Wiemy już jakie są objawy po przyjęciu szczepionki

  • 29.12.2020, 11:09 (aktualizacja 31.12.2020, 11:47)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Wiemy już jakie są objawy po przyjęciu szczepionki
Blisko 10 tysięcy dawek szczepionki przeciwko COVID-19 trafiło do Polski 26 grudnia. Pierwsze szczepienia personelu medycznego z tzw. grupy 0 zostaną przeprowadzone w ponad 70 szpitalach węzłowych. Jednym z takich szpitali jest Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. pierwszą osobą, która przyjęła szczepionkę był lekarz Arkadiusz Błaszczyk

Pierwszą osobą, która przyjęła szczepionkę w kościerskiej placówce, był lekarz Arkadiusz Błaszczyk - Koordynator ds. Covid-19 Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

 

To nie była decyzja administracyjna, to była moja wola. Myślę ,że jako koordynator COVID-19, jednak powinienem dać przykład, że należy się zaszczepić, poza tym do tej pory nie zachorowałem i uważam, że wyczerpałam swój limit szczęścia na ten rok, a pracuję w ośrodku zakaźnym już 9 miesiąc. Uważam, że to racjonalna decyzja, która daje mi szansę na to, żeby nie przechorować 

 

Różne są opinie o szczepionce, wśród nich między innymi taka, że jest nieprzebadana, a producent nie bierze odpowiedzialności za powikłania.

 

Ja się nie bałem szczepienia z tego względu ,że jestem zwolennikiem szczepień. Oczywiście może nie na wszystko i zawsze, natomiast od wielu lat szczepię się na grypę i od kilkunastu lat tej grypy nie przechorowałem. W związku z tym obaw żadnych nie miałem. Szczepionka jest zgodnie z literaturą, bezpieczna i reakcji niepożądanych na ponad 2 miliony szczepień na świecie było bardzo niewiele i spodziewano się, że one mogą wystąpić - wyjaśnia

 

Osoby niezdecydowane, boją się też zwyczajnego bólu po ukłuciu. 

 

Ukłucie jest niebolesne, bo igła jest bardzo cienka. To jest tak jak po zastrzyku domięśniowym, bo szczepionkę podaje się głęboko w mięsień naramienny lub udowy. U mnie wystąpiła parę godzin później, lekka nadwrażliwość ramienia. Czułem, że tam się po prostu coś działo, a poza tym nie było żadnych objawów - zapewnia

 

Okazuje się, że poddanie się szczepieniu nie zwalnia nas z noszenia maseczki ochronnej.

 

Biorąc pod uwagę, że jest sezon grypowy raz to, że widzimy znacznie mniej infekcji innych niż Covid-19 myślę, że te maseczki w jakiś sposób jednak ograniczają rozprzestrzenianie się aerozoli, więc noszenie maseczki moim zdaniem jest rozsądne. Jeżeli natomiast pojawiłoby się rozporządzenie administracyjne zwalniające nas z noszenia maseczki to mamy do tego prawo, ale do tego jest jeszcze bardzo daleko - dodaje Arkadiusz Baszczak

Ze szczepienia wyklucza nas każda choroba tzw.gorączkowa. W tym wypadku szczepienie się odracza, ale nie tylko.

 

Na pewno wyklucza ze szczepienia karmienie piersią, ciąża do 16 roku życia nie szczepimy populacji, a także niedawno przechorowane zakażenie Covid-19, do 4 tygodni od ostatnich objawów nie szczepimy, odraczamy  - informuje

 

 

Ostatecznie jednak o dopuszczeniu do szczepienia decyduje lekarz. Nie do końca prawdziwa jest też informacja o tym, że po szczepieniu nie należy zażywać leków przeciwbólowych.

 


Wyobraźmy sobie taką sytuację, że ktoś po szczepieniu ulega wypadkowi drogowemu i wymaga leczenia szpitalnego, no przecież podamy mu leki przeciwbólowe, aby go nie bolało, znieczulimy go do operacji. Moim zdaniem jest to zalecenie, które bierze się z plotek - twierdzi 

 

Nie wszystkich ucieszy informacja, że po szczepieniu nie należy też spożywać alkoholu. Okres abstynencji jest jednak zależny od szczepionki.

 


Jest na rynku rosyjska szczepionka Sputnik, gdzie jest bardzo długi okres wykluczenia spożycia alkoholu. Ja nie wiem na czym się to opiera. Rozsądniej jest nie pić przed i po szczepieniu przynajmniej dobę a tak w ogóle rozsądnie jest nie pić alkoholu - ostrzega lekarz

 

Przechorowane zakażenie Covid-19, nie wyklucza powinności wykonania szczepienia. Okazuje się, że nie wszystkie osoby są w stanie wygenerować naturalne przeciwciała, więc szczepienie zalecane jest dla wszystkich, także ozdrowieńców.

Wedle ostatnich doniesień zapisy do szczepień mieszkańców mają ruszyć od 15 stycznia, natomiast na dzień dzisiejszy nieznane są jeszcze szczegóły techniczne.

Procedura jest w fazie opracowywania, a konkretne informacje powinny pojawić się po 10 stycznia.
 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 18.01.2021, 23:56
O rzeczach istotnych możemy dowiedzieć się tylko od obcych ;-) :
https://nczas.com/2021/01/18/k…
Janek
Janek 18.01.2021, 23:48
https://www.bitchute.com/video…
Janek
Janek 15.01.2021, 20:03
23 osoby zmarły wkrótce po zaszczepieniu w Norwegii :
https://www.bloomberg.com/news…
Szczepta się !
Janek
Janek 13.01.2021, 21:40
Niezwykle mądra i rzeczowa analiza obecnej sytuacji by Trader21 :
https://www.youtube.com/watch?…
- i Sebastian Pitoń (Góralskie Veto) raz jeszcze :
https://www.youtube.com/watch?…
- pora zebrać się nam wszystkim i głośno powiedzieć NIE szaleńcom i bandziorom u "sterów władzy" !!!
Janek
Janek 12.01.2021, 22:25
Sebastian Pitoń (Góralskie Veto): To my stoimy w prawie, rząd jest rebeliantem.
https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 11.01.2021, 01:43
Wszystko wskazuje na to, że Donald Trump podpisał "Insurection Act" i przekazał władzę armi U.S.
Dzieje się...
Janek
Janek 10.01.2021, 21:07
Rządowe zakazy są sprzeczne z konstytucją ! Orzekł sąd w Warszawie
https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 09.01.2021, 15:40
Prawda jest zakazana i cenzurowana (dr Paweł Basiukiewicz) :
https://www.bitchute.com/video…
Janek
Janek 09.01.2021, 12:24
Precedens w sądzie :
https://nczas.com/2021/01/04/f…
ja
ja 08.01.2021, 14:56
Lecz się chłopie! Powiedz, jakie masz wykształcenie? Gzie mieszkasz?
RODO
RODO 08.01.2021, 16:23
- a ch. cię to interesuje !
Janek
Janek 07.01.2021, 21:28
Nierząd morduje Polaków ! https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 07.01.2021, 16:34
Wiec poparcia dla D. Trumpa liczył grubo ponad milion ludzi - jeden przy drugim, bez masek i dystansu. Zagadka: ile będzie trupów wg Pinokia, Simona, Guta, Horbana, czy Grzesiowskiego ? Ściema taka z tą plandemią, że aż w oczy szczypie.
https://www.youtube.com/watch?…
Zmierzamy do niewolnictwa i jak widać po szopce w Waszyngtonie nic już nie powstrzyma satanistów na szczytach władzy.
Janek
Janek 04.01.2021, 19:27
Szczepionkowi celebryci :
https://www.youtube.com/watch?…
Lekarze, którzy mają pojęcie w temacie się nie szczepią a czosnkowa bezrobotna obecnie pseudo elita (ubecja i ich potomstwo) pcha się na hurra? Nic podobnego - z całą pewnością się nie zaszczepili, bo przecież nie są głupi a powód mógł być tylko jeden - kasa (z naszych kieszeni oczywiście) za promocję i uwiarygodnienie zasadności szczepień upubliczniając jedynie swój marny, wazeliniarski upadły wizerunek. Mówiąc wprost - prostytuują się jak zawsze wciskając ludziom kit. Polacy, Słowianie swój rozum mają.
Janek
Janek 02.01.2021, 20:53
Niestety w Polsce mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie zważając na dobre zasady i relacje społeczne, na etykę, moralność, kulturę osobistą sprzedają się za żydowskie srebrniki :
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
Maski działają ;-)
Janek
Janek 02.01.2021, 20:22
Jest alternatywa dla bardzo podejrzanych szczepionek, które do końca 2023 roku przechodzą fazę testów (eksperyment na ludziach, na wielu milionach) - są to leki o nazwie Amantadyna i Chlorochina, które z potwierdzoną skutecznością leczą starą/nową odmianę grypy, także tą o nazwie "Covid 19". Prosta i skuteczna metoda leczenia, ale nie ma w tym interesu dla wielkich korporacji. Koszt Amantadyny, to podobno nie całe 20zł. a jeśli wierzyć nierządowi, to zamówili bez żadnej merytorycznej debaty naukowej 60mln. dawek cholerstwa od fajcera. Według oficjalnych statystyk ponad połowa Polaków nie zamierza się zaszczepić dobrowolną szczepionką. Czy nierząd jest skrajnie nieodpowiedzialny i zamówił coś, co kosztowało miliardy złotych a na utylizację przeznaczy kolejne miliony?? Przecież to jest szaleństwo, prawny burdel, rozrzutność, totalitaryzm, faszyzm i bantustan. Za taką niegospodarność powinni być wykopani na zbity pysk ! Cwelebryty, czyli beznadziejne persony znane jedynie z tego, że są znane będą reklamować niesprawdzony produkt i najpewniej dostaną za to ogromne sumy - z naszych kieszeni i kosztem naszego zdrowia. Wszystko w temacie. Polacy - obudźcie się !
Janek
Janek 01.01.2021, 17:33
https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 31.12.2020, 19:35
https://www.youtube.com/watch?…
Wynalazca metody PCR, noblista Kary Mullis zmarł 7 sierpnia 2019r. Według naukowców "covid19" pojawił się już we wrześniu tego samego roku (nie wierzę w przypadki) :
https://www.se.pl/wiadomosci/s…
Janek
Janek 31.12.2020, 19:20
Admini usunęli cały artykuł na temat pierwszych szczepień w Kościerzynie? Co, komentarze nie pasowały?? Myśleliście, że nikt tego nie zauważy? Goebelsowsko-bolszewicka propaganda !
Janek
Janek 31.12.2020, 13:53
Kamala Harris i pokazowe szczepienie składaną strzykawką - teatr dla gojów !
https://www.c-span.org/video/?…
- są jeszcze jacyś chętni?
Janek
Janek 31.12.2020, 14:11
Muszę się poprawić, bo na lepszej jakości wideo widać igłę a składane jest tylko zabezpieczenie. Co nie świadczy, że rzeczywiście przyjęła szczepionkę.
Janek
Janek 31.12.2020, 05:55
90% lekarzy nie chce się zaszczepić:
https://www.youtube.com/watch?…
kaszuba
kaszuba 02.01.2021, 16:24
Bo 90 procent lekarzy to nieuki, prosta sprawa! Co moze zwykly lekarz powiedziec o powstaniu szczepionki? NIC, nie ma zielonego pojecia! Jak ci wszyscy przeciwnicy szczepienia sa tacy madrzy, czesto przedstawiaja sie jako madrzejsi od tych, ktorzy nad ta szczepionka pracowali, to dlaczego nie wymyslili wlasnej i nie chca zarobic miliardow i to w euro?
Janek
Janek 02.01.2021, 19:44
NIe wycieraj sobie mordy szlachetnym określeniem "Kaszub" szabes goju i przekupiony złamasie ! Zaszczep się sam i nie namawiaj do tego cholerstwa innych ! Janda, Miller i inne czerwone świnie wepchnęli się niby to przed szereg pozorując w ten sposób jak bardzo rozchwytywany jest ten pseudo-wynalazek - to jest socjotechnika na naszym narodzie !!! Polacy swój rozum mają i nie dadzą się wysterylizować jak w Nigerii, Indiach, czy innych biedniejszych państwach, gdzie ludobójca Gates testował swoje produkty szczepionkopodobne na ludziach. Nawet szefowie fajcera (firmy oskarżanej niejednokrotnie o korumpowanie środowisk lekarskich) nie zamierzają się szczepić - chyba im życie jednak miłe...

Pozostałe