Dziś pierwszy dzień ferii zimowych

  • 04.01.2021, 14:35 (aktualizacja 05.01.2021, 12:05)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Dziś pierwszy dzień ferii zimowych pixabay.com
Tegoroczne ferie są inne niż dotychczas ze względu na epidemię Covid-19. Zmiana polega na tym, że tegoroczny termin ferii zimowych 2021, jest taki sam dla wszystkich województw.

Dotychczas ferie zimowe odbywały się w różnych terminach z podziałem na województwa. W 2021 roku rząd ze względu na pandemię zdecydował się na zmianę i ogłoszenie ferii w jednym terminie dla całej Polski. Zmiana terminu ma na celu ograniczenie przemieszczania się. Na szczęście 4 stycznia poluzowano restrykcję i pozwolono młodzieży szkolnej na spacery nie tylko po godzinie 16.00.

Pomimo utrudnień, kościerskie szkoły także przygotowały w tym czasie ofertę dla uczniów. Zgodnie z przepisami, z zimowisk mogą skorzystać tylko uczniowie klas 1-4.

W sumie w naszych szkołach utworzono 20 grup, co daje możliwość wypoczynku 214 dzieciom w tym roku, oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego - mówi zastępca burmistrza Tomasz Nadolny

 

Wśród atrakcji, które przygotowano dla dzieci, nie będzie w tym roku kina, basenu ani wizyty na lodowisku. 

 

Program obejmuje zajęcia rekreacyjne na naszych salach sportowych, zajęcia plastyczne,  na świeżym powietrzu, zajęcia muzyczne, taneczne czyli to wszystko co służy rozwojowi fizycznemu ale również są spacery i w niektórych szkołach planowane są ogniska - zapewnia Tomasz Nadolny

 

Z zajęć w szkołach można korzystać przez 2 tygodnie, ale jest też możliwość zapisania dziecka na 7 dni. Koszt pobytu na zajęciach wynosi 120 zł za 14 dni.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe