Nauka hybrydowa w kościerskich szkołach. Na czym będzie polegała

  • 11.03.2021, 19:14 (aktualizacja 12.03.2021, 11:42)
  • admin 24
Nauka hybrydowa w kościerskich szkołach. Na czym będzie polegała pixabay.com
Ministerstwo Edukacji w wyniku znacznego wzrostu liczby zachorowań jest zmuszone do wprowadzenia nauki hybrydowej dla klas 1-3. Oznacza to połączenie zdalnego i stacjonarnego sposobu nauczania. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie. Celem nauki hybrydowej jest ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa w szkołach. W Kościerzynie dzieci mogą pozostać w szkołach .

Przypomnijmy, że nauka zdalna została wprowadzona w całym kraju 28 października ubiegłego roku. Do 17 stycznia 2021 roku, czyli do końca ferii zimowych, wszyscy uczniowie uczyli się w domach. Od 18 stycznia do nauki stacjonarnej mogli powrócić najmłodsi , czyli uczniowie z klas 1-3.  Podczas konferencji prasowej 11 marca Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział kolejne zmiany dotyczące trybu nauki. Od 15 marca nauczanie hybrydowe obowiązuje klasy 1-3 w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim mazowieckim i lubuskim. 

Na czym polega "Nauka hybrydowa"

Jest to połączenie zdalnego i stacjonarnego trybu nauczania. W praktyce oznacza to, że część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie.. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można skutecznie ograniczyć ilość uczniów w budynkach szkolnych i sprawniej izolować ich od siebie, minimalizując w ten sposób ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.  

Jak będzie w kościerskich szkołach ?

Okazuje się, że w kościerskich szkołach podstawowych nauka hybrydowa będzie wyglądała inaczej. Jak informuje naczelnik Biura Obsługi Placówek Oświatowych - Alicja Kirstein , to w gestii dyrektorów pozostaje decyzja o tym, czy uczniowie mogą się uczyć w szkole. Z uwagi na to, że jest wiele klas pustych, możemy rozdzielić dzieciaki tak, aby zachowując zasady reżimu sanitarnego umożliwić uczniom naukę w szkole. Obecnie taką decyzję podjęto we wszystkich kościerskich placówkach, co z pewnością ucieszy rodziców.

Jak długo potrwa ?

Na to pytanie nikt nie jest w stanie dzisiaj odpowiedzieć. Nauka hybrydowa w pomorskim potrwa na pewno do 28 marca, wtedy rząd zdecyduje co dalej. Wszystko zależy bowiem od ilości  zachorowań. Minister Zdrowia  zaznaczył, że wprowadzone od połowy miesiąca obostrzenia i zmiany na razie w kilku  województwach, także te dotyczące trybu nauki, w przyszłości mogą objąć nawet całą Polskę.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gosc
gosc 15.03.2021, 10:56
Cały czas mówiono że na tydzień, to skąd nagle że do 28 marca?
Kinga
Kinga 12.03.2021, 20:27
Niestety to już nieaktualne. Zgodnie zza późno wydanym Rozporządzeniem men nakazał siedzieć połowie dzieciom w domu przed komputerem. choćby w szkole była 30 dzieci razem a pomieszczeń było 25 to i tak trzeba zrobić co "mondrzejsi wymyślili), choć chciałoby się powiedzieć wymodlili.

Pozostałe