Nawet 1500 zł dla każdego. Jak skorzystać z ulgi w PIT za 2020 rok

  • 17.02.2021, 12:45
  • admin 24
Nawet 1500 zł dla każdego. Jak skorzystać z ulgi w PIT za 2020 rok
Składając tegoroczną deklarację podatkową PIT 2020, warto pamiętać o skorzystaniu z szeregu ulg. Jedną z nich to ulga na internet. Okazuje się, że można odliczyć nawet 1520 zł.

Zbliża się okres rozliczenia podatku za rok 2020 i chociaż ten proces wymaga wysiłku i formalności to, warto przyłożyć się do wypełniania dokumentu. Dzięki temu można dostać dosyć duży zwrot gotówki.

PIT za rok 2020 - o czym trzeba pamiętać?

Jako podatnicy możemy skorzystać z takich ulg, jak ulga na dziecko, czy ulga na internet.

Niewiele osób pamięta o tej możliwości, uznając, że pieniądze nie będą warte czasu poświęconemu na wypełnienie dokumentów, ale okazuje się,że dzięki temu możemy zyskać z powrotem nawet 1500 zł.

Ulga na internet -  1520 złotych dla kogo ?

Ulga internetowa pozwala na odliczenie od przychodu lub dochodu wydatków, które ponieśliśmy za internet w ostatnim roku podatkowym. 

Co prawda nie oznacza to zwrotu pieniędzy za sprzęt, ale możemy uwzględnić w ramach ulgi na internet wydatki na internet mobilny, stacjonarny lub ten w naszym telefonie. 

W celu odliczenia ulgi podatkowej podatnik powinien mieć dokument potwierdzający wydatki  poniesione na internet w rozliczanym roku podatkowym. 

Według danych podawanych przez KAS, dowodem może być każdy dokument potwierdzający poniesienie wydatku, z którego jasno wynika kto, komu oraz ile zapłacił. 

W przypadku, gdy płacimy jedną fakturę za pakiet usług, w dokumencie powinny znaleźć się wyszczególnione konkretne pozycje. 

Ważne jest to, że w jednym roku podatkowym nie możemy odliczyć więcej niż 760 zł. 

Ulga jest limitowana i skorzystać można z niej dwa razy dzięki czemu łącznie za  internet odzyskamy 1520 zł.

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ppp
ppp 19.02.2021, 12:19
Przestańcie rozsiewać takie bzdury!
Ulga na internet to odliczenie od dochodu a nie od podatku. Czyli nie odzyskamy żadnego 1520 zł tylko co najwyżej licząc na skróty 17% tej kwoty

Pozostałe