Uwaga na nowy sposób oszustów! Zapłata zaległego mandatu w wiadomości SMS

  • 07.04.2021, 14:33 (aktualizacja 08.04.2021, 10:47)
Uwaga na nowy sposób oszustów! Zapłata zaległego mandatu w wiadomości SMS
Komisja Nadzoru Finansowego wraz z policją ostrzegają o nowej metodzie oszustów. Polega ona na tym, że wysyłają do losowo wybranych osób wiadomość SMS z informacją o zaległym mandacie.

Aby uwiarygodnić treść wiadomości, w nagłówku znajduje się napis „ POLICJA”. Po kliknięciu link, który znajduje się w SMS-ie zostajemy przekierowani na stronę popularnego pośrednika płatności i po wpisaniu naszych danych zostają one wykradzione. Może to grozić wyczyszczeniem naszego konta ze wszystkich zgromadzonych tam pieniędzy.

Wiadomości o konieczności zapłaty zaległego mandatu najlepiej od razu wykasować. 
Warto wiedzieć, że administracja publiczna nie używa wiadomości SMS czy poczty elektronicznej do powiadamiania o zaległościach podatkowych.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości to wszelkie podejrzane adresy można zgłaszać na stronie https://incydent.cert.pl oraz bezpośrednio do kościerskiej policji pod numer 112 lub prokuratury.

 

 

 

 

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 08.04.2021, 01:04
https://www.youtube.com/watch?… panie Iwanie nie liczmy na poprawę, bo nic na to nie wskazuje a lewacka Europa (EU) już się nie podniesie z zaciągniętych długów. Po to zrobiono nam plandemię.

Pozostałe