Miasto testuje nauczycieli na COVID-19

  • 05.01.2021, 10:17 (aktualizacja 05.01.2021, 12:03)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Miasto testuje nauczycieli na COVID-19
Władze miasta podjęły decyzję o wykonaniu testów na COVID-19 u prawie 100 nauczycieli kościerskich placówek. Koszt badania, czyli 15.000 zł w całości pokryje miasto.

Na jednej z ostatnich sesji pojawił się pomysł, aby przetestować wszystkich nauczycieli kościerskich szkół, czyli prawie 300 osób. Zdaniem burmistrza nie miało to sensu, ponieważ większość kadry nauczycielskiej przebywa w domach i nie ma kontaktu z uczniami. 

Władze miasta zdecydowały więc, że testy na koszt miasta zostaną wykonane tylko tym, którzy mają bezpośredni kontakt z uczniami. Jest to 99 osób, które opiekują się dziećmi w czasie trwających ferii.
 

Te badania są dwojakie, jedne są bardzo ograniczone i proste, które wskazują tylko na przeciwciała, ale nie uprawniające np.do oddania osocza. Te, które chcemy zrobić, są badaniami szerszymi. W tym momencie do 17 stycznia trwają ferie i tylko ci nauczyciele będą mieli kontakt z młodzieżą — mówi burmistrz Michał Majewski.
 

Jest szansa, że po feriach będą już dostępne szczepionki dla nauczycieli. W związku z tym, zdaniem Michała Majewskiego wykonywanie testów u reszty, będzie zbędne. 

Koszt jednego testu to ok.160 zł. Za wszystkie miasto zapłaci prawie 15 tysięcy złotych.
 

Prosiliśmy radnych o zatwierdzenie budżetu w tym budżecie, są też pieniądze na ochronę zdrowia i z tego, oraz z części budżetu oświaty są te pieniądze przeznaczone — zapewnia burmistrz.
 

Testy dla nauczycieli będą przeprowadzone w dniach 4 i 5 stycznia w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zorro
Zorro 18.01.2021, 12:37
160zł test ciekawe gdzie robią bo w szpitalu 120 zł koszt testu

Pozostałe