 300 zł.

 

- Przez większość mijającego właśnie roku, ze względu na trudną sytuację epidemiczną, Hala Sportowa „Sokolnia” nie była udostępniana. Widzimy jednak potrzebę, aby zachęcić dzieci i młodzież, oczywiście z zachowaniem obowiązujących zaleceń i obostrzeń, do aktywności fizycznej i uprawiania sportu. Mając to na względzie, jako Zarząd Powiatu postanowiliśmy obniżyć część obowiązujących dotychczas stawek i dostosować je do obecnej sytuacji. Są one czytelne i równe dla wszystkich – powiedziała Alicja Żurawska, starosta kościerski.

 

Nowe stawki za korzystanie z Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku i będą obowiązywały do odwołania, w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Mat.Nadesłane

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe