Pokaz maszyn w Lubaniu

  • 05.04.2016, 10:34 (aktualizacja 07.04.2016, 10:10)
  • admin 24
Pokaz maszyn w Lubaniu
Do Lubania 1 kwietnia zjechały nowoczesne maszyny rolnicze. Pokaz był okazją do spotkania się rolników z przedstawicielami firm oraz wymiany opinii.

 

Maszyna do zbioru kamieni, rozsiewacz do nawozów, beczkowozy i oczywiście ciągniki prezentowały swoje możliwości w Lubaniu. Przyjrzenie się maszynom, które pracują w polu to dużo cenniejsze doświadczenie niż przeglądanie ofert w katalogu. Z takiego założenia wyszedł Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.


Aleksander Mach - dyrektor PODR: Nic nie zastąpi pokazu na żywo, a więc pokazu maszyny w ruchu. To jest forma, którą rolnicy szczególnie sobie cenią. Chętnie uczestniczą w tego rodzaju pokazach. My, jako PODR, jesteśmy szczególnie zadowoleni z tego, że ten pokaz odbywa się właśnie w obecnym okresie.

 

Mowa o trwającym naborze wniosków na modernizację gospodarstw rolnych. Rolnicy mogą teraz zdobyć dofinansowanie na doposażenie. Taki pokaz może im pomóc w podjęciu decyzji o zakupie. Zwłaszcza, że na miejscu obecni byli przedstawiciele firm, którzy służyli doradztwem.

 

A już wkrótce w Lubaniu znowu zrobi się tłoczno. W weekend 16 i 17 kwietnia odbędą się tu VIII Targi Ogrodnicze.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe