„Chcę zmienić jeden ciąg chodnikowy na rynku”

  • 15.04.2016, 09:39 (aktualizacja 22.04.2016, 14:58)
  • admin 24
„Chcę zmienić jeden ciąg chodnikowy na rynku”
Zapraszamy do obejrzenia "Przesłuchania", którego gościem jest burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

Zaczęliśmy rozmowę od KOS-EKO. Spółka ponownie otrzymała pomoc od miasta, w postaci zwolnienia z podatku od budowli. To sposób na zminimalizowanie podwyżek cen za wodę i ścieki, które jednak są nieuniknione i wejdą w życie jeszcze w tym roku. 

 

W KDK została otwarta nowa świetlica dla seniorów, a co z Domem Dziennego Pobytu? Czy i gdzie powstanie?

 

Czy wybrano już wykonawcę budynku socjalnego?

 

Poprosiliśmy burmistrza o skomentowanie słów radnej Katarzyny Knopik, która stwierdziła niedawno, że "niewiele się dzieje w naszym mieście".

 

Pierwszego kwietnia przygotowaliśmy dla naszych Widzów żart o wymianie nawierzchni rynku. Okazało się, że duża część mieszkańców na to liczy. Podczas kampanii wyborczej Michał Majewski zauważał, że poruszanie się po centrum miasta jest problemem i trzeba się tym zająć. Ale niewiele się zmieniło. Okazuje się, że burmistrz ma plany względem remontu części nawierzchni.

 

Europa dyskutuje o imigrantach i uchodźcach. Polskie władze sprzeciwiają się ich przyjęciu, a jak włodarz Kościerzyny podchodzi do tych kwestii? Czy nasze miasto byłoby gotowe na przyjęcie imigrantów, gdyby taki scenariusz miał wejść w życie?

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (111)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zawiedziony
zawiedziony 31.05.2016, 11:11
Niestety sam przekonałem się,że Pan Majewski nie jest uczciwym i słownym człowiekiem.Obiecał mi jedno a gdy wyszedłem z jego gabinetu zrobił co chciał, albo zrobił co inni mu podpowiedzieli. Nie jest Pan burmistrzem, który zasługuje na drugą kadencję. No i ten Pana podsłuchiwacz Jacuś - przecież on Pana kompromituje, no chyba że lubi Pan jak ktoś znosi Panu ploty i na tej podstawie podejmuje Pan decyzje.
do kandydata
do kandydata 31.05.2016, 11:41
Widać, że napisała to osoba, która szkaluje pana Majewskiego. Widać tutaj mocny pęd do władzy, jednak nie w taki sposób proszę prowadzić kampanię szanowny Panie
panie majewski
panie majewski 25.05.2016, 09:19
czy to prawda, że podał pan nazwiska pani Dargacz i pana Narloch na listę partyjną ludzi do zatrudnienia?
mieszkanieckoscierzyny
mieszkanieckoscierzyny 28.04.2016, 05:33
marazm ,marazm nuda, flaki z olejem, władza bez jaj,aż się pisać nie chce
nic na siłę
nic na siłę 28.04.2016, 06:10
to po jaką cholerę piszesz?? Przestań się zmuszać.
Czy Majewski zrobi porządek??? Czy jak zwylke położy na wszystko lachę???
Czy Majewski zrobi porządek??? Czy jak zwylke położy na wszystko lachę??? 27.04.2016, 23:17
Czy Majewski zrobi w końcu porządek ze szkołą w Inkubatorze??? Czy jak zwykle położy na wszystko lachę???
Czy Majewski zrobi porządek??? Czy jak zwylke położy na wszystko lachę???
Czy Majewski zrobi porządek??? Czy jak zwylke położy na wszystko lachę??? 27.04.2016, 23:17
Czy Majewski zrobi w końcu porządek ze szkołą w Inkubatorze??? Czy jak zwykle położy na wszystko lachę???
Czy Majewski zrobi porządek??? Czy jak zwylke położy na wszystko lachę???
Czy Majewski zrobi porządek??? Czy jak zwylke położy na wszystko lachę??? 27.04.2016, 23:17
Czy Majewski zrobi w końcu porządek ze szkołą w Inkubatorze??? Czy jak zwykle położy na wszystko lachę???
Czy Majewski zrobi porządek??? Czy jak zwylke położy na wszystko lachę???
Czy Majewski zrobi porządek??? Czy jak zwylke położy na wszystko lachę??? 27.04.2016, 23:16
Czy Majewski zrobi w końcu porządek ze szkołą w Inkubatorze??? Czy jak zwykle położy na wszystko lachę???
ciekawe
ciekawe 25.04.2016, 15:03
http://www.monitor-koscierski.…
Na
Na 24.04.2016, 16:04
Burmistrzu przestan w koncu robic pogaduszki tylko zabieraj sie do prycy aby pomoc seniorom godnie zyc !
Ati
Ati 24.04.2016, 16:02
Burmistrzu kawe i herbatke zachowaj dla siebie. Pozwalasz KOS- Eko i TBS-om wyciagac seniorom kase z portfela to nie musisz tutaj swiecic oczami !
olo
olo 22.04.2016, 12:22
Asystent burmistrza to przerost formy nad treścią . Ja bym go ni dał nawet na dyżurkę. Skąd on go wytrzasnął.
do olo
do olo 22.04.2016, 13:08
Układ powyborczy z pewnym kandydatem na burmistrza, co zdobył 4% poparcia i oddał swoje głosy w drugiej turze. Tak znalazł się Jacek. Swoją drogą na innym portalu obrabia burmistrza bez reszty.
wyborca
wyborca 22.04.2016, 14:45
Oczywiście, w pracy popiera swojego chlebodawcę Majewskiego , a po pracy gra dla innych. Przecież nie wiadomo kto wygra kolejne wybory.
wyborca
wyborca 22.04.2016, 14:45
A robotę trzeba znaleźć.
rtd
rtd 22.04.2016, 16:11
Chyba w lesie ha ha
wyborca
wyborca 22.04.2016, 12:21
Wielki Jacek zamiast organizować pracę swojemu szefowi czuje się ważniejszy od niego. Straszne to , ponieważ Michał właśnie przez takie zagrywki traci w oczach mieszkańców.
Pozdrowienia dla Kościerzaków
Pozdrowienia dla Kościerzaków 22.04.2016, 12:10
Dołączam się do życzeń. Zabierz się w końcu do roboty, zmień swoje nieporadne zaplecze. Rozpisz konkursy wybierz porządnych uczciwych, kompetentnych ludzi z zewnątrz, a nie z "ustawek". Wywal tego "przemądrzałego" Jacka, który Ci psuje wizerunek, bo mu od tej pseudo władzy, woda sodowa uderzyła do głowy.
Dzisiaj Michasiu kończy się Twój wywiad
Dzisiaj Michasiu kończy się Twój wywiad 22.04.2016, 08:35
więc do następnego życzę Ci abyś zabrał się do pracy, by efekty były widoczne i namacalne, byś pokazał po co chciałeś być burmistrzem i by wyborcy którzy obdarzyli cię dużym zaufaniem w końcu byli dumnie, że Cię wybrali. Michaś do roboty! Przypominam mamy już wiosnę 2016 roku...
Majewski nie ruszył palcem, by bylo inaczej
Majewski nie ruszył palcem, by bylo inaczej 21.04.2016, 13:02
Wiadomo, kto musiał wygrać konkurs na zarządzanie Inkubatorem, tak jak wiadomo, kto musiał wygrać inne konkursy. Majewski palcem nie ruszył, by było inaczej.
52
52 21.04.2016, 16:03
Spokojnie jeszcze 2,5 roku i rozgonią to całe towarzystwo na czele z Jacusiem.
Bili
Bili 21.04.2016, 11:40
Nie rozumiem tego zwolnienia z podatku. Dlaczego jednych można zwolnić od płacenia drugich nie? Napiszę pismo o zwolnienie, przecież jest równouprawnienie
ja
ja 22.04.2016, 09:06
Gdyby Majewski nie obniżył podatku woda musiałaby pojść 1 zł w górę od m3. Spłacamy długi jakie zacągnięli Czucha i Fenig.
Ciebie nie zwolnią z płacenia
Ciebie nie zwolnią z płacenia 21.04.2016, 12:03
bo NIE jesteś z "układu" i NIE masz poparcia "swoich" i wcale nie chodzi o majkę który sam nie wie o co chodzi....tylko zaplecze urzędnicze jakie decyduje o tym komu "TAK" a komu "NIE"
???
??? 21.04.2016, 12:17
a kto jest w tym układzie bez Majki?
Niedługo się dowiesz
Niedługo się dowiesz 25.04.2016, 20:33
Już niedługo się dowiesz kto w nim jest. A wtedy przestanie Ci być do śmiechu :-)
td
td 21.04.2016, 12:32
No wiesz konia, brata, syna, córki aligatora :)
mąciwoda
mąciwoda 21.04.2016, 12:49
tak myślałem, że nie wiesz, tylko tematy wymyślasz, aby namącić...
?!
?! 21.04.2016, 12:57
A... myślisz że... myślisz? :)
jak żyć?
jak żyć? 21.04.2016, 07:25
Dzień bez negatywnego wpisu i bez oczerniania i ośmieszania innych jest dniem straconym. Jak żyć?
Pytasz "jak żyć"??? Ogłoś kolejny ustawiony konkurs
Pytasz "jak żyć"??? Ogłoś kolejny ustawiony konkurs 21.04.2016, 11:36
Ogłoś kolejny ustawiony konkurs, na którym towarzystwo Czuchy będzie mogło znowu dobrze zarobić.
Zdegenerowane zaplecze Majewskiego traci nerwy
Zdegenerowane zaplecze Majewskiego traci nerwy 20.04.2016, 13:32
Majewskiego nie trzeba ośmieszać, bo on swoim zachowaniem i brakiem kompetencji ośmiesza się sam. Jacuś z towarzystwem pijaczków może tworzyć zakłamaną propagandę sukcesu Majewskiego. Ale ludzie widzą i mają prawo komentować, co wyprawia Majewski i jego zdegenerowane zaplecze. Dla uspokojenia łyknijcie setę. Prawdy o rządach Majewskiego nie ukryjecie.
etc...
etc... 20.04.2016, 14:10
Dobra zmiana - Nowa przyszłość :)
przeciwnik stagnacji
przeciwnik stagnacji 20.04.2016, 13:21
Te niby rozbiegane oczka i swędzące rączki i wywód o znaczeniu imienia Michał, to jakiś bełkot. Wiadomo też, że burmistrz nigdy nie był jakimś wybitnym krasomówcą. Nigdy też nie potrafił występować przed kamerami. Nawet dziennikarzom , którzy mają wieloletnie doświadczenie przed kamerami, zdarza się walnąć jakąś gafę. Tego bym się nie czepiał. Natomiast ciekaw jestem, gdzie idzie cała nadwyżka budżetowa? Dużych inwestycji nie mamy a potrzeby są ogromne. No chyba, że się robi prezenty KOS - EKO, tam zapewne cała kasa idzie. Jak są interpelacje radnych odpowiedź brzmi tak samo. "Przyjrzymy się, zbadamy sprawę". Pytanie ile można badać sprawę?. Płyta i pierzeje rynku czekają już tyle czasu na poprawę - pozabijać się można na tym badziewiu. "Wielki - mały" Jacek też nie pomaga burmistrzowi, tylko "pikluje" na laptopie. Dlaczego burmistrz nie powoła drugiego wiceburmistrza, który by zajął się czymś konkretnym np. środkami unijnymi, inwestycjami? Nie powymienia nieporadnych nieskutecznych ludzi w u urzędzie, podległych jednostkach i spółkach miejskich? Jak tak dalej pójdzie, obiektywnie patrząc, to będzie burmistrz jednej kadencji. Konkurenci polityczni po prostu go "zjedzą".
mintus
mintus 20.04.2016, 21:58
No tak przecież Przewodniczącym Radny Nadzorczej w KOS-EKO jest zdaje się Piotruś Lizakowski i co wy na to
to brat Ewy Aleksandrowicz
to brat Ewy Aleksandrowicz 21.04.2016, 06:47
a pani Teresa Preis jest jego ciocią a członek zarządu Powiatu Jan Zaborowski jest wujkiem.....to z kim trzyma NIC NIE MOGĘ majka?
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 21.04.2016, 08:31
ale bredzisz. Teresa Preis i Jan Zaborowski to rodzeństwo i z Piotrem Lizakowskim nie mają nic wspólnego. Teresa Preis to teściowa jego brata ty niedoinformowany i wypisujący brednie ignorancie.
Nie z nami te numery Majewski
Nie z nami te numery Majewski 19.04.2016, 22:15
Jakieś takie rozbiegane, fałszywe oczka ma burmistrz Majewski. Wygląda na mało uczciwego człowieka Zwykły cwaniaczek.
Gala
Gala 20.04.2016, 17:15
ale masz "poukładane" w głowie....cyt: " wygląda na mało uczciwego...."co to za pomówienia? wstaw swoje zdjęcie a napiszę ci na kogo ty wyglądasz...bo czytając takie płytkie wpisy wiem jakim człowiekiem musi być ten kto takie wpisy tworzy"
racja
racja 20.04.2016, 09:43
zawiodłem się na tym człowieku...niby katolik, podobno uczciwy, ma dużo dzieci a jest takim nie....ą
trak
trak 20.04.2016, 17:17
za to ty jesteś wzorowym katolikiem....ha ha właśnie dajesz świadectwo
na niby
na niby 20.04.2016, 11:03
Burmistrzem powinien być bezdzietny ateista... to logika niby myśliciela
do jacusia
do jacusia 20.04.2016, 13:18
PISać prawdę to POdkładać się na ciągłe ataki opłacanych najemników niby włodarza.
do hejtera
do hejtera 20.04.2016, 06:09
Twoja wypowiedź świadczy o wysokiej uczciwości, mądrości, szlachetności. Musisz być niezwykłym człowiekiem. Podziwiam to jak działasz na forum jak próbujesz zaszkodzić wizerunkowi burmistrza. Naprawdę jesteś człowiekiem z wielka klasą. Taki odważny, spostrzegawczy. Pewnie Twoje oczy by to wszystko powiedziały...
Na trzeźwo???
Na trzeźwo??? 20.04.2016, 13:12
Wytrzeźwiałeś??? Czy znów po pijaku piszesz tą prymitywną apologię Majewskiego???
czy to znowu SEBASTIAN?
czy to znowu SEBASTIAN? 20.04.2016, 09:41
rano zaczął pracę w lubianie od wpisów? oj nieładnie!
tak to chyba ON
tak to chyba ON 20.04.2016, 09:47
ciekawe co on robi popołudniami? trzeba mu się przyjrzeć.....
Brawo