Dziemiany. Kruchy lód. Utonął 62-latek

  • 26.01.2021, 12:16 (aktualizacja 26.01.2021, 12:44)
  • Mat.Nadesłany
Dziemiany. Kruchy lód. Utonął 62-latek suwałki24.pl Zdjęcie poglądowe
Wczoraj policjanci pracowali na miejscu utonięcia 62-latka, pod którym załamał się lód. Wędkarza wyłowiono spod lodu przed godz. 1 w nocy. Policjanci apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte stawy i jeziora.

Wczoraj w godzinach wieczornych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o tym, że nad jeziorem Rzuno w Dziemianach odnaleziono rzeczy należące do mieszkańca powiatu kościerskiego.

Natychmiast w to miejsce funkcjonariusz wysłał patrol mundurowych. Policjanci na miejscu ustalili, że 62-letni mężczyzna łowił ryby na zamarzniętym jeziorze. Prawdopodobnie załamał się pod nim lód i wpadł do przerębla.

Na miejsce przybyli również strażacy z Kościerzyny. Płetwonurkowie przed godziną pierwszą w nocy wyłowili ciało mężczyzny.

Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie.

Policjanci apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki.

Zachowajmy zdrowy rozsądek i nie ryzykujmy swojego życia. Pamiętajmy również, aby pod żadnym pozorem nie pozwalać dzieciom wchodzić na lód. Porozmawiajmy z nimi o niebezpieczeństwie, jakie wiąże się z wchodzeniem na zamarznięte akweny.

 

Mat.Nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe