Uwaga panie! Specjalnie dla Was darmowe szkolenia i planowanie kariery, czyli "Marzec na Obcasach"

  • 26.02.2021, 11:52 (aktualizacja 26.02.2021, 14:15)
  • Źródło: pomorskie.eu
Uwaga panie! Specjalnie dla Was darmowe szkolenia i planowanie kariery, czyli "Marzec na Obcasach"
W ramach cyklu Marzec na Obcasach kobiety z całego województwa bez wychodzenia z domu mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach rozwojowych, omówić swoje pomysły na karierę z doradcami zawodowymi i skorzystać z profesjonalnego coachingu. Tegoroczna edycja odbywa się w systemie on-line. Pierwsze spotkania już 1 marca. Kościerski Urząd Pracy zaprasza na cykl wykładów online od 15 do 19 marca.

Większość z zaplanowanych webinarów ze specjalistami i konsultacji indywidualnych z doradcami zawodowymi odbywać się będzie w formule zdalnej, ale niektóre odbędą się stacjonarnie, w małych, pięcioosobowych grupach.

Wśród tematów zajęć są m.in. sztuka autoprezentacji, zakładanie własnej działalności gospodarczej, podstawy teorii talentów Gallupa czy zagadnienia rekrutacji on-line. Wszystkie spotkania są bezpłatne, jednak w większości przypadków obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Pełen program oraz linki do zapisów można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

– Zapraszam mieszkanki Pomorza by, szczególnie w tym niełatwym czasie, zadbały o siebie i swoje potrzeby – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – W tej chwili wszyscy mierzymy się z nowymi wyzwaniami na rynku pracy, a warunki społeczne i gospodarcze wymagają od nas gotowości do zmian. Urzędy pracy w naszym regionie koncentrują się teraz głównie na pomocy pracodawcom i przedsiębiorcom, ale nie chcieliśmy rezygnować z naszego corocznego wydarzenia i inspirujących spotkań – zaznacza Struk.

Nowością jest zmiana formuły na wydarzenia on-line. Łącznie w 16 lokalizacjach regionu odbędzie się 45 spotkań.

– Pomoc kobietom w zdobyciu umiejętności, które pozwalają skutecznie poruszać się na rynku pracy, by łatwiej im było podjąć i utrzymać zatrudnienie, od lat jest wyzwaniem dla urzędów pracy – mówi Izabela Jezierska, p.o. dyrektora WUP w Gdańsku. – Kobiety w regionie pomorskim wciąż są w specyficznej sytuacji, jeśli chodzi o aktywność zawodową. Często nie ze względu na wykształcenie czy predyspozycje do podjęcia pracy, ale z powodu konieczności sprawowania opieki nad dziećmi i osobami starszymi. Dodatkowo pandemia, związane z nią okresowe zamknięcie gospodarki oraz placówek opiekuńczych, wpłynęła na spadek aktywności zawodowej Pomorzanek. W takiej sytuacji na rynku chęć zdobywania nowych kompetencji umiejętność funkcjonowania w systemie pracy zdalnej czy prowadzenia konwersacji online zaczynają być wysoko punktowane przez pracodawców – tłumaczy Jezierska.

 

Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie zaprasza w dniach 15-19 marca.

Kobieta na rynku pracy - konsultacje indywidualne
Prowadząca: Monika Lipka-Doczyk, Anna Stencel – doradczynie zawodowe

Kontakt : tel.  58 686 58 88

Zapisy w sieci :  TUTAJ

Organizatorem Marca na Obcasach jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku we współpracy z powiatowymi urzędami pracy i Akademickim Biurem Karier Akademii Pomorskiej w Słupsku.

 

 

Źródło: pomorskie.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe