Tony elektrośmieci w kościerskiej "Szóstce"

  • 12.04.2021, 12:09 (aktualizacja 14.04.2021, 10:37)
  • admin 24
Tony elektrośmieci w kościerskiej "Szóstce"
W sobotę 10 kwietnia plac przy kościerskiej szkole nr 6 zapełniły tony elektroodpadów. Wszystko za sprawą 13 edycji konkursu „ Dobre rady na elektroodpady” , który pod opieką pani Beaty Chwarzyńskiej, przygotowali uczniowie tej szkoły. Do godziny 15.00 mieszkańcy przywieźli na szkolny plac kilka ton elektrośmieci takich jak : stare telewizory, lodówki, baterie, czajniki, zabawki i kserokopiarki. Zgromadzony sprzęt zostanie w poniedziałek zabrany przez firmę Aura-Eko.

Stare telewizory, lodówki, baterie, czajniki, zabawki i kserokopiarki - wachlarz przedmiotów, które przywieźli mieszkańcy na zbiórkę elektroodpadów jest bardzo szeroki. Specjalnie przygotowany plac zapełniał się bardzo szybko. Z sobotniej okazji do pozbycia się elektrycznych i elektronicznych śmieci skorzystało wiele osób i bardzo dobrze.

Tegoroczna zbiórka elektroodpadów to 13 już edycja konkursu „ Dobre rady na elektroodpady”, którą przygotowali uczniowie z kościerskiej „6”-tki pod opieką pani Beaty Chwarzyńskiej

Elektrośmieci zawierają trujące substancje, nie wolno ich wyrzucać do zwykłego śmietnika. Grozi za to wysoka kara grzywny. Fatalnym pomysłem jest też wywożenie starego sprzętu na przykład do lasu. W takich odpadach mogą znajdować się: rtęć, związki bromu, kadm, freon, czy azbest. Wszystkie są trujące i mają fatalny wpływ na środowisko. 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zainteresowany
Zainteresowany 13.04.2021, 10:39
A kiedy następna zbiórka.
Anna
Anna 12.04.2021, 14:04
Wielki szacunek oraz podziękowania dla młodzieży i ich opiekunów ze szkoły nr 6 za fantastyczną akcję.

Pozostałe