Kościerzyna. Specjalna ankieta pokaże czy oddychamy czystszym powietrzem

  • 23.02.2021, 12:57 (aktualizacja 23.02.2021, 14:36)
  • admin 24
Kościerzyna. Specjalna ankieta pokaże czy oddychamy czystszym powietrzem
W 2020 roku w Kościerzynie zakończyła się realizacja programu poprawy jakości powietrza. Program był realizowany od 2012 roku. Jego celem była redukcja emisji spalin o 20%. Czy ten cel osiągnięto ? To pokaże ankieta, którą władze miasta rozsyłają do mieszkańców.

Od lipca 2012 roku w Kościerzynie realizowany jest program ochrony powietrza pod nazwą. :  "Plan działań na rzecz zrównoważonej energii dla miasta Kościerzyna” .
Program zaplanowany na 10 lat zakładał redukcję emisji zanieczyszczeń o 20%. 

Zakładana redukcja emisji zanieczyszczeń była realizowana między innymi przez termomodernizację i wymianę źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej, budynkach prywatnych oraz modernizację transportu publicznego, budowę obwodnicy oraz ścieżek rowerowych. Program przewidywał także rozbudowę na terenie miasta, miejskiej sieci ciepłowniczej oraz sieci gazowej. Czy udało się zatem osiągnąć zakładany cel pokaże ankieta, którą władze Kościerzyny udostępniły na swojej stronie internetowej.

Z zapowiedzi burmistrza wynika, że tak naprawdę przełomowym momentem będzie rok 2024, do którego ma nastąpić masowa wymiana niskiej jakości pieców, które nie osiągają klasy 3, później w 2026 r. nastąpi wymiana pieców klasy 4 i 5 i ostatecznie w roku 2030, wszystkie budynki będą musiały być ogrzewane źródłami ekologicznymi. W tym miejscu należy zadać pytanie: kto za to zapłaci ?

Okazuje się, że już dzisiaj istnieje szereg programów, dzięki którym możemy uzyskać znaczne dofinansowanie. Wystarczy zgłosić się do kościerskiego magistratu, gdzie urzędnicy wypełnią za nas wszystkie dokumenty.

Czasu wbrew pozorom pozostało niewiele, więc warto skorzystać z możliwości dofinansowania i już dzisiaj pomyśleć o modernizacji swojego pieca.

 

Link do ankiety online : TUTAJ

Ankieta do pobrania : TUTAJ

Po wypełnieniu w wersji elektronicznej ankietę należy wysłać na adresy: [email protected] oraz [email protected] do 15 marca 2021r.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kościerzyna
Kościerzyna 2 dni temu, 07:14
Na małej kolejowej nie ma czym oddychać. Kopciuch goni kopciuch. Jeden dom z letnej potrafi zadymić całą letnią wiosenną i pół małej kolejowej. A gaz mają pod nosem. Nie wiem.z czym mają problem. Przyłączenie się do sieci gazowej niejest drogie. Ale cóż , jak mi mówiła jedna mieszkanka z letniej dziadek palił węglem ojciec palił to i ja palę.co tam gaz jeszcze wybuchnie...
specjalista
specjalista 24.02.2021, 15:15
Smrody z oczyszczalnie oczyszczają zanieczyszczone powietrze,więc mamy powietrze czyste.
ZOFIA
ZOFIA 23.02.2021, 19:56
JECHAŁAM 10 MINUT TEMU KOŚCIERSKĄ OBWODNICĄ-ŚMIERDZI OD OCZYSZCZALNI,ŻE MOŻNA WYMIOTOWAĆ- CZY TO JEST ŚWIEŻE POWIETRZE?????

Pozostałe