Kościerzyna. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza niebawem do ul.Świerkowej dojedziemy nową drogą

  • 07.01.2021, 15:33 (aktualizacja 08.01.2021, 12:32)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Kościerzyna. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza niebawem do ul.Świerkowej dojedziemy nową drogą
Świerkowa, Modrzewiowa, Sosnowa, Cisowa - mieszkańcy tych ulic od dawna apelują do władz miasta o poprawę nawierzchni swoich ulic, oraz budowę chodników. Zarzucają wręcz władzom miasta, że te o nich zapomniały. Burmistrz rozumie problem, ale na razie nowej nawierzchni doczeka się tylko ul.Świerkowa. Reszta musi poczekać.

Jak zapowiada Burmistrz Majewski już w tym roku mieszkańcy ulicy Świerkowej, Modrzewiowej, Cisowej i Świerkowej - pojadą do swoich domów po nowej nawierzchni. 


Jak wiemy, przy okazji projektu obwodnicy miasto dołożyło 2 mln złotych do drogi która łączy ul.Wita Stwosza z dawnym osiedlem ”Za lasem”, obecnie ulicą Wyszyńskiego, Jana Pawła II i Popiełuszki. Te drogi zostały pokryte asfaltem i służą dojazdowi do tego miejsca. W środkach przeznaczonych na ten rok, są też środki na poprawienie stanu ul.Jodłowej, która zostanie utwardzona do skrzyżowania ze Świerkową. Dodatkowo przebudowany zostanie ostry skręt na wysokości zbiornika retencyjnego. Mamy też propozycję dla mieszkańców ul.Świerkowej, która polega na partycypacji w kosztach utwardzenia z płyt właśnie ul.Świerkowej - mówi włodarz miasta Michał Majewski

 

Niestety gorsza wiadomość jest taka, że mieszkańcy ulicy Modrzewiowej, Cisowej i Sosnowej, czyli tak zwanego osiedla za torami na nowy asfalt będą musieli jeszcze poczekać. Mieszkańcy są zaniepokojeni i pytają wprost: „Czy miasto o nas zapomniało ?” 

Jeśli chodzi o ul.Modrzewiową za tunelem, Cisową, Sosnową i tamten rejon miasta, trzeba przypomnieć, że część z tych ulic jest prywatna i tam jako miasto nie możemy ingerować - wyjaśnia burmistrz


Problem związany jest też z planowaną modernizacją linii kolejowej 201, gdzie ma być wybudowany drugi tor kolejowy.

Wiemy już, że w tamtym rejonie zmieniony zostanie całkowicie układ drogowy. Nasyp kolejowy będzie musiał być poszerzony, będą tam dwa tory do Bydgoszczy.Prawdopodobnie zostanie wybudowana nowa droga od wiaduktu obwodnicy wzdłuż torów w kierunku obecnego tunelu i przed tym tunelem będzie wybudowany nowy pod torami. Ma być to duży wiadukt pełnowymiarowy, który umożliwi korzystanie z niego także dużym samochodom. Dlatego wiedząc, że ten układ się całkowicie zmieni nie chcemy inwestować w ten teren skoro po 3-4 latach mogą one zostać zmarnowane - dodaje

Więc musimy poczekać. Na razie, na tym terenie zostanie wybudowana jedynie ścieżka rowerowa, którą będzie można dojechać do Wielkiego Klincza.

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktos.
Ktos. 09.01.2021, 19:26
E tam narzekacie. Macie przecież piękną drogę koło browaru. Macie piękne trole z brązu. Będziecie mieli piękny zbiornik deszczowy na Moniuszki. Wam mieszkańcom nie dogodzi. Żeby w XXI wieku asfaltu wam się zachciewało, albo chodniki, albo może jeszcze gaz wam podłączyć? To nie wiocha gminie Stężca żeby takie luksusy były. Tutaj to założyć gumiaki i zasuwać przez pola.
Do Aleksandry Katarzyny z FB
Do Aleksandry Katarzyny z FB 09.01.2021, 15:43
Może z łaski swojej Pan Burmistrz Majewski zajmie się również ul.św Jana Pawła starom Rolniczą bo od 30 lat gdy jestem na tym świecie to nic nie jest z tą drogą robione morze by tak w końcu asfalt np.wylac skoro jest to normalna droga do posesji mieszkańców A nie lepiej wylewać asfalt gdzie stoi jeden dom na krzyż...... ( Polecam zakupić słownik ortograficzny ) !!!!!!!!
Karol
Karol 09.01.2021, 15:35
Super w końcu coś sie dzieje :)
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.01.2021, 10:32
Wstyd Panie Burmistrzu! Mógł Pan sobie poczekac jeszcze 3, 4 lata albo i 10! A nie u siebie zrobic asfalt z kazdej strony, gdzie od Pańskiego domu do przejazdu kolejowago sa puste pola bez zadnych zabudowań! Nie mamy tu od lat niczego, a ta jedna lampa na calą Modrzewiową to wielka kompromitacja z Panskiej strony!!!! Wstyd i hańba, PRL! Mieszkancy niech sobie dalej czekaja a podatki miejskie płacą - takie Pana motto.
Ja
Ja 09.01.2021, 10:05
Śmiechu warte! Modrzewiowa jest zapomniana od lat i te smieszne obietnice za 3, 4 lata.... Ulica jest częścią miasta a nie mamy tutaj nic: ani oswietlenia, ani wodociągów, ani kanalizacji, droga jest dziurawa jak ser szwajcarski. I to ma byc ulica w mieście? Tutaj nawet nie odśnieżają!!! Burmistrz do wymiany bo juz brak na niego słów skoro!!
Inny
Inny 09.01.2021, 03:12
A co dalej ze Swierkowa? A gdzie slowa Pana Czuchy z przed kilkunastu lat ze gdy zrobia uzbrojenie drogi to bedzie na calym osiedlu utwardzenie? A gdzie gaz i swiatowod? Potem tylko rycie u niszczenie tego co polozone. Mielismy tego przyklad gdy po polozeniu kanalizacji weszla inna firma klasc wodociag. Niszczyli to co inni tydzien temu polozyli. Wstyd.
Jakby dalo sie obciazac Urzad Miasta za naprawy zawieszen w autach to Urzad by zbankrutowal. Nie wierze w ich zadne zapowiedzi ze bedzie to zrobione jak powinno. Brak konkretow.
Mieszkanka
Mieszkanka 09.01.2021, 00:21
Gdzie niby na ul.Sw.Jana Pawla jest asfalt?????Chyba jakis niewidzialny od 30 lat jak tam mieszkam do chwili obecnej nigdy nie bylo asfaltu.....
Karol
Karol 08.01.2021, 22:54
Utwardzenie tylko czym ?
Masą bitumiczną , kostką brukową czy może tłuczniem ???
Prosze o dokładniejsze informacje .

Pozostałe