Powiat i gminy chcą remontu dróg

  • 12.04.2016, 12:41 (aktualizacja 14.04.2016, 13:24)
  • admin 24
Powiat i gminy chcą remontu dróg
Powiatowi radni podjęli decyzję o przystąpieniu do realizacji dwóch inwestycji drogowych. Pierwsza to budowa drogi gminnej we Wielu, druga: przebudowa drogi gminnej na odcinku Wielki Klincz- Wielki Podleś.

Wyjątkowo krótka była poniedziałkowa sesja Rady Powiatu. W porządku obraz znalazły się tylko dwie uchwały. Obie dotyczyły przystąpienia powiatu do wspólnej realizacji zadań z Gminą Karsin i Gminą Kościerzyna.

 

W obu kwestiach radni byli jednogłośni i bez sprzeciwu podjęli decyzję o partnerstwie na rzecz budowy tych dróg. Oznacza to, że w 2017 r. na te dwie drogi z powiatowego budżetu przekazanych zostanie ponad 40 tysięcy złotych. Wszystko po to, by gminy mogły starać się o dodatkowe punkty w ramach partnerstwa.

 

Alicja Żurawska - starosta kościerski: Jeśli chodzi o Gminę Kościerzyna, to do 15 kwietnia trzeba w ramach PROW złożyć wnioski.Gmina Kościerzyna podjęła decyzję o całkowitym remoncie i rozbudowie drogi na odcinku Wielki Klincz-Wielki Podleś na odcinku 3,5 km za łączną kwotę ponad 3 milionów złotych.

 

Kilometr drogi będzie więc kosztował milion złotych. Trasa ma być wyremontowana na najwyższym poziomie. Teraz wszystko zależy od tego, jak zostaną zweryfikowane wnioski.

 

Alicja Żurawska: W maju, w czerwcu będziemy już wiedzieli, czy Gmina Kościerzyna otrzymała te środki, tak samo Gmina Karsin, no i my. My również się staramy o drogę powiatową Mały Klincz - Wielki Klincz.

 

O tym, że remonty są potrzebne doskonale wie każdy, kto choć raz jechał trasą przez Wielki Klincz.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Samorządowiec
Samorządowiec 19.04.2016, 18:22
Do Wyborcy! Obejrzyj filmik to Pana Lizakowskiego na sesji zobaczysz. Nie rozumiem tylko skąd to pytanie. Skoro jest radnym to chyba naturalne,że na ogół uczestniczy w sesjach, chyba że jakieś nadzwyczajne okoliczności mu to uniemożliwią.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.04.2016, 09:14
Ich chyba pogięło !!!!! Co oni chcą od tej drogi ??? A droga mały klincz Dębogóry ??? przecierz tego nie można nazwać drogą, to chcą remontować drogę w miarę dobrym stanie , to jest chore !!!!! !!!!!!!
Bili
Bili 13.04.2016, 08:27
Na terenie Wielkiego Klincz jest bardzo dużo firm transportowych. Z przybliżonych obliczeń jest tam tabor rzędu 200 składów. Podatek od takiego składu wynosi 4000 zł nie licząc podatku dochodowego. 200 x 4000 = 800 000 zł rocznie, na co są one wydawane, jeśli w Wielkim Klinczy niema od lat większych inwestycji, tylko remont sali wiejskiej.
Bili
Bili 13.04.2016, 01:10
Wielki Klincz - Wielki Podleś? A co wy chcecie od tej drogi. Lepiej się weźcie za odcinek Mały Klincz - Dębogóry, którego już prawie niema bez łaty na łacie, załataną łatą, w której jest dziura.
darek
darek 12.04.2016, 21:43
szczerze Powiat jest tutaj tylko słupem! kasa pochodzi od gmin.
to zresztą szefowa zarządu powiatu robi najlepiej!
wyborca
wyborca 12.04.2016, 18:18
a gdzie radny Piotr Lizakowski??????????????
bk
bk 12.04.2016, 20:17
W lesie haha
Ona
Ona 12.04.2016, 17:01
A w przyszłym roku powiedzą że droga Mały Klincz - Wiielki Podleś będzie wyremontowana w 2018r. A przed wyborami to dopiero będą remonty :)... Pozdrawiam
Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy 12.04.2016, 16:17
zrobiliby w końcu porządnie drogę z Małego Klincza do Dobrogoszcza, wystarczyłoby ją wyłożyć chociaż płytai betonowymi, bo gruntowa nie daje rady przy tym obciążeniu. Setki osób byłoby zadowolone, podwozia samochodów i gminnego autobusu codziennie dowożącego dzieci do gimnazjum w Klinczu też.
Wasz radny Andrzej
Wasz radny Andrzej 13.04.2016, 10:55
NIE chciał robić tej drogi. Wolał inną w Zieleninie
Maciek
Maciek 12.04.2016, 15:10
Ja mam pytanie do Pana Jana Ditrich zasiadającego w Radzie Powiatu- co Pan zrobił dla KDK-u, dla Big bandu,dla spoleczności lokalnych muzyków, co Pan w ogóle robi-bardzo prosimy się pochwalić na stronie KDK-u bądź na portalu.Lubie bardzo Pan się wypowiadać do kamery więc bardzo proszę o szczery rachunek sumienia i odpowiedź na postawione pytania.Jeszcze pytanie tego typu.: czy nie czuje Pan ,że czas najwyższy oddać komuś pałeczkę i odejść z twarzą ? Jest pan bardzo mądrym mężczyzną , posiadającym bardzo dużą wiedzę ale niestety dyrektorowanie Pana poddajmy pod głosowanie ponieważ od lat robi Pan to samo i nie słucha tego co społeczność Kościerska ma Panu do powiedzenia. Zobacz Pan Stężycę.Aż się rumienie jako Kościerzak - bo mi wstyd ,że wioska zabija miasto skalą organizacji imprez.Pozdrawiam.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 13.04.2016, 08:24
Karina wszyscy wiedzą, że to Ty. Po co to robisz. Jako miejska radna i tak nie możesz szefować miejską jednostką.
Ciekawy
Ciekawy 12.04.2016, 14:16
Po co Janta z Szejbą tam siedzą, skoro dla Dziemian nic nie ma?

Pozostałe