Uwaga! Śmiertelne zagrożenie na drodze

  • 09.01.2021, 10:45 (aktualizacja 09.01.2021, 21:06)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Uwaga! Śmiertelne zagrożenie na drodze
W piątek ok. Godziny 12.00 kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy drodze powiatowej relacji Puc - Grabowo, ktoś podciął piłą mechaniczną dwa drzewa. Wezwani na miejsce strażacy ścięli drzewa, natomiast policja prowadzi dochodzenie.

Wezwani na miejsce strażacy usunęli stwarzające śmiertelne zagrożenie dla poruszających się drogą pojazdów i pieszych drzewa, a kościerscy policjanci prowadzą postępowanie zmierzające do ustalenia sprawcy.

W piątek w południe zostaliśmy powiadomieni o podcięciu dwóch drzew. Nieznany sprawca podciął je na wysokości 80 cm, chyba piłą motorową dookoła. Okazuje się ,że w ten sam sposób uszkodzona kilkanaście drzew także w powiecie kartuskim.Jedno z podciętych drzew spadło na przejeżdżający samochód i go uszkodziło. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą podcięte drzewa o to, aby niezwłocznie zgłosić ten fakt strażakom bądź policjantom . Podcięte drzewa stanowią bowiem zagrożenie dla poruszających się drogą pojazdów i osób - mówi st. asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji. 

Policja prowadzi dochodzenie w celu wykrycia sprawcy tego bezmyślnego czynu. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Foto: Facebook OSP Grabowo

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Eddzio
Eddzio 11.01.2021, 10:22
Przyczyniają się do śmierci niewinnych; zabierają pobocze dzieciom i dorosłym, rosną w pasie drogowym (niszcząc korzeniami asfalt) - wyciąć wszystkie drzewa rosnące w pasie drogowym!!!
Sędzia sptawiedliwy
Sędzia sptawiedliwy 10.01.2021, 18:50
Popieram czysciciela... Niech moc bedzie z Tobą.
Xbc
Xbc 09.01.2021, 16:22
Drzewa są podcinanie w sposób mający na celu położenie kłody w kierunku pola, a nie ulicy. Dlatego podcinka drzew może mieć związek z wypadkami samochodowym na przestrzeni ostatnich 15 lat w tym powiecie, jako ukazanie niebezpieczeństwa, jakie stwarzają rosnąć wzdłuż drogi. Trzeba przeprowadzić analizę dokładnych miejsc wypadków, ich ofiary śmiertelne oraz ich powiązania. Wytypować osoby, przeprowadzić wywiad odnośnie miejsc i wykonywanej pracy, umiejętności posługiwania się piłą, a także wcześniejszych miejsc pracy w których sprawca mógł taką umiejetność nabyć.
Ktoś.
Ktoś. 09.01.2021, 19:22
Ja bym poszedł dalej i cofnął się do okresu międzywojennego. Przesłuchać wszystkich ludzi którzy tamtędy przechodzili i kiedykolwiek trzymali piłę w ręku. Potem wytypować, przesłuchać i rozstrzelać. Ewentualnie dożywocie w przypadku młodego wieku.
AdaskoDK
AdaskoDK 09.01.2021, 11:22
Jest możliwość dodania mapki z podciętymi drzewami, żeby ludzie mieli jakieś pojęcie gdzie i czego się spodziewać?

Pozostałe