Kolorowe skarpetki - otwarcie wystawy

  • 11.04.2016, 13:39 (aktualizacja 14.04.2016, 13:25)
  • admin 24
Kolorowe skarpetki - otwarcie wystawy
Kolorowe skarpetki to symbol solidarności z osobami z zespołem Downa oraz tytuł wystawy, która 8 kwietnia zagościła w kościerskiej sali Szopińskiego. Bohaterowie fotografii udowadniają, że osoby dotknięte zespołem potrafią cieszyć się życiem.

Głównym organizatorem wystawy była Hanna Puzdrowska – przewodnicząca kościerskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

 

Hanna Puzdrowska: Bohaterami tych zdjęć są nasze wyjątkowe dzieci. Chcemy pokazać poprzez tę wystawę, że bardzo je kochamy i żeby ludzie wiedzieli z czym wiąże się wychowywanie dziecka niepełnosprawnego, że jesteśmy szczęśliwi. Chcemy pokazać światu, że nie trzeba się bać naszych dzieci, że mogą one spokojnie uczestniczyć w życiu społecznym, bez problemu nawiązywać kontakty z rówieśnikami, z koleżankami, kolegami, że, właściwie, życie z dzieckiem niepełnosprawnym jest taki samo jak wszystkich rodzin, tylko troszeczkę więcej musimy im  czasu i wsparcia poświęcać.

 

Autorami fotografii jest małżeństwo państwa Narkunów. To pracownicy Specjalnego-Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kościerzynie Portrety, opatrzone tekstami autorstwa Krystyny Stroynowskiej, powstały w trakcie dwóch sesji.

Beata Narkun: Dzieci były wspaniałe, bardzo spontaniczne, Myślę, że najwdzięczniejsze obiekty do fotografowania, to właśnie dzieci z zespołem Downa, dlatego, że one są bardzo spontaniczne, one nie udają, nie kreują się na nikogo, one są po prostu sobą. To było bardzo ciekawe dla nas doświadczenie.

 

Podczas uroczystego otwarcia wystawy odczytany został wiersz „Zespół 21”, który specjalnie na tę okoliczność napisała Anna Ewa Klimowicz.

 

Atrakcję przygotowali też podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Grupa teatralna Mały Baj przygotowała i zaprezentowała dwa utwory taneczne.

 

Wystawę można oglądać w holu kina do czwartku 14 kwietnia.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe