Narkotyki ukryte w migomacie

  • 09.04.2021, 14:29 (aktualizacja 14.04.2021, 10:39)
  • admin 24
Narkotyki ukryte w migomacie zdj.poglądowe
Kryminalni z Kościerzyny zatrzymali 37-latka, który posiadał znaczną ilość środków odurzających. Mężczyzna ukrywał narkotyki w migomacie. W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z kościerskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przejęli znaczną ilość różnego rodzaju środków odurzających. Podczas przeszukania w garażu pod obudową urządzenia spawalniczego typu migomat policjanci zabezpieczyli blisko 200 gramów amfetaminy i 100 gramów marihuany oraz wagę elektroniczną. W przeszukaniu uczestniczył także owczarek belgijski o imieniu Korsyka, który służbę w policji pełni od trzech lat. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latka podejrzewanego o posiadanie zabezpieczonych środków odurzających. Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny tymczasowy areszt. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na użycie tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, czy tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić Policję.

admin 24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

teodor
teodor 09.04.2021, 17:37
Proszę wyłapać dilerów i wszystkich ćpunów!!

Pozostałe