Małgorzata Zwiercan wyrzucona z klubu Kukiz'15

  • 14.04.2016, 14:41 (aktualizacja 19.04.2016, 12:01)
  • Krzysztof Wencki
Małgorzata Zwiercan wyrzucona z klubu Kukiz'15
Cała Polska mówi o pomorskiej posłance Małgorzacie Zwiercan. Reprezentantka naszego okręgu podczas czwartkowego wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego zagłosowała nie tylko w swoim imieniu, ale też za Kornela Morawieckiego. Klub już wyciągnął konsekwencje, a może to być tylko początek kłopotów gdynianki.

O niedźwiedzią przysługę poprosił Małgorzatę Zwiercan kolega z Kukiz'15 - Kornel Morawiecki, który miał źle się poczuć i poprosić posłankę o oddanie głosu w jego imieniu. Problem w tym, że takie zachowanie jest niezgodne z prawem. Bohaterowie zamieszania twierdzą, że nie zdawali sobie z tego sprawy.

Rzecznik klubu Kukiz'15 poinformował, że Małgorzata Zwiercan została wykluczona z klubu, a jego członkowie będą apelowali do posłanki o zrzeczenie się mandatu poselskiego. Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiadają, że złożą w sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Przed wyborami Małgorzata Zwiercan była gościem programu "Przesłuchanie". Wywiad można obejrzeć TUTAJ.

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LOL
LOL 28.04.2016, 18:55
Malgorzata Zwiercan aktualnie:
...9 interpelacji m.in. do Ministra Obrony Narodowej w sprawie powrotu, przeniesienia dowództwa Marynarki Wojennej z Warszawy do Gdyni; do Ministra Środowiska w sprawie finansowego wsparcia dla gmin Lipusz, Kościerzyna, Dziemiany, Karsin, Stara Kiszewa położonych na obszarach Natura 2000 w pow. kościerskim w woj. pomorskim; do Ministra Budownictwa i Infrastruktury w sprawie budowy drugiego toru kolejowego oraz elektryfikacji linii kolejowej Gdynia - Kościerzyna; w sprawie wdrożenia ogólnopolskiego programu budowy i remontu dróg lokalnych (gminnych i powiatowych); w sprawie zmiany kategorii drogi wojewódzkiej nr 235 i nr 214 na kategorię drogi krajowej i do Ministra Sprawiedliwości w sprawie przywrócenia Sądu Pracy w Kościerzynie.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 19.04.2016, 08:47
Do ... realista, obserwator i jego klonów i innych znawców prawa ..... powiedzcie mi, w którym miejscu jest napisane, że poseł musi osobiście głosować. Inny problem to taki, że poseł ma prawo i obowiązek głosowania a nie uprawianie sztuczek i kuglarstwa w stylu PO i innych oszustów. Adwersarzy proszę o zapoznanie się z regulaminem Sejmu a dopiero wtedy wypisywanie opinii. Pozdrawiam Panią Zwiercan, chociaż nie głosowałem na nią.
do fachowca od wszystkiego
do fachowca od wszystkiego 19.04.2016, 14:50
Art. 271 Kk. W języku prawniczym jest to określane jako fałszerstwo intelektualne, a bardziej potocznie jako poświadczenie nieprawdy. Przepis ten mówi, że funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Natomiast art. 231 K. k., mówi o nadużyciu uprawnień przez funkcjonariusza. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Nie można zatem, upoważnić kogoś do głosowania, chyba że przewidywałaby to ustawa. Tutaj ustawa nie przewiduje czegoś takiego, żeby ktoś za kogoś mógł głosować. Chciałeś przepisy to masz.
anonimus
anonimus 21.04.2016, 08:34
Widzę, że jakiś kościerski Rzepliński się nam objawił ha, ha, ha.
do anonimusa
do anonimusa 21.04.2016, 12:29
Objawił nie objawił, ale niestety, albo stety ma rację. Twarde prawo ale prawo.
realista
realista 18.04.2016, 21:46
To jest porażka i żenada, aby ktoś takiego pokroju był posłem...............
BM
BM 15.04.2016, 19:10
Nie ma wstydu dla Kościerzyny przez Panią Zwiercan.
Tutaj odchodzą lepsze szopki i za to mogą się niejedni z władz byłych i obecnych nie tylko wstydzić !
Ale po nich to spływa.
wfgh
wfgh 21.04.2016, 15:16
wstyd! Była posłanka pokazuje jakie sa władze w naszej kościerzynie... kopiuj- wklej...
Zet
Zet 14.04.2016, 22:21
Pani Małgorzata stanęła dzisiaj (mimo wszystko) po dobrej stronie sceny politycznej. Zachowała się ja patriotka, a nie jak szmata... Szacun dla Pani Pani Małgosiu!
kots
kots 16.04.2016, 06:59
Czyli jak ktoś jest oszustem to staje po dobrej stronie ?
Do Zet
Do Zet 15.04.2016, 08:15
Po dobrej? Czyli jakiej? Po tej co łamią prawo?
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 15.04.2016, 08:06
100/100
obserwator
obserwator 14.04.2016, 20:22
Już się zaczyna, tu artykuł o Zwiercan a wy już sztaple do siebie. A teraz do artykułu. Ludzie będą mieli nauczkę, żeby nie głosować na kogoś, kogo się w ogóle nie zna. Wiadomo są zwolennicy jak i przeciwnicy Karczewskiego i Męczykowskiego, ale swoi. Za klasykiem "Wróg? A wróg! Ale mój, swój, nasz – na własnej krwi wyhodowany!"
precz z PO
precz z PO 14.04.2016, 22:39
Wypasieni przy korycie, podawani jako wybawcy. ŚMIECH.
Co robią dla mieszkańców poza swoim interesem.
Może czas nową świeżą krew. Skoro niema jej u nas, to co stękasz?
do Obserwatora
do Obserwatora 14.04.2016, 20:33
W końcu coś mądrego napisałeś. Podziwiam to. Tylko jedna rzecz to nie wróg, ale konkurent polityczny. Trzeba się szanować, a nie niszczyć. Bo zgoda buduje ;p
do powyżej
do powyżej 14.04.2016, 20:37
To tylko cytat z filmu. Dlaczego piszesz w końcu? Zawsze piszę mądre rzeczy tylko pod różnymi nikami.
zgoda  buduje
zgoda buduje 14.04.2016, 21:42
nie zawsze piszesz mądrze, czasami uszy więdną jak czytam co piszesz, szczególnie wtedy gdy Twoja agresja dochodzi do zenitu... a ten cytat znam i lubię...
do powyzej
do powyzej 15.04.2016, 08:10
Porażka, znasz mnie pewnie
heheszki
heheszki 14.04.2016, 19:14
co za siara
ktoś
ktoś 14.04.2016, 17:48
Męczyk, dobry chłop, lepszy trener, ale to za mało. Karczewski będzie lepszym posłem Ziemi Kościerskiej.
ja
ja 14.04.2016, 17:46
Wstyd dla Kościerzyny. A tak zacny mąż i zasłużony dla Polski i "Solidarności". Pani poseł nie potępiam, ale przede wszystkim nie rozumiem i zgadzam się Markiem. Zupełnie było to niepotrzebne .....
Mark
Mark 14.04.2016, 17:06
Teraz bardzo żałuję. Wybraliśmy znikąd Zwiercan, która niewiele zrobiła dla Kościerzyny, a dużo lepszym posłem byłby Karczewskim, który sprawdził się wielokrotnie z dobrej strony.
Popieram Męczykowskiego
Popieram Męczykowskiego 14.04.2016, 17:22
Dużo lepszym posłem był by pan Męczykowski, który działał i nadal działa na rzecz miasta i regionu. W Kościerzynie miał najwięcej głosów i właśnie takie osoby warto promować, bo one nie odwrócą się od naszego miasta, takie osoby będą działać dla nas..
Olo
Olo 14.04.2016, 17:48
Ile dostałeś za to, że to napisałeś?
do OLO
do OLO 14.04.2016, 19:55
Jeżeli piszesz za kasę.. to rozumiem dlaczego piszesz takie negatywne komentarze.. i popierasz pana Karczewskiego..
Olo
Olo 17.04.2016, 08:31
Ty to masz sieczkę zamiast mózgu... Masakra. Karczewskiego ani całego srajPiSu nie POpieram, ale żeby tak wchodzić w tyłek Meczykowskiemu, tak jak robisz to perfekcyjnie bez masła TY, to sorry, ale mam godność.
52
52 14.04.2016, 16:53
"Głos kraju mataczy - to my Polacy
Głos kraju bez pracy - to my Polacy
Tu żyjąc walczysz - to my Polacy
Wiesz co to znaczy - to my Polacy
Bez wódki grymasy - to my Polacy
Stale bez kasy - to my Polacy
Wieczne cwaniaki - to my Polacy
Wiesz co to znaczy - to my Polacy"
Coś podobnego.
Coś podobnego. 14.04.2016, 16:49
Pani posłanka Zwiercan i pan poseł Morawiecki " nie wiedzieli", że takie działanie jest niezgodne z prawem... I to ma ich usprawiedliwiać ! a zwykły szary obywatel musi wiedzieć wszystko, bo nawet jak nie wie, to i tak beknie, bo przecież obowiązuje zasada IGNORANTIA IURIS NOCET, czyli NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI. To żart , zlekceważono nas wszystkich, wręcz napluto nam w twarz, pokazując tak jawne lekceważenie prawa. Oboje posłowie powinni być usunięci z Wiejskiej i to biegusiem.
Kornel
Kornel 14.04.2016, 16:01
Wstyd na całą Polskę.
rurku
rurku 14.04.2016, 15:42
Wielkie halo o nic.
Prawo nie sprawiedliwość
Prawo nie sprawiedliwość 14.04.2016, 16:25
o jakie nic? To jest zwykłe fałszowanie przebiegu wyborów, złamanie prawa.

Pozostałe