Rynek idzie do wymiany

  • 01.04.2016, 12:32 (aktualizacja 05.04.2016, 11:19)
  • admin 24
Rynek idzie do wymiany
W centrum miasta właśnie ruszyły prace, a już w wakacje w miejsce kostki wróci dawna nawierzchnia. Kościerzyna wzbogaci się też o nowy pomnik.

Remont rynku w 2010 roku był jedną z największych inwestycji w naszym mieście. Efektem była nowa nawierzchnia, którą nie wszyscy przyjęli z entuzjazmem Przejście przez centrum miasta z butach na obasach porównać można do prawdziwego toru przeszkód. Teraz wszystko ma się zmienić.

 

Na rynku ponownie pojawiły się ciężkie maszyny, które zrywają kostkę, a nawierzchnia znowu ma być równa. Remont ma zakończyć się na początku lipca. Do tego czasu w centrum miasta pojawić się ma też nowy pomnik. W tej sprawie władze liczą na sugestie mieszkańców. Propozycje tego, kogo powinien przedstawiać pomnik można składać w Urzędzie Miasta.

 

 

Mat. filmowy: Henryk Baszanowski

 

***

Nie jest łatwo nabrać naszych Czytelników, którzy szybko zorientowali się, że materiał jest primaaprilisowym żartem. Ale, sądząc po komentarzach, może władze rzeczywiście powinny zastanowić się nad zmianą nawierzchni. Tylko czy mieszkańcy i przyjezdni są gotowi na to, by centrum znowu zmieniło się w plac budowy?

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dumny obywatel
dumny obywatel 06.04.2016, 04:32
Nie kłócić się,nie komentować,za 5lat znów będzie remont! :-) w Kościerzynie naj lepiej widać jak patologiczni są ludzie przy władzy i że polityk nie ponosi konsekwencji za idiotyczne decyzję kosztującom nas podatników miliony!! ;-)
NIC NIE MOGĘ majka
NIC NIE MOGĘ majka 04.04.2016, 17:23
POrażka wizerunku, układ, bez POmysłu, degrengolada, bez ja JA, rumcajs z cypiskiem
Pozdrawiam
Pozdrawiam 04.04.2016, 14:06
Bruk powinien być na rynku i chodnikach, wystarczy aby kostka była większa, cięta, nie łupana i "groszkowana" aby nie było ślisko - kamieniarze wiedzą o co b... Wtedy można zastosować system bez fugowy, to załatwi kilka problemów naraz (przykład Wrocław). Zachowa się zabytkowy charakter rynku, kobietki nie połamią szpilek, kostka nie będzie wypadać i najważniejsze ułatwi poruszanie się po rynku seniorom i niepełnosprawnym!!! A teraz kilka słów do redakcji. Z tym żartem wam nie poszło, bo osoby (wiadomo o jakie chodzi), które najbardziej liczyły na poprawę na kościerskim rynku, trochę zawiodły się. Zgadzam się z jednym z komentarzy, że "nasze miasto stać tylko na żart".
Malina
Malina 04.04.2016, 00:45
Tesknota za brukiem z Adolf Hitler Platz ( Rynek) ?. Pogielo tych wlodarzy Koscierzyny z ta kostka brukowa. Rynek do..... A Strzelecka to juz calkowite przegiecie. Takie nieudaczniki. Powinni z golym tylkiem jezdzic na tej nawierzchni !
ja wol
ja wol 04.04.2016, 13:19
POmysły rodem z kabaretu "MICHAŁKI KOŚCIERSKIE"
do don pedro
do don pedro 02.04.2016, 20:17
ty i twoja stara tylko tak pomyśleliście .
sebciu
sebciu 03.04.2016, 11:02
POco taka złość, każdy może zobaczyć na zdjęciu michasia
rozczarowana
rozczarowana 02.04.2016, 18:25
tak rynek w Kościerzynie to naprawdę jedna wielka tragedia, prawda ze piękny ale całkowicie niefunkcjonalny. pal licho szpilki, ale co z ludźmi niepełnosprawnymi? prawie do każdego lokalu schody żaden przedsiębiorca nawet się nie pofatyguje o podjazd.
heheszki
heheszki 02.04.2016, 09:51
robota nie kutas i dwa tygodnie postoi .
Don Pedro
Don Pedro 01.04.2016, 22:55
Wy też w pierwszym momencie pomyśleliście, że to Majewski trzyma ten znak?
tak
tak 02.04.2016, 09:36
właściwy człowiek do właściwej pracy
x
x 01.04.2016, 22:41
dobrze, że to tylko prima aprillisowy żart, bo kolejny remont rynku i rozpierducha to byłaby przesada, no i wyrzucone pieniądze. Nie przesadzajmy, że z powodu babek na obcasach konieczny byłby remont
kjl
kjl 04.04.2016, 13:35
Co z niepełnosprawnymi?! Myśl trochę!!!!!!!!!
EWA
EWA 01.04.2016, 19:51
SZKODA,ŻE TO ŻART. POWINNO TAK SIĘ STAĆ,SKORO WSZYSCY NARZEKAJĄ NA TĄ CHOLERNĄ KOSTKĘ,NOGI MOŻNA POŁAMAĆ,ALBO PRZED WEJŚCIEM NA RYNEK ZAKŁADAĆ PEPEGI.MIESZKAŃCY MAJĄ DWIE PARY OBUWIA ZMIENNEGO-TE NA RYNEK I DRUGĄ PARĘ POZA RYNKIEM-TO WSTYD DLA BURMISTRZA I RADNYCH,ŻE NIE POTRAFIĄ ROZWIĄZAĆ TEGO PROBLEMU
mieszkaniec k ny
mieszkaniec k ny 01.04.2016, 16:06
Żart żartem ale nowa nawierzchnia koniecznie by sie przydała juz pomijając chodzenie w szpilkach
soluk
soluk 01.04.2016, 16:06
Będą wpadki dziennikarskie?
rurku
rurku 01.04.2016, 15:25
Proponuje pomnik Zdzisław Czuchy.
Pozdrowienia dla chołoty
Pozdrowienia dla chołoty 01.04.2016, 14:57
Każdy by chciał, aby to była prawda. Lecz nasze miasto stać tylko na Prima Aprilis niż na konkretne decyzje. Obecny burmistrz jeszcze przed wyborami o tym mówił, że trzeba kilka rzeczy poprawić. I gdzie one są poprawione? Jakiekolwiek prace na rynku po wyborach nie miały miejsca... !!! Typowe PiSowskie zagranie. Naobiecywać, a później gadka typu: "Ja coś mówiłem? Musimy to skonsultować, przeliczyć.". Ciemnota kościerska znowu dała się wyd****mać.
01.04.2016, 17:36
Czy ty się czytasz???? Kim ty jesteś, ze się wypowiadasz człowieku. To nie PISowskie tylko za PO. Modrzejewski taki pomysł zrealizował. Ta nawierzchnia to rzeczywiście porażka.
Czytam się
Czytam się 01.04.2016, 18:54
Człowieku... Odstaw narkotyki. Modrzejewski spaprał, ale to Majewski w minionych wyborach naobiecywał, że zajmie się tematem. Jeśli nie jesteś w temacie to się nie wypowiadaj. Trzeba było śledzić obiecanki cacanki kandydatów na fotel burmistrza. Jasno i wyraźnie Majewski powiedział, że zajmie się rynkiem w takim stopniu, aby nie demontować wszystkiego bo to za wysokie koszta, ale w takim, żeby jak najwięcej można było poprawić półśrodkami. Nie jest to z pewnością złoty środek, ale jakieś rozwiązanie. Lepsze takie niż żadne. Co zatem Pan Majewski zrobił po wyborach??! Wielkie nic! Miało być super, a wyszło jak zwykle.
Kierowca
Kierowca 01.04.2016, 14:54
Domyslam sie,ze jest to zart na pierwszego kwietnia,ale fakt faktem bylo by to dobre.Sam rynek czyli jego srodek moglby moze i zostac w tej nieszczesnej kostce ale reszta jest tym torem przeszkod.Nie wspomne juz o ulicy strzeleckiej no tam to jest juz PORAZKA!!!!! na miejscu mieszkancow zrobilbym grupowy pozew do sadu.Ludzie mamy 21 wiek i tylko skonczeni id....ci na publicznych drogach zamiast glaciutkiego asfaltu czy betonu klada jakies kamloty.
kolo
kolo 01.04.2016, 18:52
Kazać baranom, którzy wnioskowali o restaurację Strzeleckiej z kamienną nawierzchnią, w ramach pokuty przyszłego czyśćca, codziennie, przez 8 godzin jeździć tam i z powrotem wozem drabiniastym na żelaznych kołach, bez poduchy na siedzeniu.
XXX
XXX 01.04.2016, 14:20
Primowy Żarcik..;-)
997
997 01.04.2016, 13:38
Trochę ten żart prima aprillisowy nie wyszedł.
CZUCHA NA POMNIKI
CZUCHA NA POMNIKI 01.04.2016, 13:30
POPIERSIE CZUCHY NIECH POSTAWIĄ
ewela
ewela 01.04.2016, 13:24
Faktycznie żart to są archiwalne zdjęcia
mieszkaniec
mieszkaniec 01.04.2016, 13:20
"Przejście przez centrum miasta z butach na obcasach porównać można do prawdziwego toru przeszkód"- ha ha CO MAJĄ POWIEDZIEĆ NIEPEŁNOSPRAWNI o nich jak zwykle się zapomina!!! To przede wszystkim dla nich powinien rynek być wyremontowany!!! Zdrowi sobie jakoś poradzą, co nie zmienia faktu, że wszyscy na tym skorzystają.

Pozostałe