Ojciec 5 dzieci, potrzebuje dawcy szpiku.Zostało 8 tygodni! Pomożesz ?

  • 25.01.2021, 12:45 (aktualizacja 20.04.2021, 13:14)
  • Mat.Nadesłane
Ojciec 5 dzieci, potrzebuje dawcy szpiku.Zostało 8 tygodni! Pomożesz ?
Ostra białaczka szpikowa – to usłyszeli w grudniu z ust lekarza. Kamilowi zostało niewiele czasu. 8 do 10 tygodni. Potem może być już za późno. Potrzebny jest genetyczny bliźniak, dawca szpiku. Sabina, mówi, że musi ratować miłość swojego życia, ojca piątki dzieci. Mistrza sztuk walki, który toczy najtrudniejszy z bojów.

On pochodzi z Sopotu, ona z Kościerzyny.

Los rzucił ich daleko od domów, do Irlandii. Wychowują pięcioro dzieci. Obydwoje prowadzą zdrowy tryb życia. On uprawia jujitsu, ona jest trenerem personalnym. Dbają o dobrą dietę, wystrzegają się używek, a jednak...


JAK RAŻENI PIORUNEM


- 17 grudnia usłyszeliśmy diagnozę „ostra białaczka szpikowa”. Ostatnie święta Bożego Narodzenia nie były szczęśliwe. Kamil obecnie przebywa w St James Hospital w Dublinie i skończył pierwszy cykl chemioterapii. Niestety, na niedobór złego, po 3 tygodniach otrzymaliśmy wyniki genetyczne, które wskazują tylko i wyłącznie przeszczep szpiku kostnego, jako jedyny ratunek dla Kamila. Ale to nie jest najgorsza informacja – mówi Sabina.


ZEGAR NIEUBŁAGANIE TYKA

 


- Szpik Kamila jest szpikiem bardzo specyficznym. W ogólnoświatowej bazie danych jest zarejestrowanych ok. 50 mln dawców szpiku, a jego szansa jest jak 1 do 5 mln. Chemioterapia nie jest w stanie pomóc Kamilowi, tak więc poszukiwania dawcy już się rozpoczęły. Mamy około 8-10 tygodni. Kamil będzie potrzebował przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego - wyjaśnia

 

IRLANDIA POMAGA, CZAS NA POLSKĘ

 

Irlandczycy żywo zareagowali na anglojęzyczny post Sabiny. Zaczęli zapisywać się do bazy dawców. Jednak specjaliści podpowiadają, że większe szanse na znalezienie genetycznego bliźniaka Kamil może mieć w Polsce. Niestety, tu akcja nie została jeszcze nagłośniona, a Sabinie trudno jest przebić się do mediów. Dlatego prosi o wsparcie.

 

POMÓŻ KAMILOWI I TYSIĄCOM INNYCH OSÓB

 

- Kamil jest wspaniałym, ciepłym, otwartym człowiekiem. Dobrym ojcem. Miłością mojego życia, moim aniołem. Zrobię wszystko, żeby mu pomóc. I pamiętajcie też, że pomagając jemu, możecie pomoc tysiącom innych osób. Na przeszczep czekają dzieci, dorośli, niektórzy tracą już nadzieję. Każdy z nas może być kiedyś w takiej sytuacji. Być może nagłaśniając tę akcję, pomagamy samym sobie w przyszłości. I mnie teraz, by on został ze mną i z dziećmi – dodaje Sabina

 

Dedykowana Kamilowi strona na FB

Mat.Nadesłane

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (70)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pioter
Pioter 20.04.2021, 23:06
Mam AB Rh+
Mogę pomóc.
Artur
Artur 17.04.2021, 20:29
Witam może pomoge
62 lata
0 RH -
[email protected]
Tomek
Tomek 16.04.2021, 19:52
Zajestrowany DKMS 0RH+
[email protected]
Weronika
Weronika 14.04.2021, 21:29
Mam B RH plus grupę krwi . Jesli trzeba pomoge mail [email protected]
Rita
Rita 14.04.2021, 14:49
BRh+ Chętnie
dawca
dawca 13.04.2021, 22:37
oddam pisać pw n [email protected]
Tomasz Radom
Tomasz Radom 06.04.2021, 07:40
Witam. Jestem zarejestrowany w DKMS, jeżeli mogę pomóc to z chęcią, 0rh+, bardzo współczuję i trzymam kciuki.
Maciek
Maciek 29.03.2021, 22:14
Mam gtupe abrh+ Moge pomuc jesli przda sie
@ Maciek
@ Maciek 30.03.2021, 08:14
Zastanowiłbym się :)
Natalia
Natalia 22.03.2021, 07:14
W mojej miejscowości tez szukali dawcy. To wieś ale duza. Ponad 8 tys. Zrobili akcje. Każdy mieszkaniec przyszedł do punktu ustawionego w centrum wsi i oddał próbkę. Znaleźli dawcę!
Barexxx
Barexxx 19.03.2021, 00:04
Wie ktoś może jak zostać dawcą????!!! I jak się to wszystko odbywa? Od dawna myślę żeby się zarejestrować...i jeśli byłaby możliwość pomóc komuś. Tylko że prowadzę dość duże przedsiębiorstwo i oderwanie na tydzień czy dwa nie wchodzi w grę
Ona
Ona 10.04.2021, 20:51
Wejdź na dkms.pl
Tam jest wszystko super opisane.
Ewa
Ewa 10.04.2021, 13:11
Wystarczy zarejestrowac sie na stronie DKMS
Ewa
Ewa 10.04.2021, 08:26
Sama rejestracja w bazie zajmuje dosłownie chwilę.
Można to uczynić w najbliższym RCKIK ewentualnie w krwiobusie podczas akcji wyjazdowej twojego RC-ku. Dane trafiają do naszej bazy POLTRANSPLANT oczywiście dostępnej na cały świat.
Sam zabieg w razie potrzeby tj. jeden dzień badań (zgodności) przyjęcie leku zwiększającego masę i na drugi dzień (kilka godzin) pobranie.
Zostaje jeszcze kwestia skąd pochodzi dawca i biorca, tu może być konieczna podróż.
Ale kto by się nad tym zastanawiał, gdy w grę wchodzi ludzkie życie.
Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
Natalia
Natalia 22.03.2021, 07:15
Proszę się zarejestrować na stronie DKMS. Przyślą próbkę. Jest tam objaśniona cała procedura
Danuśka
Danuśka 20.03.2021, 23:55
Jest strona na fb DKMS tam mozna sie zglosic ja tak zrobiłam i jestem z siebie dumna 😊przysylaja do domu koperte z 3 patyczkami pobierasz wymaz wysylasz i czekasz nic nieboli i a mozna tak wiele😊
Edyta
Edyta 19.03.2021, 08:56
Zgłoś się przez stronę internetową do DKMS.Resztę oni załatwią.Powodzenia!
Ewelina
Ewelina 13.03.2021, 21:30
Jestem w bazie DKMS krew [email protected]
Magda
Magda 12.03.2021, 22:34
Jestem w bazie DKMS moja grupa krwi B rh-
BOŻENA Jagoda-Czyrnek
BOŻENA Jagoda-Czyrnek 16.02.2021, 20:56
Niestety wciąż czekam na rejeatracje w DKMS. Trwa do trzech miesiecy. Gdybym mogla byc dawca, pomoglabym chętnie.
Piotr
Piotr 14.02.2021, 22:10
Piotr Miecznikiewicz jestem z Polski grupa krwi 0rh-jestem w dkms jakby coś pomogę
Malgorzata sadowska
Malgorzata sadowska 13.02.2021, 21:51
Jestem w bazie DKMS A rh+
AGNIESZKA
AGNIESZKA 13.02.2021, 14:20
Jestem w bazie DKMS A rh-
Przebudzony
Przebudzony 11.02.2021, 21:38
Znaleźć dobry gabinet naturopatii z biorezonansem z generatorem rpz15 lub 14, zrobić badanie, wdrożyć leczenie generatorem. Kupić zestaw chloryn sodu 28% + kwasek cytrynowy 50%, oraz podchloryn wapnia, zastosować natychmiast tymi substancjami protokół 2000 ( MMS 1 i MMS 2) z książki jima humbla, książka powinna być dostępna w internecie jako pdf.
https://allegro.pl/oferta/chlo…
https://allegro.pl/oferta/podc…
Idąc drogą medycyny, według światowej organizacji walki z rakiem macie 3% szans na wyzdrowienie. Według Jima humbla stosując jego kurację macie 90% szansy na wyleczenia IV stadium raka.
***
*** 11.02.2021, 21:32
Mam grupe0RH+jestem w pl ale pomoge tylko prosze napisac gdzie mm sie zglosic
Emil
Emil 13.03.2021, 00:41
https://www.dkms.pl/
Tamnsię rejestrują chętni chcący zostać dawcą.
Karolinka Kutno
Karolinka Kutno 11.02.2021, 21:10
Pomoge mam grupe 0 RH+
Barbara
Barbara 11.02.2021, 19:30
Mieszkam w Uk i nie wiem jak to zrobic zeby sie zapisac i sprawdzic czy Daj Boze moge byc to Ja . Razem z Partnerem mozemy sie zbadac i sprawdzic .
Didi
Didi 24.04.2021, 20:27
https://www.dkms.org.uk/
Emil