Sukces uczniów "Ekonomika" w ogólnopolskim konkursie

  • 08.04.2021, 10:47 (aktualizacja 08.04.2021, 10:56)
Sukces uczniów "Ekonomika" w ogólnopolskim konkursie
„Wiem na Bank – Indeks na WZiE” to ogólnopolski konkurs Politechniki Gdańskiej, w którym dwóch najlepszych uczniów wygrywa indeks na wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Tegoroczna dziesiąta edycja konkursu składała się z 3 etapów. Wzięło w niej udział 127 uczniów z całej Polski, w tym uczniowie PZS nr 1 w Kościerzynie. Eliana Szulta zdobyła nagrodę główną Konkursu - indeks Politechniki Gdańskiej.

Pierwszy etap Konkursu odbył się 10 lutego 2021 r. i polegał na rozwiązaniu testu on-line składającego się z 30 pytań. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 10 osób, które uzyskały najwyższą liczbę punktów.

Z kościerskiego „Ekonomika” zakwalifikowało się aż dwoje uczniów: Eliana Szulta (z najwyższą liczbą punktów z testu) oraz Marcin Kubasiewicz z klasy III Technikum Ekonomicznego.

W drugim etapie uczestnicy mieli do przygotowania projekt uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego. 

Trzeci etap, który odbył się w dniach 29 – 30 marca 2021 r. i polegał na zaprezentowaniu przed komisją konkursową swojego biznesplanu oraz na udzielaniu odpowiedzi na pytania zadane przez komisję konkursową.

Po podsumowaniu trzech etapów Eliana Szulta uzyskała tytuł laureata zajmując II miejsce i tym samym zdobyła nagrodę główną Konkursu - indeks Politechniki Gdańskiej, który umożliwia uczennicy przyjęcie Jej na zasadach preferencyjnych na studia prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Marcin Kubasiewicz zajął także wysokie 8 miejsce na 127 uczestników konkursu.

GRATULUJEMY młodym, ambitnym uczniom z Kościerskiego  Ekonomika.

Do konkursu młodzież przygotowywały Panie: Celina Perszewska i Karolina Kolińska.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 2 dni temu, 21:33
Brawo.Gratulacje dla zdolnych uczniów i ich opiekunów.

Pozostałe