Z budowy obwodnicy - reportaż

  • 07.04.2016, 09:45 (aktualizacja 08.04.2016, 11:47)
  • admin 24
Z budowy obwodnicy - reportaż Adam Domański (Transprojekt)
Odwiedziliśmy budowę kościerskiej obwodnicy, by sprawdzić, w jakim stadium są prace. Po powstającej trasie oprowadzili nas Krystyna Hejmowska i Wacław Resiak z Biura Nadzoru Inwestorskiego.

O budowie rozmawialiśmy niedawno z kierownikiem projektu Sławomirem Rytlewskim, który powiedział nam, że obwodnica szybko nabiera realnych kształtów. Postanowiliśmy przekonać się o tym w terenie.

 

Przypomnijmy, że droga będzie miała 7,6 km długości. Powstaną na niej cztery węzły drogowe łączące główną arterię z drogami niższych kategorii. Przebudowane bądź wybudowane zostaną również drogi lokalne i dojazdowe o długości przeszło 10 km. Wybudowanych zostanie też 9 obiektów mostowych, w tym 4 wzdłuż i 5 nad obwodnicą. Odwiedziliśmy najciekawsze punkty na trasie i przekonaliśmy się, że prace toczą się na całej długości budowy.

 

Wacław Resiak – inżynier rezydent: Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, a nawet w niektórych zakresach wyprzedzamy trochę harmonogram.

 

Zakończyła się już wymiana gruntów i wyburzone zostały wszystkie budynki, które znajdowały się na trasie. Wciąż trwają prace archeologów, którzy w kilku miejscach odkryli znaleziska, ale nie opóźnia to prac budowlańców, którzy działają teraz na innych odcinkach.

 

Musimy natomiast przygotować się na utrudnienia w ruchu. Zamknięta została już część ulicy Towarowej, bo powstać ma tam wiadukt. To miejsce trzeba będzie omijać objazdami aż do zakończenia prac, a te mają sfinalizować się we wrześniu 2017 roku. 

 

Plan powstającej obwodnicy można znaleźć TUTAJ.

 

 

admin 24

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

do palanta z Szenajdy
do palanta z Szenajdy 12.04.2016, 23:42
Czucha bądź spokojny! Już nie wrócisz na fotel burmistrza, już nie będziesz uprawiał prywaty... Przestań wypisywać bzdury!!!
52
52 10.04.2016, 15:05
Ruszyła maszyna już nikt nie zatrzyma
Kto wejdzie pod koła ten uciec nie zdoła
mała
mała 08.04.2016, 21:45
tym ostatnim domkiem co wyburzyli był mój domek.. a mogli zostawić tyle miejsca było... poszło bo jedna osoba p. M. postanowił postawić na swoim ale i jemu nie będzie do śmiechu.. pozdrawiam te osobę
Majewski nawalił
Majewski nawalił 09.04.2016, 09:37
Majewski znowu nawalił???
do Gniewnego
do Gniewnego 11.04.2016, 10:37
tak jest wszystko zwal na Majewskiego nawet głód w Afryce...
Mark
Mark 08.04.2016, 21:09
Dokumentacje głównie przygotowali urzędnicy, część z nich podpisał Chucha a część Majewski. Najwięcej pracy wykonała GDKiA, a śmietankę chciałby spić Czucha.
Majewski bez pomysłów
Majewski bez pomysłów 09.04.2016, 09:28
Bez wątpienia jest to projekt Czuchy włącznie z zapewnieniem finansowania. I próba przypisywania sobie zasług przez Majewskiego jest kłamliwą propagandą Majewskiego.
propaganda
propaganda 11.04.2016, 10:39
hahahaha kpina... nie ma tutaj propagandy.. jedyna propaganda to ataki na Majkę... i to osoby która chce się dorwać do władzy poprzez nieczystą grę... wstyd i hańba... zmień taktykę.. bo takie działania nie są dobre i nie przybędzie Ci od nich wyborców...
andzia
andzia 08.04.2016, 20:01
A chodnik dla tychco mieszkają na przemysłowej to kiedy zrobią?od 50 lat niemogą się doczekać masakra!
Justyna
Justyna 08.04.2016, 21:10
Też na to czekam.
Kojoto
Kojoto 08.04.2016, 18:15
No to właśnie mentalność mieszkańców Kościerzyny tej dziury i dlatego się z stamtąd wyprowadziłem . Jesteście kłótliwi zawistni i chciwi
Kościerzacy to wspaniali ludzie
Kościerzacy to wspaniali ludzie 09.04.2016, 09:36
Kojoto - a ty swoją co robisz. Sam jesteś prymitywny cham. Jak Ci się w Kościerzynie nie podoba to się wynieś. Kościerzacy jeszcze za mało walczą o swoje. Trzeba krytykować to, co jest dla społeczności niekorzystne. Kościerzacy to wspaniali ludzie. Dużo napływowych kretynów jak Kojoto.
xxx
xxx 08.04.2016, 16:12
dla mnie to wygląda jak połowa obwodnicy...
rurku
rurku 07.04.2016, 23:27
Nie potrzebna inwestycja.
lp
lp 08.04.2016, 08:20
Bardzo potrzebna, nie mam zamiaru stać pół godziny w korkach by np. dojechać do szpitala.
qwertyu
qwertyu 09.04.2016, 22:50
jak dobrze pol godziny bo nawet i 1,5 stałem...
Spostrzegawczy Donosiciel
Spostrzegawczy Donosiciel 07.04.2016, 21:57
Brawo dla Kierowcy !!! 4:40 min Filmu - Wyprzedzanie na Skrzyżowaniu z Ulicą Chojnicką to RAZ !
DWA ! Ograniczenie do 40km/h oraz znak B-25 - czyli Zakaz wyprzedzania - widać, kto może to może !
Kto zgadnie jaki Mandat i ile punktów karnych dostałby "zwykły śmiertelnik " ??
kazio s
kazio s 07.04.2016, 18:53
Czucha to człowiek myślący tylko o własnym interesie! Prawda jest taka, że największe inwestycje są realizowane w Kościerzynie jak tego bufona z Szenajdy nie ma na fotelu burmistrza! Przykłady: basen, sala szopińskiego, centrum miasta, ulice: skłodowskiej, staszica, hallera... a teraz obwodnica!
a
a 08.04.2016, 11:45
Zawiść jest straszną chorobą.
j
j 07.04.2016, 21:53
Gdyby nie Czucha to obwodnicy by nie było.
ja
ja 08.04.2016, 21:07
Dokumentacje głównie przygotowali urzędnicy, część z nich podpisał Chucha a część Majewski. Najwięcej pracy wykała GDKiA, a śmietankę chciałby spić Czucha. To skandal!
07.04.2016, 20:54
Ok !on ma pecha , przygotowuje , stara sie , jeżdzi, zalatwia , a potem inni sie chwalą jacy fajni z nich władarze- no cóż taka prawda
drogowiec
drogowiec 07.04.2016, 18:50
Jak taki staruszek ma nadzór nad budową obwodnicy to wykonawca może spokojnie robić co chce!!!
JA
JA 07.04.2016, 19:15
ciekawe co ty masz w tej głowie ,chyba siano....
Kasia
Kasia 07.04.2016, 19:10
Myślę, że ten starszy Pan ma bardzo duże doświadczenie i niejeden młody człowiek mógłby się uczyć od niego
znawca
znawca 07.04.2016, 17:22
Czucha nie ma tak wielkiej zasługi jak by się wydawalo. Tak naprawdę W czasie swojej kadencji sporo spartaczył, a jeszcze wiecej tak ułożył by jeszcze wiecej skorzystal jego prywatny biznes $
Projekt Zdzisława Człuchy postępuje wspaniale
Projekt Zdzisława Człuchy postępuje wspaniale 07.04.2016, 15:52
Brawo - projekt, który przez lata przygotowywał, zapewnił finansowanie i podpisał umowę Zdzisław Człucha wspaniale postępuje. Oby Majewski tylko go nie spartaczył.
ja
ja 08.04.2016, 21:07
Dokumentacje głównie przygotowali urzędnicy, część z nich podpisał Chucha, a część Majewski. Najwięcej pracy wykała GDKiA, a śmietankę chciałby spić Czucha. To skandal!
Taki obciachowy Majewski
Taki obciachowy Majewski 09.04.2016, 13:10
Skandalem jest to, że teraz mamy burmistrza bez jaj. bez głowy i bez pomysłów.
kacha grubacha
kacha grubacha 07.04.2016, 18:55
Ten wpis jest autorstwa niejakiego Lorda Zdzisława Kosztownego z Szenajdy!!
¤♡☆
¤♡☆ 07.04.2016, 17:24
Czyżby????
luki
luki 07.04.2016, 16:44
Oczywiscie przychylam sie do tego komentaza, szczerze zal mi pana Czuchy , tak duza inwestycja , tak duza jego zasluga zeby to w ogole ruszylo, a kto inny smietanke spije, oczywiscie jesli czegos po drodze nie spieprzy
znajomy
znajomy 07.04.2016, 17:25
Skąd ta pewność???? P. Cz.

Pozostałe