Kościerski szpital wstrzymuje szczepienia. Nie dojechały obiecane szczepionki

  • 19.01.2021, 12:50 (aktualizacja 19.01.2021, 13:49)
  • redakcja
Kościerski szpital wstrzymuje szczepienia. Nie dojechały obiecane szczepionki pixabay.com
W piątek producent szczepionki poinformował o zmniejszeniu dostaw dla całej Unii Europejskiej. Polski rząd ogłosił, że czeka na nowy harmonogram dostaw. Do czasu jego otrzymania wstrzymuje transport 330 tys. dawek dla grupy zero. 18 stycznia na stronie kościerskiego szpitala pojawiła się informacja o tym, że zabrakło szczepionek na COVID-19. W związku z tym szczepienia dla grupy "0" zostały wstrzymane.

Informacja o braku szczepionek pojawiła się także na stronie internetowej kościerskiego szpitala:

 

 

W związku z brakiem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 z Agencji Rezerw Materiałowych czasowo wstrzymana zostaje realizacja szczepień.

Przypominamy, że w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. (szpital węzłowy) został wyznaczony jako punkt szczepień dla pracowników sektora ochrony zdrowia.

Uprzejmie zawiadamiamy, że w związku z brakiem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 z Agencji Rezerw Materiałowych na pierwszą i drugą dawkę szczepienia dla grupy "0" zmuszeni jesteśmy wstrzymać realizację szczepień dla tej grupy.

Jednocześnie informujemy, że w związku z brakiem dostaw szczepionek, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. na chwilę obecną nie prowadzi rejestracji i szczepień dla osób również spoza grupy „0”.

Powiadomimy niezwłocznie o rozpoczęciu szczepień, gdy Agencja Rezerw Materiałowych wznowi dostawy. Prosimy śledzić naszą stronę www.szpital-koscierzyna.pl Za utrudnienia przepraszamy.

redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe