"Kolorowe skarpetki" wkrótce w Kościerzynie

  • 05.04.2016, 09:35 (aktualizacja 07.04.2016, 10:10)
  • admin 24
"Kolorowe skarpetki" wkrótce w Kościerzynie
8 kwietnia w kościerskiej Sali Szopińskiego zagości wystawa, którą naprawdę warto odwiedzić.

Hanna Puzdrowska – przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – koło w Kościerzynie: W piątek zostanie otwarta wystawa zdjęć portretowych poświęcona dzieciom z zespołem Downa z okazji ich święta.

 

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. To nie przypadek – ta wada genetyczna polega na wystąpieniu w 21 parze 3 chromosomów zamiast 2.

 

Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania genotypowego i społecznego, z którymi borykają się osoby z zespołem Downa.

 

Hanna Puzdrowska: Ta wystawa ma na celu pokazać, że nasze dzieci są takie same jak inne dzieciaki. Wymagają większego wsparcia, ale tak samo lubią się bawić, lubią się śmiać, chodzić do kina, do teatru, na basen, bawić się na placu zabaw. I chcemy pokazać, że każda rodzina posiadająca dziecko niepełnosprawne może tak samo cieszyć się życiem, może spełniać swoje marzenia.

 

Uroczyste otwarcie wystawy w piątek o 17.30. Odbędzie się też pokaz artystyczny, a każdy uczestnik zostanie poczęstowany torem w kształcie kolorowej skarpetki. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

admin 24

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe