Nie gadaj, tylko żyj... - Zmień myślenie i zacznij żyć

  • 30.01.2021, 18:03 (aktualizacja 03.02.2021, 19:28)
Nie gadaj, tylko żyj... - Zmień myślenie i zacznij żyć
Dzisiejszym fragmentem Ewangelii podzieli się Jacek. Co jest istotne w głoszeniu Ewangelii? Dlaczego nie wystarczy tylko mówić o Jezusie?

Ewangelia (Mk 1, 21-28)

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga». Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego! » Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BYŁYMINISTRANT
BYŁYMINISTRANT 01.02.2021, 18:13
Kościół zrobił z Boga narzędzie indoktrynacji, a więc nauczania tradycji, pokory, posłuszeństwa i wdzięczności za odbieranie człowiekowi tego, co otrzymał od Boga, ROZUMU I WOLNEJ WOLI
Janek
Janek 30.01.2021, 22:17
Tak więc zamknij papę i weź się do roboty zamiast prawić dyrdymały.

Pozostałe