Faustyna Kotłowska wyróżniona na Gali Mistrzów Sportu!

  • 11.01.2021, 10:16 (aktualizacja 12.01.2021, 13:59)
  • Redakcja koscierzyna24.info
Faustyna Kotłowska wyróżniona na Gali Mistrzów Sportu!
Kolejny sukces Faustyny Kotłowskiej! Podczas Gali Mistrzów Sportu organizowanej przez „Przegląd Sportowy” zawodniczka Olimpijczyka zwyciężyła w kategorii „Sport bez barier”.

Ubiegłoroczny pandemiczny sezon sportowy był niezwykle trudny dla wszystkich dyscyplin, ale nawet pomimo tego, Faustyna Kotłowska zachwycała wszystkich swoimi występami. Podczas mistrzostw Polski ustanowiła rekordy świata w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Aktualnie przygotowuje się do igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Statuetka, którą Faustyna otrzymała z rąk Anny Lewandowskiej to nagroda za jej niezwykłe osiągnięcia w sezonie 2020.

- Cieszę się, że te emocjonujące chwile mogę spędzić w takim towarzystwie. Bardzo mi miło, że  moje wyniki zostały docenione, ale wiem, że nie są one tylko moim osiągnięciem. Dlatego chciałam podziękować moim trenerom, którzy wierzą we mnie nawet wtedy, gdy ja w siebie nie wierzę. Dziękuję też rodzinie i znajomym, dzięki którym mogę czuć się wszędzie, mogę czuć się jak tak jak w domu, a także przyjaciołom kadrowym, bo dzięki nim, wszystkie obozy i treningi stają się bardziej kolorowe. A wszystkim sportowcom, którzy czekają na swoje najważniejsze imprezy życzę, by odbyły się bez żadnych zastrzeżeń – powiedziała Faustyna Kotłowska podczas uroczystej gali .

Sukces Faustyny to nie jedyne wyróżnienie, które w ostatnich dniach spotkały reprezentantów UKS Olimpijczyk Skorzewo. Daniel Pek zwyciężył w głosowaniu na sportowca dekady Powiatu Kościerskiego w plebiscycie organizowanym przez jedną z gazet. Dzięki temu awansował do finału wojewódzkiego. Drugie miejsce w tym samym plebiscycie zajął Łukasz Walczak.

19 - letnia Faustyna Kotłowska w 2016 roku w wyniku wypadku komunikacyjnego straciła nogę. Aktualnie jest niepełnosprawną lekkoatletką, rekordzistką Europy i świata w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem i oszczepem.

 

Foto: Polsat Sport

 

 

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alicja Konkol
Alicja Konkol 16.01.2021, 09:36
Cudownie Faustyna! Serdecznie gratuluję, życzę kolejnych sukcesów oraz spełnienia wszystkich marzeń.
jakub
jakub 11.01.2021, 10:47
Pięknie ! Gratulacje !

Pozostałe